Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от DobreFF »

Отиват двама авери на едно малко частно язовирче в Северна България. Ама вече се смрачавало, а и времето било лошо, та побързали да метнат по две дънни въдици във водата и започнали да правят палатката и масата. Не знам какво са яли, какво са пили, но добре се почерпили. На сутринта единия става с адски махмурлук. Още било здрач и много гъста мъгла. Гледа сигнализатора играе здраво. Засича и се почва жестока битка, ама напред нищо не се види. Животното на куката ту наляво-ту надясно, чува се някакво страшно пръхтене. По едно време пред него изскача диво прасенце, а оня стои и не може да повярва на очите си. Не знам с прасенцето какво са направили, но после нещата се изяснили. Оказало се, че арендаторът решил да източва гьолчето и още от вечерта отворил крана. Нашите хора метнали в рязко намаляващото ниво на гьола, което до сутринта било пресушено и станало само на мокра тиня. Прасето не знам какво е правило там, но си намерило някаква храна и започнало да мези, докато не глътнало куката. Добре, че влакното на колегите се оказало плетено и достатъчно дебело, та удържало свинския напън.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от баш майстора »

DobreFF, тва мяза на лафа за оня дето ловил лисици в румънско :lol: :lol: :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от stancom »

Хващал съм всякакви неща, дори и риби :lol: . Вчера хванах дамски чорапогащник, за съжаление нямаше дама в него :(
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от sleepwalker »

На мен на два пъти през няколко дни ми се случи да хващам мои воблери, скъсани през предни излети. Единия път измъкнах някакво въже, на което освен моя боец имаше и два мепса плюс един Улар, а втория път някакси с луд късмет и без да искам закачих скъсания по-рано воблер за едната тройка и си го изкарах :lol: Иначе найлоните, ботушите, празните пластмасови бутилки и парцалите не ги броим :lol: :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
D-r Kosio
Мнения: 1243
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 10:25
Риболов: Fly Fishing , Ice Fishing
Местоположение: Sofia
получил Браво: 52 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от D-r Kosio »

Това, за хващането на "собствени" примамки ме подсети. Уцелил съм собствената си нимфа. Водата беше висока и бърза. Според мен, вероятността това да се случи клони, не към една, а направо към две нули ;-):

Изображение

Цялата история е тук: http://muhatadnes.wordpress.com/2012/05 ... b4-%d0%b0/
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от babydoctor »

Това със собствените примамки и мен ме подсети - ловим с едно приятелче долу в Македонията, под Крушица ли беше, под Каменица ли, вече не помня. Аз на пувка, на него съм му спретнал леко дъно- В един момент той засича и ... къса. 10-15 мин. след това, засичам и му вадя линията, с едно 300-400 гр. морунажче на края. Не беше захапало, куката ми се беше захванала на оловото от утежнението - ташак отсекъде. :D Другото, от Шипока - ловех си нощем, признавам. Страхотен удар на звънеца, скок от палатката - оказа се прилеп. Уж били с радар, дрън-дрън. :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Д.Граховски »

babydoctor написа:Това със собствените примамки и мен ме подсети - ловим с едно приятелче долу в Македонията, под Крушица ли беше, под Каменица ли, вече не помня. Аз на пувка, на него съм му спретнал леко дъно- В един момент той засича и ... къса. 10-15 мин. след това, засичам и му вадя линията, с едно 300-400 гр. морунажче на края. Не беше захапало, куката ми се беше захванала на оловото от утежнението - ташак отсекъде. :D Другото, от Шипока - ловех си нощем, признавам. Страхотен удар на звънеца, скок от палатката - оказа се прилеп. Уж били с радар, дрън-дрън. :roll:
хаха на мен така едно костурче 200гр ми счупи въдицата при засичане преди около 15тина години.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Zozo
Мнения: 83
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 14:42

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Zozo »

Най - шантавото нещо което съм хващал всъшност не го хванах аз, но бях директен учстик в ситуацията защото....................... хвана мен Изображение . С приятелче на старото корито на Огоста, ловим на директни уклей за стръв за щука. Вятър яко, седнали сме един до друг. Той замята но внезапен порив на вятъра му отнася линията надясно и ме ушва с кука 16 за веждата. Представете си как се вади 16-ка от вежда... абе интересно беше Изображение
КОЛЕГИ, МОЛЯ ВИ СЪБИРАЙТЕ ВСИЧКИ ОПАКОВКИ, ПЛИКЧЕТА И ВСЯКАКВИ БОКЛУЦИ СЛЕД РИБОЛОВА СИ!!! НЕКА НЕ СИ КЕНДЗАМЕ ТАМ КЪДЕТО ПОСЛЕ ИСКАМЕ ДА ИЗКАРАМЕ ДОБРЕ!!!
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от petro_op »

Последния ми улов от този тип беше преди 2 седмици на Дунава в Сърбия - около 30 км след Белград. Имаше добра слука, но накрая имах страшен удар и изкарах от около 40 метра дистанция стара печена тухла, ако се сещате старите къщи и в България са строени с такива - плътна тухла без дупки. Много съм доволен от теста на такъма, :lol: :lol: :lol: брейд 20 либри и флоро повод 30 либри - всичко си беше ОК след тухлата. :D

Изображение
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Fisherman66 »

Ето го и моя най-шантав улов.... мястото е р. Вит при Крушовица..... цъкам си ситни кленчета на микроблесни ... като извадих тоз онемях :shock: .... жабето още мърдаше.... разделих ги внимателно и ги рилийзнах поотделно .... :lol: ...

Изображение
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
ynovi
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 15:09
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от ynovi »

Лястовица! :D Но не ми клъвна, а на засечка, по точно при замятане. :lol: - Преди повече от 20 г. като малък това. Хвърлях на р.Вит на нещо като леко дънце, малко оловно топче с дупка нанизано на основния конец и свободно движещ се повод, като на изтичане… Заметнах и започнах да гледам къде ще цопне, ама нъцки.. Една-две секунди, никъде нищо не цопва. Помислих, че съм скъсал оловото и е отлетяло…. :D Дръпнах и до мен на брега падна една лястовица оплела се в линията. Нищо и нямаше, отплетох я и си хвръкна.
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от jazzmena »

В този ред на мисли преди месец "ковнах" един прилеп. На свечеряване на Янтра - Ценово. Имах към 1/2 час прозорец. Едно кълване на кефалче и мрааак. Хвърлям воблер в един вир. Липсваше ми звука от плясъка във водата. Влакното олекна и отиде.... ми някъде отзад. Обрах линията и странно - в един момент се оказа заплетен в треволяка зад мен по брега.

Дребосъка беше взел примамката във въздуха и беше го занесъл близо.... това за щастие и на двама ни. Инцидента приключи благоприятно и за двете страни. Откачих го и го пратих да си лови други насекоми. Добра радио-локация. :D
Аватар
RAAZIEL
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 22:49
Риболов: Плувка и спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от RAAZIEL »

Да Ъпна малко темата.
През 2012г. ловим морски кефал на директен и от захранката която се хвърля падат трохи и корички на повърхноста,които събират малките черни морски кокошки да кълват...
...Е лепнах една за крака и 'кво се случи след това :shock:
То не беше хвърчане,плуване,гмуркане,изкачяне от кепа...абе луда работа...После два месеца разправяха,,как един бил хванал кокошка''

Инцидента приключи без поражения и от двете страни-директния здрав,тъкъма издържа,кокошката с лееека операция-кожата на краката е като плат,не можах да изкарам куката :lol: :lol: :lol: ,а аз развеселих всички наоколо :lol:
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от spin_master »

Като по-малък имах улов на водна костенурка, докато дърпах едни каракуди. Тъкмо си бях помислил, че съм закачил някой голям шарко и се показа корубата от водата :)
А най-странния ми улов бяха едни големи речни миди под корабната в Русе на Дунав. Търсех хищника на една мепс въртележка когато на едно място ми удари нещо и опъна здраво линията. Удара силен, а се вади без да се бори. Когато извадих гледам мида и то доста голяма. Беше захапала за една от куките на тройката, а не за влакното. Продължих да облавям малко по-надолу, но нямаше удар и като се върнах на същото място където ми удари мидата хоп пак същия удар и пак натежаване само в началото и после леко. ПАк мида. Заиграх се на мястото и хванах около 10-на такива миди и всичките удряха и се хващаха за куката на блесната. Определено атакуваха мепса. И при удара веднага падаха в тинята и имаш чувството, че нещо голямо си закачил. В случая като няма риба и мидата е риба :)
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”