''Зелен'' ентусиаст

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
noventusiast
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 19:40

Re: ''Зелен'' ентусиаст

Мнение от noventusiast »

Разбира се..на тази жега без него няма да стане :)
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: ''Зелен'' ентусиаст

Мнение от Plat1ka »

noventusiast написа:Разбира се..на тази жега без него няма да стане :)
Че аз цял живот без чадър си ловя и нищо ми няма. Една голяма сламена шопка за 3 лв ме е спасявала винаги а и не заема много място :)

Виж като за начало не се измятай да пазаруваш всевъзможни работи за които мислиш, че ще са ти от полза защото това си е чисто прахосване на пари. След 2-3 риболова веднага ще усетиш какво точно ти трябва и ще можеш да си вземеш само нужни работи. Например щом казваш, че си от Благоевград вероятно ще ловиш най-вече на река Струма и малките водоемчета около Кочериново. За там ще са ти нужни плучки предимно от 1.5г до 4г. най-много. По един два броя са достатъчни. Но дори и аз когато ходя някъдe, първо събирам малко информация за мястото(ако такава не ми е известна предварително) и след това ако ми е необдимо нещо си го взимам от магазина. Но не пазарувам от всичко по бройка за да има ако ми потрябва.

Ще ти кажа аз как започнах да пълня моя куфар.

Като за начало си взех 3 ролки влакно 0.10, 0.12 и 0.14 взех си по едно пакетче 10,12,14,16 номер кукички 2-3 плувки различни грамажи специално за мястото където ще ходя. А то беше едно блато тук до нас и една кутия с тежести. И така със всеки риболов който правех откривах какво още ми трябва и куфара от малка торбичка се превърна в голям куфар в който има само неща които ми трябват.

Та предлагам ти след като си купиш въдицата(Тук Мариан правилно ти е казал) Боло като за начало, пусни тук един въпрос за конкретно място където мислиш да идеш и ще ти кажем какво да си вземеш за там и така докато навлезеш в нещата. За яз.Искър можеш директно на лични да ми пишеш и ще помагам с каквото мога.
noventusiast
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 19:40

Мнение от noventusiast »

За сега, докато все още нямам шофьорска книжка, ще ловя в р.Струма и има едно място, където ''Рилската река'' се слива с р.Струма в едно - там също ще ловя...чувал съм, че му казват ''Ставяка''. Намира се ''зад'' Кочеринския квартал ''Чифлика''...то е едно отделно селце, но явно се води квартал по хартия. Самите реки и пейзажа са изолирани от селцето с огромни скали и хълмове.
Ходил съм няколко пъти там и е страхотно. Много зеленина, интересни скали, две реки се сливат в едно, като едната е бърза и тясна (Рилската), а другата широка и бавна (Струма /поне на това място/), а и също много хора вадят страшно много риба. Дано имам късмет..

След 1 месец някъде, когато взема книжка, искам да отида на язовир Въча в Родопите.
След като взема книжка, всяка събота и неделя ще съм на риболов (ако е на някой голям язовир и не е близко до вкъщи). Иначе 3-5 пъти в делничните дни на Струма ще ловя, да.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: ''Зелен'' ентусиаст

Мнение от Plat1ka »

Е там мястото е супер. Ловил съм там където казваш. Има доста мряна а и скобар се навърта, кленчета, че и някоя пъстърва може да те изненада.
noventusiast
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 19:40

Re: ''Зелен'' ентусиаст

Мнение от noventusiast »

Като за там, нещо конкретно ще ми трябва ли?
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: ''Зелен'' ентусиаст

Мнение от Plat1ka »

За там едно боло 6м ти трябва. Влакно основно 0.16 повод 0.10 и куки 14-ти номер. Слагаш 2 бели и ги почваш. Поразрови се из камъните в плиткото и ако намериш някакви гадинки слагай смело на куката. Мрените ги обичат много. Ако набараш скобари ще ти е малко сложно с тях но така се учи човек. А да плувка 2-3г. Зависи колко е голяма реката сега.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”