Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от zee »

А пък аз съм вадил едно маце с каяк - на сърфкастинг от брега се омота в конеца и го изкарах на брега заедно с каяка..без да е реклама ..макара тика кибернетик и плетено на дайва 50 лб....а и в интерес на истината и мацето не се дърпаше много....ама какво да го правиш улова като е на години почти колкото на внучките ми....
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Майстор Саки »

Основно дамски превръзки и презервативи. :mrgreen:

При един дънен излет на Дунава явно ми беше доскучало и реших да се опитам да спра огромен дънер, който течението носеше на около 30 метра от брега. Заметнах и успях да го закача с монтажа - с монофил 0,50-0,60 и предварително затегнат аванс.... Добре, че имаше една топола на метър-два от водата и се опрях на нея, малко преди да ме вкара със страшна сила в реката. :fish15:

Имам в актива си и чайка на жълт силикон при замятане. Обикновено успяват да видят летящата примамка навреме и удивително бързо сменят посоката. Е, тази не успя, но пък после се опита да си го върне, като неколкократно се пробва да ме клъвне, докато я откачах. :D

Раците, костенурките, разните охлювчета и мидите не ги броя, те са си стандартен улов... :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
oldman
Мнения: 199
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:37
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от oldman »

На чЕпаре излизат и ... чайки

Беше годината на световното първенство по футбол, когато станахме четвърти. Рано-рано (от 15 юни ) решихме да ходим в Черноморец - на море - моето семейство и още 2 приятелски семейства. Не, че изгаряхме от желание да ходим на плажа да се печем като гущери, ама ... нали жените и децата искат. Та решихме на всеки да е добре - с една дума - занимания по интереси.
Та, жените ще водят децата на плажа, ще готвят, ще правят хубави салатки за ракийката, а ние ... е, ние мъжете - за риба естествено. И моите приятели си падат рибарчета, та интересите ни съвсем си съвпаднаха. Но те не са ходили на морски риболов, та трябваше да им показвам как да си направят чЕпаретата и как да си приготвят такъмите.
Носех си перо от патица, отмъкнах на жената червения лак за нокти ... абе нагласихме туй-онуй. Като стана към 5 часа следобед, поехме към кея - като дете там ходех с баща ми и той ме е учил да ловя попчета и сафрид. Та сега аз щях да им показвам какво знам и какво мога. И ... показах им - беше се завъртял пасаж от сафрид.
Наловихме доста - голямо удоволствие си е да чувстваш как се пълни и натяга чЕпарето и да гледаш как вадиш по 7-8 сафрида наведнъж. А и кеят се изпълни с колеги и ... с не съвсем колеги, но поне мераклии, или по-точно - сеирджии.
До тук - всичко добре. Да ама ... като се прибрахме - жените не искат да чистят рибата. Мач ще гледат! Та трябваше да науча аверите и да чистят - не само да ловят.
И така всяка вечер - ловим, чистим, жените пържат - ние ядем, пием, ядем, пием, ядем, ама ... тя много бе! Няма изяждане! Ама зян няма да я правим я! Рядко по това време може да се налови толкова риба от брега. Реших - ще я направя на чироз! И както си му е редът - след необходимата обработка, низите със сафрид увиснаха пред бунгалото.
След първата седмица пристигна още едно приятелско семейство. Умът им отиде по сафрида. И пак така - жената и детето... при жените, а Ицето - при мъжете. А той - момче каршакалийче - ходел за риба по Марица, ама когато бил дете. И оттогава не пипал въдица. Да ама как се нахъсиии - много яко!
И така - ние отново сме на кея. Веднага щом идем, той оживява, пълни се с рибари и сеирджии. А последните бяха доста, ама какво да се прави - нека гледат хората - нека се учат! Даже и жените дойдоха два пъти.
Та дадохме на Ицето един спининг и ... той ги заскуба - веднъж, два пъти, три пъти. На четвъртото замятане ... абе нещо цопна яко във водата и се запремята - гледаме - чайка. Не е предвидила горката птица, че както си лети, изведнъж някаква корда ще й препречи пътя и оловото ще се завърти няколко пъти с бясна скорост около врата й.
Да ама - станалото - станало. Ще я теглим на сухото. Извадихме уплашената до смърт птица - а тя се мята и пърха с криле. Трябваше все пак да я освободим от примката. Започнах да развивам кордата, ама пустата му чайка - откъде да разбере, че искам да я освободя - мята се и кълве жестоко.
Ей, бива си го клюна й! Разрани ми ръцете жестоко, но все пак накрая успяхме да свалим кордата. А сеирджиите се рояха. Всеки даваше акъл, ама никой не посмя да я пипне. Внимателно отпуснах ръце и чайката отлетя.
- А бе, Боре, защо я пусна? - се развика Ицето.
- Ами какво да я правим? - учудено го погледнах аз.
- Ами ... ще я изядем! - продължаваше Ицето.
- А бе Ице, ами те чайките не се ядат!
- Ами що не ми казахте, бе хора? Поне да не се бях мъчил да я ловя!
Всички избухнаха в силен смях.
- Ице, трябва да ти кажа, че Черноморец е само на 20 километра от Бургаското летище. Следващия път внимавай като замяташ, че ако свалиш и някой самолет, какво ли ще трябва да го правим!?!?
Отново бурен смях!
И досега си спомняме този случай и се смеем от душа, а ... Ицето ... О, той е много горд от своя улов - не всеки може да “извади” на чипаре чайка - и то в полет!
А като се прибрахме в Пловдив, той си накупи всички необходими такъми и сега е страстен риболовец. Много пъти сме ходили заедно за риба и имаме доста тръпки за споделяне, ама за тях - друг път!
БР
Пловдив
Сомът обича смелите!
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от chapara »

Ватенка на р. Места-ужас, корморан на яз."Огняново-счупена макара, и един колега и приятел Джими за ухото-голям смях падна, ама докато извадиме куката хич не ни беше до смях. :lol:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Д-р Флекс »

Хващал съм на спининг какво ли не - птици, жаба, костенурка, даже водна змия - но най-шантаво се чувствах, изваждайки с УЛ такъмче от един дълбок вир на р. Бели Вит, точно преди Рибарица, един разтворен (за щастие, прокъсан) сгъваем черен чадър...
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Бай Иван »

Водно конче ми захапа 20-и номер кука и един бял червей. :shock: :shock: :shock:
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Коце »

На вливането на реката в яз. Искър, на фидер - гумен галош! Иначе до Банско - воблер клъвна на плувка! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Мартин Василев
Мнения: 177
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 17:51
Риболов: спининг
Местоположение: Благоевград
дал Браво: 172 пъти
получил Браво: 128 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Мартин Василев »

Ето и една снимка и от мен на един колега който снимах.Бях се приготвил за голямата риба,но се оказа голям размер.Ето я и пъстървичката:

Изображение
‎"Риболовец - това е човек, отстояващ неуморно своята любов към природата с въдица в ръка. "
topa
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 21, 2013 11:28
Риболов: НА ЩЕКА И МАЧ

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от topa »

6. Да се пише на кирилица. Fishing Mania, в това число и форумите на сайта са български и езикът, на който се пише е български. Към портала и форумите е инсталиран Kredor, който дава възможността да се пише на кирилица дори и да не е инсталирана на компютъра.
Аватар
Петър Милков
Мнения: 596
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 18:46
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Петър Милков »

Това на снимката от аватара ми , но в интерес на истината не го улових аз .Вечерта с дружината, зарязахме въдица на пружина за шаран ,а съпругата ми рано сутринта, докато хъркаме дошла да снима изгрева ! Драма , дори не ща да си го спомням това ...корморан на дънна въдица и няма никой да и помогне ! Как се вади кука от крачето на корморан , щото тоя има клюн и знае да кълве ? Направихме премедикация на пилето , галейки го десет минути по главичката , намазахме му нараненото краче с унгвент-индекстол и после много му се радвахме , само и само, за да видиме полета на свободата . Тоя обаче въобще не бързаше да си ходи ,стоя до нас ,като кокошка половин час и ни позволи всякакви снимки :fish2: А в далечината над язовир Доспат небето чернееше от огромно ято корморани !
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от ARK »

Преди 20-25 години в Южния парк си ловяхме каракуди, кротушки и ми клъвна колело Балканче. Беше в перфектно състояния и дори с напомпани гуми. До нас го карах с водораслите по спиците, естествено прав, защото седалката беше от дунапренените и после съхна един месец. Понеже бяхме трима човека при изваждането трябваше да си го разделим, че и некой милиционер да не ни свали с шамари от него. Та го разколачихме и на кой кво му трябва.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Коце »

ARK, биеш всички! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Станимир
Мнения: 1760
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 30 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Станимир »

Коце написа:ARK, биеш всички! :lol:
Ей, т'ва мойто коУеУо бре! :lol:
ПъСъ: Най-шантавото нещо, което съм хващал беше един водолаз :oops:
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от petro_op »

За щука на стари корита на река Вит, преди 10 години , на бял Мепс петица ми удари кълвач в полет, заковах го на около 15 метра от мен след поредното замятане. Едвам го спасих :fish6:
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от spookymiro »

Имам следните трофеи:
- две лястовички на булдо с мухи 18-ки, едната на Панчарево, другата в петък на един гьол до село Динк, Пловдивско. И двете са през 80-те години на миналия век;
- кучето Перо от Мало Бучино на парче бял дроб и кука 2-ка докато замятах за канални сомчета, мисля че беше през 2006-та
- овца на воблер рапала джойнтед 9см син, удари към 4 следобед на Кърджали в началото на юли 2008-ма;
- кануто на Стьопата на последното тролинг състезание. Съдията Янко ме снима но после случайно или не :mrgreen:, успя да затрие снимката и да ме лиши от първото място.

Двамата с приятелчето имаме по един корморан на такъм за бяла. Уклеят и в двата случая беше над 4 метра дълбочина. И двата корморана са на Искъра.

Ето клипче с корморана на приятелчето. Снимано е преди десетина години. Качеството не е добро и звукът малко изпреварва събитията, но поне е весело.
Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”