Велико Търново

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
sharki
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Ное 01, 2012 14:00
Риболов: spining
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от sharki »

Момчета за огромно мое съжаление трябва да ви съобщя че,забраната за риболов на язовир Йовковци ще бъде факт,след известно време.Причината за забраната е повишена концентрация на дизентериина бактерия.Моята информация от високо поставен член на Общинската управа.Съдбата на нашият язовир ще бъде споделена и от останалите питейни язовири в България.Така че,може да се окаже че нашата борба ще се превърне в национална.Формолираме документите за подписката и я очаквайте скоро време в риболовните магазини.Тя ще ни послужи за колективен иск към управляващите за по добро стопанисване и управление на обектите за любителски риболов.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

qwerty_84 написа:Едно питане ако е удобно.
Защо групата във Фейсбук е затворена?
Ами според мене всеки който желае може да бъде включен винаги.Но ако е проблем,винаги може да го променим... :wink: :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
qwerty_84
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 10:29

Re: Велико Търново

Мнение от qwerty_84 »

Като е отворена ще я виждат абсолютно всички в социалната мрежа! :D
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

Изработената подписка вече я има в :

В.Търново
Магазин Щуката
Магазин При Марчо
Магазин Стон

Г.Оряховица
Магазин Наслука
Магазин При Боцмана
Магазин Косатка

Рибарски магазин Лясковец

Подписите ще ги събираме до следващата сряда и след това ще продължим с връчването й на всички държ.организации от които зависи риболовът на яз.Йовковци
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

За много години! Какво става, ходите ли за риба по Янтра и Белица сега през зимния сезон?
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от bai ves »

Аз твърде не, няма сми :wink:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

Аз -ДА... :lol: От събота:

Изображение
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

Браво, добър е улова! :D И аз го обмислям за по- топлите съботи, да направя един излет, но не съм си вземал ботушите, а като си помисля, че ще е кал... и аз ще съм без ботуши... Иначе участъка от Белица до вливането и в Янтра как е, пълноводно ли е? Гледам, че на воблерче си я хванал. Блесните гонят ли ги?
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Аватар
eroucma
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 19:19
Риболов: Спининг основно
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от eroucma »

Отново шикалкавят с отговора http://www.dnesbg.com/obshtestvo/vaditc ... vtsiv.html
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

plamen666 написа:Иначе участъка от Белица до вливането и в Янтра как е, пълноводно ли е? Гледам, че на воблерче си я хванал. Блесните гонят ли ги?
Eee чак пък на блесна сега.... :lol: :lol: :lol: Лятото може,ама сега и на воблер почти не се ловят...
А иначе тая вечер Белица беше страшно мътна и голяма... :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от plamen666 »

Аз съм си още новак при блесните и съм ловил само лятото. Искаше ми се да ида при хубаво време този месец и се бях нагласил да къпя блесните, но явно ще се чака до напролет :D По принцип след зимата, кога се започва с блесните? А сега в споменатия район на какво се лови предимно? :)
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от maranzika »

http://www.borbabg.com/?action=news&news=23838" onclick="window.open(this.href);return false;
Не знам за вас,обаче аз колкото повече ме настъпват,повече ритам... :evil: :evil: :evil: Днес бяхме с екип на БТВ ..Та питайте ги колко боклук имаше около моста- НИКОЛКО...
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Велико Търново

Мнение от bai ves »

Лъжи! ВИК Йовковци от както разрешиха ръкавите не се е спряло да пуска мрежи, да пуска риболовци на забранените места срещу почерпка. Горе около моста е замърсено заради поголовната сеч и мърляшките постъпки на хората по реката. Цялият басейн около моста е за утаяване на прииждащите клони и земна маса от реката, което е неминуемо.
От повече от 15 години с акт 99 се пускаха определени лица на язовира да грапят толстолопа, който филтрира водата. Бялата рибка пък е вкусна и мрежи герими ги избиха, а рибата е критерий за чистотата във водоема. Навъдиха се часовници заради птиците, но никой не ебаваше да попита защо изчезват уклея и кефала. От друга страна мрежите на ВИК Йовковци не излизат от водата, разрешили си на вътрешно ниво да си пускат мрежи до стената ей така да изкарват някой лев, че 300 лв им малко на хрантутниците. Друго, през многогодишната ми практика на риболовец не съм виждал лодкарите на ВИК да събират боклук, но съм виждал да пускат мрежи около и зад вилата и също да пускат лица на Високото да спят за шарани, естествено охраната яде и пие на тяхната маса. Друго , и да го забранят искам да знам, че вилите около язовира няма да допускат техните госи да ловят риба. Много имам да им кажа и мога директни имена да посочвам. Никога не съм бил сам и имам свидетели. Какво правят мрежи и герими на Баевската плоча , след като Лодката минава 2 пъти дневно от там, а не пуска трала да ги извади. Пълни смешници са тия в Йовковската служба. Никви бактерии няма щото ако има фекални бактерии те работят скоропостижно и консуматорите директно лепват дизентерия и прочие. :fish8: :fish6:
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Велико Търново

Мнение от Бат Стан »

Колеги от Велико Търново, ще ми помоля ако имате видеозаписи от предаването тази сутрин на Евроком Царевец за яз. Йовковци, както и евентуално от репортажа на Би Ти Ви, който би трябвало да с излъчи днес, да ми ги пуснете на линкове. Борбата за язовира става все по-иозстрена!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”