Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Iso »

Ега ти темата. :D През 1997г. отказах вестниците след като в един популярен ежедневник прочетох заглавие "Акула ухапа подводница". Статията не помня, но от тогава не съм си купувал вестник. В тази тема има доста интересни потенциални "заглавия".
Иначе най-шантавото нещо което съм хващал беше едно въже на Салмо хорнет 4. Като нагазих да си спася воблерчето се оказа, че въжето е вързано за чувал с пръст и камъни, а на чувала имаше закачени две воблерчета-китайчета и три въртележки, две от които Мепс №2. Всички примамки бяха в добро състояние без ръжда, което означаваше, че са скоро скъсани. На следвящото лято узнах от местен колега, че чувалите се залагали нарочно в най-дащните вирове и по този начин някои "колеги" си набавяли примамки.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Д.Граховски »

Ти да не си меткал по Струма на Бобошево.Там имаше един такъв,слагаше чували и го удавиха.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

един колега беше хванал корморан на тролинг на Стамболийски.голям екшън беше... :lol: :lol: :lol:
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от A.S.H »

Най-интересното за което се сещам е тоя син рак:

Изображение

Колегата който беше с мен се занимаваше с нещо и като чу, че съм хванал рак ми каза "Значи водата е чиста" :lol:
Е, смени си мнението като разбра за цвета :D
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
krasi.ko
Мнения: 661
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 21:15
Местоположение: Стара Загора
получил Браво: 1 път

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от krasi.ko »

8) Миналата година на Жребеца ходихме с един авер да тролим февруари месец :fish3: и да пробваме на джиг за някоя зъбатка....и при поредния завой нещо здраво натисна върха на едната пръчка последваха вече отдавна заучени движения и маневри....спиране на двигателя,събиране на втората въдица и най важното яка засечка :fish15: да не изплюе рибока
всичко точно ама нещо не е както треа улова върви като дъска....изправен в лодката с високо вдигнат връх Митака навива влакното и гледам зад воблера риба около 80-90 см :fish4: .....Митака вика ...тая сулка се парализирала от страх затова не се бори....да да ама не.....като понаближи още се видя че не е бяла риба а един.....голям....люспест....жребчевски амур :shock: ......но това не е най шантавото на всичко отгоре се оказа и умрял и жестоко вмирисан и с разпадаща се плът......не питайте с каква погнуса го откачих...каква смрад треаше да изтраем........и след тоя улов после цяла година когато и да сме ходили с Митака на тролинг сме били винаги валат :fish6:
Луд умора няма само се поти и вика давай още
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Iso »

Д.Граховски написа:Ти да не си меткал по Струма на Бобошево.Там имаше един такъв,слагаше чували и го удавиха.
Не това беше по Тунджа след Жребчево.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
burg
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 19:17
Риболов: спининг риболов понякога и от каяк
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от burg »

Виждам, че и други колеги са улавяли чайка, но ето какво ми се случи по време на риболов на чепаре - близо до мидарниците около остров св.Иван до Созопол.С колегите които бяхме на лодката, подхвърляхме по някоя риба на кръжащите във въздуха чайки, които от раз хващаха каквото им се поднесе .При едно от замятанията ми с чепарето, една от птиците атакува бляскавите куки и се закачи на една от тях, след което падна във водата и започна да пляска с крила за да се освободи. Докато се опитвах да обера влакното за да и помогна, останалите от ятото я нападнаха от всички страни и я умъртвиха, кълвейки я по главата- дори и виковете ни- не ги уплашиха. После дръпнах малко по-силно кордата и тя се освободи, ама беше късно. Друг случай съм имал на Леново - на Мепс Лусокс ми удари кожено яке пълно с тиня , а мой приятел е присъствал на случай , който не пожелавам никому- на Теца на Гълъбово до канала на оранжериите - колега е закачил и извадил удавник .Ужас!!!
Malibu Stealth 9
zazturbo
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 19:06
Риболов: Морски,сладководен
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от zazturbo »

Тази зима бях свидетел на една комична ситуация,комична за нас но,не и за кучето.Ловяхме на воблери-Рапали дълги по 15см.Един от колегите реши да отиде да помятана друго място когато покрай него се беше затичало едно куче,което се закачи на една от куките на воблера.Беше се закачило за задника.И като драсна да бяга пустото му куче......то беше гонене по буните,по плажа,с кепа,без кепа....Целта на колегата беше да си спаси воблера,но кучето се беше опитало да го откачи и си беше наранило и устата,пищеше от болка и бягаше.В крайна сметка откриха воблера,някъде по плажа,но целия натрошен от зъбите на злощастното куче.Моля защитниците на животните да ме извинят.
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от sentinel »

От Струма - бански / цял / зелен, от Жребчево, вътрешна гума , найлонов плик за боклук и мрежа, от старите корита на Осъм дънер ... и всичко това на спиниг :D
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
kilca
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 16:10

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от kilca »

Колегата е "заковал" прилеп на плувка по здрач преди няколко години :mrgreen:
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Itso »

В началото на 90-те години на монтанския язовир колега "хваща" кадилак, но след дълга и упорита борба успява да извади само антената :lol:
След това кадилакът бил изваден с кран, т.е. по не съвсем спортен начин :P
Брат ми и негови приятели са ходили да гледат операцията по изваждането.
Звучи налудничаво, но сигурно има колеги, които знаят за този случай.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
indalo
Мнения: 946
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 20:07
Риболов: на плувка/ щека, уип, директен, болонеза, мач
Местоположение: Перник

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от indalo »

Веднъж на Струма, Железница, пред бунгалата бях заметнал една дънарка за сом, изправена почти перпендикулярно на земята. На 20на метра на горе си ловях на фидерче и в един момент чух някакъв шум, погледнах към сомаджийката а тя на земята и придочух аванс. Нисък старт, хващам въдицата, засечка и як опън. Изненадата беше че влакното не отиваше към водата а наляво и назад от мен зад едни дървета, а дядо ми вика -А бе, кво праи тоя щеркел. :D :lol: . Та това мили ми друзя, е най странния улов. Щъркел на Струма, яката се беше увъртел, но беше освободен и резилнат. :lol: :wink:
http://www.krakra-fishing.com/wp-conten ... /03/kf.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Златев »

Много смях в тази теми! :lol: Браво за идеята!

А иначе най-"нестандартният" ми улов е ръкавица на Чепинци на въртяща медна блесна и върхът за сега държи възглавница на червен туистер от дълбините на Панчарево. Г-н Доцента дори има и снимка на трофея, ако се не лъжа.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Doktor-5
Мнения: 3136
Регистриран на: Пет Юни 09, 2006 15:16
Местоположение: гр.Бургас
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 71 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от Doktor-5 »

През годините,когато бях и спинингист, с една яка руска клатушка, въртях за бели риби на помпената пред с. Константиново ез Мандра. При проводките по дъното на всяко второ хвърляне вадех по един хубав рак. Най-накрай забих нещо яко, оказа се гума от мотор, пълна с раци! :lol: .Бяла не хванах, но напълних една торба с раци. :lol:
Като щекар,върха беше едно звънче, закачено за ушенцето с кукичка №18. :D
Иначе върха на сладоледа бе Ванката, младият щекар. На Тунджа на близалка заши една раменна кост от куче :lol: :lol: :lol: , казах му че ако искара и черепа, ще му падна на колене! :lol: :lol: :lol: :lol:
.....Ако един състезател участва във всички възможни турнири, то рано или късно, по независими от него причини и обстоятелства, все някога става първи....(Киро Джигита)

КСР ВИДРАКС
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Re: Тема на седмицата - Най-шантавото нещо, което съм хващал

Мнение от ZLAK »

През годините на риболов съм изкарвал какво ли не - всякакъв боклук , който нашенецът е сметнал за по-стилно да запрати в реката вместо на сметището. Освен многобройните терлици , детски памперси , пликове със сол и без нея , ботуши , гуми и т.н. имам и един много запомнящ се чувал с парцали от Марица. Тежеше около 80 кила и беше много добър тест за влакното и самоделният ми воблер. Както се вижда от снимката парцалите в него бяха напоени с вода , а аз за късмет го бях закачил на най-здравата част - при връзката. Нямате си представа как се бори това чудо!
Изображение

Ето и една змия за екзотика от Тунджа:
Изображение

Освен това съм вадил и гларус на чепаре на пристанището в Несебър , обаче другите гларуси не атакуваха събрата си (както при Бург) , а мен самия. Голям зор видях да го освободя от куките , защото той се опитваше да ме кълве по ръцете а се беше омотал в куки като пате в калчища. През това време аверът ми ме пазеше от ятото гларуси което ме атакуваше постянно.
Замина си жив и здрав с убеждението че е победил в схватката с мен. Змията и тя , а от чувала с парцали смятах да си ушия сако , но се отказах че цвета ми се стори неактуален...
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”