Велико Търново

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Велико Търново

Мнение от plamen666 »

Здравейте колеги! Предлагам в тази тема да пишем за риболова около Велико Търново и за всичко свързано с него- места, видове риби, техники и т.н. и т.н. Може на воля да споделяте излетите и впечатленията си! Надявам се да се получи добър разговор :D Аз скоро смятам да окъпя блесните! Поздрави и Наслука!!! :D :fish1: :fish2:
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

Привет.
Радвам се че все повече хора от региона споделят излетите си във форумите.Надявам се да се престрашат и доста нови колеги.Мене си ме познават повечето хора,та ако има някой питания относно риболова по Йовковци-аз съм насреща с каквото мога.Ловя 99% на спининг,но покрай хубавите компании се излъгвам и на друг риболов..... :D :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
БОНЧО
Мнения: 876
Регистриран на: Пет Ное 30, 2007 16:29
Местоположение: Две могили-Велико Търново
дал Браво: 986 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от БОНЧО »

Момци,май е време за нова болярска среща,а? :D
Не става само с ядене,трябва и ...пиене!
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

Пичове, скоро смятам да посетя това място: http://www.iantra.com/index.php?option= ... Itemid=146
Как е, знаете ли го? Какви са Ви отзивите? Мисля там да понамокря Mepps-a :)
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

Забрави....Нали помниш че рибата беше изтровена миналата година по цялото поречие покрай Дебелец.Ако наистина искаш да си в този район ,хващай нагоре след смесито по река Дряновска.Друг вариант който ти препоръчвам е по р.Янтра над с.Леденик. :wink: :wink: :wink:
Бончо е много прав.Давайте една идея за дата и място и да се сбереме. :!: :!:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от bai ves »

Здрасти, ами на открито по добре, че пушим да го е....... :lol:
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

Сещам се за миналата година и катастрофиралия камион, но отровата не се ли е изчистила от тогава? Възможно е и да има остатъци, но ще видим. Иначе мисля да опитам, а ако няма нищо ще хвана по Дряновската река. Иначе това смесито, на какво разстояние е от мястото, където се събират Янтра и Белица, че мисля да пообикалям пешачката :-) Миналата година си мислех да пообиколя по течението от Чолаковци и надолу до пътния възел. Там как са местата? :-)
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

Значи ,от Чолаковци тръгваш нагоре по Белица и след около 1-1,5км. е другото смеси.
А от смесито на Чолаковци надолу към Пътният възел има хубави и доста обрасли места.Там има и хубави риби... :wink: :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от joro_olyмпус »

Има ли го още бента на Леденика и Шемшево и какво е положението там сега? Питам, защото като деца вадехме много риба на това място. Втори въпрос - относно Синият вир на с. Килифарево - змам, че го избомбиха преди години - сега как е? Трети въпрос, ще бъде ли изобщо Присовският язовир, който е унищожен? 4 въпрос, почистват ли изобщо коритата на Стара река и Джюлюнската? Пети въпрос, след като държавата реши да върне старите корита на река Осъм обратно в реката, някой нещо да знае по въпроса за старите корита на Янтра при Куцина?
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

:D :D :D :D
Първи въпрос.Кой точно бент?Тоя под с.Леденик ли?Във вира над него се е навъдил и сом,ама дребен.Токаджиите се стараят да поддържат максималният му размер.Иначе кефали и скобар има предоволно.
Втори.Град Килифарево.Къв е тоя Сини Вир?Щото такъв има,ама не е при Килифарево.
Трети.Присовският язовир е частен.Дадоха го на един тузар с къща на горният край на язовира.Той съответно го източи,щото имало много комари. :shock: :shock: :shock: :shock: И така до края на света...
Четвърти.Стара река и Джулюнска се самопочистиха тая година от наводненията... :lol: :lol:
Пети.Тва за корекциите изобщо не го вярвам.Имам чувството че държавата е забравила за съществуването им. :evil: :evil: :evil:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

Иначе освен с блесна, смятам да си взема и един прав телескоп без водачи, ей така, да си мятам докато си почивам. За стръв какво да използвам и каква големина кука. Миналата година се захванах да ловя по Янтра и като цяло нямам много опит по тези места и за това питам и разпитвам като новобранец! :D
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

В момента се ловят основно кефали на черница.Иначе има всякаква риба,ама аз мога да кажа само за спининга....
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от straj_74 »

Изображение
Ето ме и мен с Мони.
Ще се радвам да развием темата за нашият прекрасен край!
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

Колега, рибето е добро. Какъв вид е, че както споменах съм малко нов :D По кое място го улови и с каква стръв?
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

http://www.iantra.com/index.php?option= ... Itemid=146" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази събота беше осъществен горния маршрут! :-) Резултата е:
- две не много големи кефалчета :D
- две изгубени блесни :(
- стабилен тен :D
Иначе има доста интересни местенце, останах доволен и пак ще ида, след като попълня бройката на изгубените блеснички :D
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”