Има ли колеги от Добрич във форума?

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

NikolaiManolov написа:Здравейте, колеги от Добрич и не само!! Разказвайте къде ходите, какво ловите в региона....2-3 пъти, но излизат все още малки каракуди между 30 и 100 грама. Интересувам ме положението на Минково, Смолница и Одринци. Ако има ходили там, нека споделят! Наслука!
За Одринци, бабушките са с двоен размер в сравнение с миналата година и става чудесен риболов дори и ако храниш само с жито.
http://waglerbg.snimka.bg/fishing/odrin ... 0.19342052
...read between the lines...
nETaP
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 21:14
Местоположение: Добрич

Мнение от nETaP »

Благодарим за инфото колега :lol: :fish12:
И ловец съм и рибар съм :P :D:D:D
Аватар
waglerbg
Мнения: 919
Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 4:11
Местоположение: Варна
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от waglerbg »

Здравейте колеги,
На 12.09.2010 на стената на яз. Одринци ще се проведе състезание по спортен риболов на плувка. Такса -5лв.

В събота 11.09.2010 ще има тренировка от 8 до 17 часа.
Неделя
9:30ч. Жребий
10:00ч. Заставане по местата и подготовка
11:55ч Тежка подхранка
12:00ч. Начало
16:00ч. Край

Състезанието ще се проведе по правилата на БФВС с тази разлика, че не е разрешена употебата на вердевас,фуй както за стръв така и за захранване. Максимално количество овлажнена и пресята захранка 20 литра.
Записвания в магазин „Гоу фиш” и магазин „Тони”- ул.Морска сирена”13
Който иска да се позабавлява да заповяда, това е и основнната идея на мероприятието, което както се вижда, е без спонсор иа се организира от ентусиасти. Таксата е за покриване на разходите по наградите (купите).
Местата са ограничени, така че желаещите да пишат на ЛС/темата или да звънят на 0895 675 218 Владо.
...read between the lines...
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Здравейте, колеги! Не пишете как са нещата, има ли слука? Дайте малко повече информация за язовирите в региона. Интересува ме Минково, Смолница, Одринци, Звенец, ако може. Аз лично изкарах много хубави бабушки и каракуди от Одринци, а също и няколко едри каракуди на варена царевица от Плачи дол-големия и едно шаранче на плувка към 700 грама. Ако някой пусне инфо-благодаря предварително!!
Аватар
trophy
Мнения: 135
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 22:02
Местоположение: Добрич
дал Браво: 125 пъти
получил Браво: 99 пъти
Обратна връзка:

Мнение от trophy »

На Одринци излизат добри костури на блесна и силикони от лодка:wink:
Linderman
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 21, 2010 15:11
Местоположение: Добрич

Мнение от Linderman »

Смолница ходих през най - големите жеги на август и грам риба нямаше , с изключение на тази , която се виждаше мъртва на повърхноста :( ( каракуди , малки и по една педя парчета ..)

То вътре имаше крави да се киснат в жегата , патки , бъкано с жаби , с една дума , тоя язовир не става за риболов ...
.- -.- --- .. -- .- .--. ..- ... .... -.- .- - .-. . -... . .-.. .. -.. .- --. .-. ..- -- -. . ?
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Здравейте, колеги! Вече сериозно замислям да направим организация за зарибяване на един от местните язовири. Засега няма да казвам кой съм избрал, защото това ще бъде предмет на дебат между всички, които искат да се включат в акцията. Ще се реши с гласуване, де факто. Аз лично съм готов да дам 30 лева за това мероприятие. Всеки според възможностите си, колеги! Приемам предложения тук и на ЛС, за да се обсъдят добре нещата. Смятам, че е най-добре зарибяването да се направи напролет през април или май, за да могат рибите да свикнат с новата си среда до настъпването на зимата. Знам, че ще е трудно да съберем значима сума, но да кажем едно 300-400 лева, ще е добро постижение като за първа година.
Linderman
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 21, 2010 15:11
Местоположение: Добрич

Мнение от Linderman »

ЛС изпратено! :)
.- -.- --- .. -- .- .--. ..- ... .... -.- .- - .-. . -... . .-.. .. -.. .- --. .-. ..- -- -. . ?
maljak
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 10:43
Местоположение: dobrich

Мнение от maljak »

не е ли по-добре да се съберем и обсъдим заедно тази тема
които е за-да пище кога е свободен за да измислим някаква дата

па хем ще му цапнем по едно и се видим :D
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Еми да, можем да се съберем, но можем като за начало и тук да обсъждаме. Радвам се, че и Краси е прочел за инициативата ми и дано се включиш! Знам, че в Добрич има хора, които милеят за риболова и с драго сърце ще дарят някой лев за неговото развитие. Пишете мнения колеги, давайте предложения за язовири. И реших да пиша все пак накъде съм се насочил като обект-Плачи дол-големия. Няма какво да се крием, колеги. Нека всеки да си каже мнението за обекта, вида риба и да бъдат повече маломерни или големи риби? Ако някой се съмнява в моята коректност-заклевам се в мен, жена си и сина си, че аз от това богат няма да стана!
maljak
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 10:43
Местоположение: dobrich

Мнение от maljak »

аз за включването няма проблем , съгласен съм ще го позарибим ама как ще го опазим от по-добрите колеги дет на хващат с въдици :roll:
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Ами ще кажем в агенцията, че сме пуснали риба и ако могат да го проверяват по-често. И да ходим на риба по-често там, като идеята е хем да ловим, хем да пазим.
NikolaiManolov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 14:16
Местоположение: Dobrich

Мнение от NikolaiManolov »

Колеги, засега сме трима или четирима. Само толкова ентусиасти, обичащи риболова ли има в гр. Добрич? Акцията ще я направим напролет. Но парите може да ги събираме и отсега, ако някой се притеснява, че няма да има напролет. Продължавам да се надявам на по-голямо участие от колегите! Успехи на всички!
nETaP
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 21:14
Местоположение: Добрич

Мнение от nETaP »

:fish12: :fish3: :fish11: :fish7: :fish1: :fish10: :fish9:
И ловец съм и рибар съм :P :D:D:D
Fishmaster
Мнения: 347
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 18:03
Местоположение: Добрич

Мнение от Fishmaster »

Здравейте момчета :P Отдавна не съм писал поради ред неприятни причини но вече по-често ще съм със вас.Предложението на Ники е похвално относно зарибяването на наш язовир.Това ще е добре но ????Едно голямо но.Как ще го опазим от многото браконери и от колеги които не са добросъвестни???ИАРА я отхвърлям като спасителен вариянт защото те държавните язовири не пазят а и играят партия със браконерите :twisted:
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”