FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от Pike »

Здравейте колеги,

Както споменах в една друга тема, от Коледа насам ми се върти една идея за алтернатива на състезанията, които провеждахме.

Състезанията бяха хубави и интересни, но в един момент стана супер мега популярно да се правят състезания, нароиха се купища състезания, с купища предметни и парични награди и за мен лично се обезсмисли идеята.
Също така, понеже е състезание, непрекъснато се бърза: подготовка, захранки, риби, след това теглене, награждаване и бързо всеки си поема на обратно ... не може да се видим като хората от това бързане :(

Затова новото нещо, което съм замислил е без този състезателен елемент и цялото това бързане, акцентът е да се съберем да се видим и да научим нещо ново ;)

Работното заглавие на новата ФМ инициатива е: FM Срещи - Опитай от моя риболов

Като цяло ще съчетаем полезното с приятното ;)

Замисълът ми е да се събираме редовно (1 до 2 пъти месечно) на някой водоем, където хем ще се видим, хем ще си полафим, хем и ще има и тематични гъдели, а именно частта "Опитай от моя риболов". Под "Опитай от моя риболов" имам предвид с избирането на водоема, където да се срещнем, да изберем даден тип риболов, който се практикува там най-много и колегите, които го практикуват да го покажат на други колеги, които ще дойдат на срещата, но не го практикуват, а в същото време им е интересен и биха опитали, съответно "запалил" по този вид риболов, или пък колеги искат да си сверят часовника.

Ето и няколко примера:

FM Срещи - Опитай от моя риболов (риболов на фидер)
Правим си среща например на яз. Копринка, където колеги фидеристи ще покажат какви такъми ползват, как ги ползват, какви риби се ловят, каква стръв, какви захранки се ползват и т.н.
Аз лично съм спинингист, но по едно време опитвах да ловя на фидер, но нещо не ми се получи, та с удоволствие бих присъствал на такава среща, за да разбера къде съм сгрешил, как се прави правилно и т.н., пък после може пак да опитам ;)

FM Срещи - Опитай от моя риболов (ръчно изработени воблери)
Правим си среща например на река Струма и колеги, които си правят сами воблерите ще покажат на живо произведенията си, ще споделят опит за материалите, техниките, боядисването на останалите от нас, които проявяват интерес към това допълнително хоби ;)
Определено много интересна среща за мен, а сигурно и за много други колеги, то ти стига да видиш какви произведения на изкуството има в подфорум "Направи си сам" и директно си се метнал на колата и към срещата.

Темите на срещите може да са стотици, отделно може да ги повтаряме, потретваме и т.н., винаги изкача нещо ново, идват нови хора с различни подходи и т.н.

А за да са срещите още по-сладки и хубави, препоръчително е да има и цър-пър, охладени питиета и т.н. ;)
Затова паралелно с организирането на дадена среща ще организираме и ... ето и име измислих "Цър-пър дружина", която ще помогне за тънката част на срещата :) Всеки от идващите на срещата може да се включи в цър-пър дружината, например: аз ще взема скара, аз пък имам въглища, аз пък може да взема от едно място едни страхотни кифтета, при мен пък има винце, при мен чуден кашкавал, от мен маси и столове и т.н.

Отделно, ако около мястото на срещата има добро място за спане, може да си ги правим двудневни срещите, така става директно семеен викенд с елементи на риболов.

Много неща могат да се направят, важното е желание да има, а след няколко срещи ще отработим схемата и ще доразвием инициативата.

Това е така да се каже въведението в "FM Срещи - Опитай от моя риболов", кажете какво мислите, харесва ли ви идеята, ако да, да почваме да планираме първата среща.
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: FM Срещи: ...

Мнение от dido ov4arica »

Ами моето мнение е,че е по-добре да правим или тематични срещи или да се събираме по градове, защото надали някой отявлен спинингист ще отиде на среща ако темата и примерно "риболов на фидер" или "щека".
А и дали колегите от по-далечни градове ще искат да си губят времето в срещи на които темата не е обект на тяхното хоби.
Идеята е много добра но по области и конкретен вид риболов.
Примерно:

Среща на спинингистите от Старозагорска област на 01.06.2014г язовир Жребчево
и други такива.
? нещо такова
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: FM Срещи: ...

Мнение от Pike »

Ти например не искаш ли да опиташ нещо ново, дори и от любопитство ;)
Аз например се определям като заклет спинингист, но съм любопитен и с кеф бих отишъл на среща, чиято тема е риболов на фидер, на плувка, на муха и т.н.

Винаги темата ще е за конкретен риболов, а местата ще са различни, трябвя да има разнообразие.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: FM Срещи: ...

Мнение от Коце »

dido ov4arica написа:...защото надали някой отявлен спинингист ще отиде на среща ако темата и примерно "риболов на фидер" или "щека"
Не бъди толкова сигурен! Повечето са "грешни" вече! :)
А и много "плувкари" и "фидеристи" въртят блесни и воблери!
За скарата да не говорим!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: FM Срещи: ...

Мнение от Pike »

А и ако почнем да се делим по теми и региони, се губи смисъла, стига сме се делили на групи и групички, всички практикуваме едно хоби РИБОЛОВ, дайде да се събираме всички заедно, колкото се може повече, и да посетим колкото се може повече места ;)

По тази логика, аз като спинингист трябва да ходя само на срещи за спинингисти от София и региона. Е добре, ще отида 2 - 3 пъти и ще ми омръзне :(

Това е в основата на идеята ми, стига толкова деление на групи и групички, нека бъде заедно, нека ни бъде интересно, нека ни бъде весело, нека посещаваме нови и различни места.

Няма смисъл само да се делим на спинингисти, щекари, плувкари, тролингисти, сомаджии и да си седим в затворените групи и групички.
Никой не задължава някой щекар да отиде на среща с тема за спининга, всеки сам си решава за себе си, един няма да иска, защото не му е интересно, но на 3-ма други ще им е интересно и ще дойдат. А и дори да не ги вълнува спининга, може да дойдат просто да се видят с колегите, с които участват и си пишат по един или друг повод в един или друг форум.

Това ми е идеята, обединение, не разделение ;)
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: FM Срещи: ...

Мнение от dido ov4arica »

Ми....добри да пробваме..то не че аз несъм минал през всичко , че накрая до спининга ..съгласен.
Атака приемаме оферти
:tup:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: FM Срещи: ...

Мнение от dido ov4arica »

Пък и така ще се позапознаем. ДА СЪГЛАСЕН
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: FM Срещи: ...

Мнение от Pike »

Например, като направим среща с щекарска тематика, ще ми е голям кеф да седна на платформата на Юри pobeditelqt, ей така да видя как е, пък може и някое риба да хвана.

Няма да забравя на едно състезание на манията, Юри така си беше подредил платформата с всичките му прикачни и всякакви други аксесоари, че все едно гледам Ларс Улрих с двоен комплект барабани Tama. Та ако може бих седнал на платформата на Юри да се почувствам и аз като Ларс Улрих, но вместо с палки в ръце, с прашка и шепа бели :tup:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от Pike »

Вече има и едно предложение/покана, става дума за вече организирана среща, по-конкретно тази:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 52#p884652" onclick="window.open(this.href);return false;

Предполагам колегите организиращи срещата на воблеростроителите, нямат нищо против да се включим към тях и да обединим двете срещи в една ;)

Ако нямат нищо против, вече има първа дата в календара на "FM Срещи - Опитай от моя риболов" ;)

Разбира се това не изчерпва възможностите на "FM Срещи - Опитай от моя риболов", всеки може да предлага места и теми, аз ще седна да направя FM Календара, който също съм подхванал, и в него ще може да отразим всичко и всеки да си избира къде му се ходи ;)
metodid
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 15:04
дал Браво: 6 пъти

Re: FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от metodid »

Ето още едно събитие за календара- http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =4&t=62130" onclick="window.open(this.href);return false; :tup:
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от dido ov4arica »

pike написа:Вече има и едно предложение/покана, става дума за вече организирана среща, по-конкретно тази:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 52#p884652" onclick="window.open(this.href);return false;

Предполагам колегите организиращи срещата на воблеростроителите, нямат нищо против да се включим към тях и да обединим двете срещи в една ;)

Ако нямат нищо против, вече има първа дата в календара на "FM Срещи - Опитай от моя риболов" ;)

Разбира се това не изчерпва възможностите на "FM Срещи - Опитай от моя риболов", всеки може да предлага места и теми, аз ще седна да направя FM Календара, който също съм подхванал, и в него ще може да отразим всичко и всеки да си избира къде му се ходи ;)
:tup:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от koki »

На 17/18 юни ще състезание по фидер риболов на яз.Дъбник до Плевен ...

Ако някой има желание да заповяда , едва ли някой от там присъстващите ще откаже да му отговори на въпросите ...

Вечерта винаги има голяма маса на която се събират всички!

Поздрави :tup:
stan4o
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 10:56
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 1 път

Re: FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от stan4o »

на мен ми харесва много идеята, но аз по-скоро си го представям като форумна среща на водоем :)
Според мен трябва да се проеде на място където може да се практикуват няколко вида риболов. Така ще може тези дето преди 10 години са практикували някъв тип риболов да сверят часовника...

абе плана е такъв:
1. Правим база
2. Най-надъханите спинингисти си взимат за компания някой плувкаджия, фидерджия, шаранист, а защо не и сомаджия..
3. Лодкаджиите нямат търпение и вече са във водата със компания някой плувкаджия, фидерджия, шаранист, спинингист..
4. Тежкоатлетите вадят чувалите със зърно и забавят за известно време хората от предходната точка :)
5. Тия дето ги мързи и са твърдо убедени, че рибата яде у плиткото, може да поспорят с "цър-пър дружината" докато си пренасят оборудването
6. Тежкоатлетите спорят с "цър-пър дружината", как точно трябва да се маринова месото, след извеснто време губят спора и започват да строят комплекс от затворен тип в предградитето на базата :)
7. Фидерджии и плувкаджии вече са органнизирали малък бежански лагер в предградията на базата
8. Спинингиста му е писнало дружките му да му мрънкат че не кълве, а и вече е станало мноо жега.. по пътя към базата се натъкват на бежанския лагер.
9. Лодкаджиите виждат събралото се множество и всеки си намира оправдание, кой си забравил водата, друг му се сере..
10. Всички дружно решават че ще чакат вечерното кълване и че ако са обединени ще убедят "цър пър дружината" че и те все пак са дошли за риба :)

Много дълго стана.. но идеята е да се предложи водоем /река/ на който в радиус от 3км може да се практикува всякакъв тип риболов. Така ще има представители на всички видове риболов.
gog14
Мнения: 235
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 2:24
Местоположение: sofia

Re: FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от gog14 »

koki написа:На 17/18 МАЙ ще състезание по фидер риболов на яз.Дъбник до Плевен ...

Ако някой има желание да заповяда , едва ли някой от там присъстващите ще откаже да му отговори на въпросите ...

Вечерта винаги има голяма маса на която се събират всички!

Поздрави :tup:
Коки извинявай,леко те поправих.
Pike,Идеята ти е страшна,велика.Само искам да кажа че е по добре тези срещи с образователна цел да бъдат двудневни с пре(с)пиване за да може наученото в събота да се приложи на практика от желаещите в неделя.
Аз лично съм с две ръце ЗА и ще разкажа всичко което знам на всеки който се поинтересува.
Поздрави и успех. :tup: :tup: :tup:
nasko kamburov
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Апр 19, 2014 13:37
Риболов: ribolov na som
Местоположение: galabovo

Re: FM Срещи - Опитай от моя риболов ;)

Мнение от nasko kamburov »

страхотно предложение,макар че сам начинаещ тролингис бих участвал в някои мероприятия .
Заключено

Обратно към “Рибарска среща”