Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от Бат Стан »

Извинявай, ама ако кмет на баните е още оня дето му викаха Умрялко, не ме учудва, че е зарязал езерото. Той един път се беше напил и разправяше, че щял да бутне това, щял да разруши онова и да направи още 5 кръчми. Иначе водоемчето ми беше любимо навремето, ловяхме червенопера и каракуди, чат пат и по някой шаран. В реката имаше мряна, кефал и кротушка.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от krasimir »

За съжаление и аз нищо не знам за езерото... затова и си мълча. :) Отиди на градското езеро - Загорка, също има що-годе условия за риболов. :wink:
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от С.Върбанов »

Момчета езерото на баните е дадено на Тракийския университет - катедра аквакултури ! Езерото Загорка ще се дава на концесия и за сега печелившите са двама състезатели от Ст.Загора . Няма да споменавам имена :wink:
КСР - Стара Загора
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от krasimir »

piranqta написа:Езерото Загорка ще се дава на концесия и за сега печелившите са двама състезатели от Ст.Загора . Няма да споменавам имена :wink:
То се знае кои са двамата състезатели :D , но нещо местните риболовци се противят май. Онзи ден се чуваха доста противоречиви отзиви от пенсионерите заради таксата за риболов, която ще се въведе евентуално.

Очевидно е обаче, че само с забрана може да се опази красотата на дадено място. Предни години риболова беше забранен по едната част от езерото (до хотела). Сега са го разрешили и отивам аз през уикенда и какво да видя. Пенсионери и дядковци нахвърляли по 5 дънни въдици, 2 директни телескопа и не знам си още колко въдици. Нито майките с деца могат да се разхождат свободно, нито имат спокойствие. Тъпчат райграса и си оставят боклуците. :evil: Ако ви покажа снимки от преди 3-4 години, когато беше забранен острова и сега ще останете втрещени. :shock: Има кошчета за боклук около цялото езеро, а тях дори ги мързи да отидат до него. Нямам думи просто. Дано го забранят отново, за да няма такава какафония. :x
robi99
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 20, 2012 22:45
Риболов: Риболов на шаран,каракуда,сом.
Местоположение: София

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от robi99 »

krasimir написа:
piranqta написа:Езерото Загорка ще се дава на концесия и за сега печелившите са двама състезатели от Ст.Загора . Няма да споменавам имена :wink:
То се знае кои са двамата състезатели :D , но нещо местните риболовци се противят май. Онзи ден се чуваха доста противоречиви отзиви от пенсионерите заради таксата за риболов, която ще се въведе евентуално.

Очевидно е обаче, че само с забрана може да се опази красотата на дадено място. Предни години риболова беше забранен по едната част от езерото (до хотела). Сега са го разрешили и отивам аз през уикенда и какво да видя. Пенсионери и дядковци нахвърляли по 5 дънни въдици, 2 директни телескопа и не знам си още колко въдици. Нито майките с деца могат да се разхождат свободно, нито имат спокойствие. Тъпчат райграса и си оставят боклуците. :evil: Ако ви покажа снимки от преди 3-4 години, когато беше забранен острова и сега ще останете втрещени. :shock: има кошчета за боклук около цялото езеро, а тях дори ги мързи да отидат до него. Нямам думи просто. Дано го забранят отново, за да няма такава какафония. :x
И какво прави ловно-рибарският съюз за това?Нищо и там е проблемът!За такъва хора се налагат глоби и да разберат какво правят като отидат на таково място.Напълно те подкрепям :wink:
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от С.Върбанов »

ИАРА си идват редовно , но трябва ли всеки ден да ги викаме да им проверяват билетите и кофите с маломерките ??? Това им е работата и , ако трябва и на маймуни ще се правят за да ги изловят и напишат актове на всички нарушители !
КСР - Стара Загора
Аватар
krasimir
Мнения: 3428
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 13:08
Местоположение: Стара Загора / София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 4 пъти

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от krasimir »

Малко се изместваме от темата, но искам да ви кажа, че това си е до манталитет на човека! Някои просто са си такива мародери и са свикнали някой да върви след тях и да чисти. В Понеделник видях от градска чистота 3-4 човека обиколиха целия остров и събраха НА РЪКА боклуците и от брега, освен от кошчетата. Ако се отиде след този уикенд не знам дали няма да е същата мизерия.

Това езеро освен за риболов е и предимно за разходка - градско езеро. Има спортуващи, има хора с кучета, има майки с деца и т.н. Иначе пенсионерите са с претенции. Абе объркана работа... само глоби и контрол ще възвърнат стария му облик. :wink:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
С.Върбанов
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 23:22
Риболов: и пържоли !
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от С.Върбанов »

Красота си е и трябва да си остане такава ! Всеки ден трябва да минават на проверка там и сутрин и следобед !
КСР - Стара Загора
Аватар
Живко Славов
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 19:55
Риболов: Спининг
Местоположение: Стара Загора/София
дал Браво: 7 пъти

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от Живко Славов »

Някой има ли скорошна информация дали е замръзнало езерото?
Обичам родинатамразя държавата.
Николай
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 1:22

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от Николай »

Да ви питам дали някои е хванал нещо :fish1: към 01.09.2013г.
И ако е дали е голямо :fish15: или е дребосъче
на дъно или плувка
каква захрчнка(ако е имало)
с каква стръв.
БЛАГОДАРЯ!!!
Аватар
Живко Славов
Мнения: 90
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 19:55
Риболов: Спининг
Местоположение: Стара Загора/София
дал Браво: 7 пъти

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от Живко Славов »

Бях там преди 1 -2 седмици ... много зле като цяло излизат само дребни бабушки и костурчета по 7-8см. И много рядко някоя каракуда. За пикник е страхотна сянката откъм реката, за риболов бил ти препоръчал пресевните на шаново.
Обичам родинатамразя държавата.
Николай
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 1:22

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от Николай »

Присевниците около Шаново ще ходя тази седмица между четвъртък и неделя.
ПОследния път си останах с празни ръце.
Беше като вица с руснаците:
Един руснак пробил дупка в леда и почнал да хваща.
По-късно минал един друг и го питал:
Хващате ли?
Отговорът:
Малките ги пускаме големите ги слагаме в кибритина кутийка.
Иначе горе-долу съм доволен една едра каракуда удари на дънната, а другите бяха дребосъци(костур, бабуршка и червеноперка).
Николай
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Авг 31, 2013 1:22

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от Николай »

Ако има скорошно инфо за присевниците ще съм му благодарен за помоща.
:fish3:
HaveFun
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Юни 28, 2017 23:12
дал Браво: 16 пъти
получил Браво: 87 пъти

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от HaveFun »

Имало риба в тоя гьол :]
20171210_125224.jpg
20171210_125224.jpg (405.32 KiB) Преглеждано 18357 пъти
20171210_125210.jpg
20171210_125210.jpg (439.7 KiB) Преглеждано 18357 пъти
ivan_denev
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 28, 2020 0:31

Re: Езерото при Старозагорските Минерални Бани...

Мнение от ivan_denev »

Снощи след забраната, пуснах въдицата на езерото, взема на бял червей, едри уклеи, червеноперки-маломерни, клъвна и една маломерна мрянка, която пуснах обратно. В началото кълвеше към средата на езерото, но надвечер и в края "туичвах" въдицата със червеите и интересното че я нападаха стръвно. Имаше колеги със силиконови примамки-нито един удар нямаха.Хубав релакс беше.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”