Препариране на глава на щука

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Tervel
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 23:34

Препариране на глава на щука

Мнение от Tervel »

Значи изчистих главата колкото мога от месото.Разтвотих и устата с клечки и я засипах обилно със сол.СЛожих я в една кутия и я затворих.И сега какво?В хладилника или?Колко време да я чакам?

Ако е останало месо проблем ли ще е ?
Morituri te salutant
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Солта морска ли е? На проветриво място, не в хладилника и не в кутия. За около десетина дни е готова. Нищо няма да и стане от малко останало месо - и то ще изсъхне.
Tervel
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 23:34

Мнение от Tervel »

Солта е йонизирана готварска.Казаха ми че и в такава можело. :?
Иначе рибата е покрита добре
Morituri te salutant
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Май по скоро е йодирана... :wink: :D Ще стане!
Tervel
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 23:34

Мнение от Tervel »

ха ха да де:)

Мерси!
Morituri te salutant
KOZELA
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 19:13
Местоположение: Русе

Не е сложно.

Мнение от KOZELA »

Не се иска висше образование по мумификация. :lol: Може и без сол. Оставя се на слънце, очите се отстраняват след като почне да изсъхва. На тяхно място може да се поставят мъниста или нещо друго подобно. Може и да се лакира след като е изсъхнала добре. Есенно време осите очистват перфектно останалото месо. Скоро ще пратя няколко снимки с мумифицирани глави.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Ето едно тиквЕ от галерията ми. Не е обработено с морска сол и не са използвани услугите на жилещи насекоми.

Изображение

:D

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Майсторе от опит споделям: направих много гъст разтвор от сол и вода, след което потопих главата в този разтвор, като внимавам разтвора да покрива трофея на един пръст отгоре - покривам и забравям в мазето. След 20тина дена извадих и измих, като всичко дето беше останало по главето се беше разтворило. Разтворих пастта с клечка и оставих на сянка да съхне. След 3, 4 дни лакирах и заковах на дъсчица.
За резултата не съм се сетил, но мога да снимам и изпратя. Успех.
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

За съжаление нямам снимки.Някога когато бяха големите щуки,нямах апарат - преди 15 - на години.Иначе тогава като хванех щука,в устата слагах един картоф за да не и пробия устата,при опит да сложа клечки.След това на слънце, без сол.Осите свършват останалото.Изяждат къде има останало месо и почистват всичко перфектно. :lol:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
joco
Мнения: 685
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 19:10
Местоположение: София
дал Браво: 28 пъти
получил Браво: 22 пъти

Мнение от joco »

А какъв лак ползвате?Всъщност,има ли значение какъв е?Защото имам намерение да потопя цялата глава в лака,да стои 5 мин.,за да може лака да влезе навсякъде,изсушавам и на стената.
1.Безплатният секс развращава,платения-озлобява!
2.Идеалната жена е като хлебарката-виждаш я или само нощем или само в кухнята!
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Не съм сигурен, но мисля че всеки безцветен лак ще свърши работа.
Имам две глави дето пради липса на безцветен съм ги лакирал с някакво биещо на бук цвят и са станали много заебис.......
Аватар
kalin4o
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 15:35
Местоположение: Разград !!!

Мнение от kalin4o »

Здравейте да попитам
Имам една глава на щука в хладилника ,рибата беше около 2,5 кг,и искам да я препарирам,как точно трябва да стане и ще стане ли по това време!!!
"Remember what happens in Vegas, stays in Vegas. Except for herpes. That shit''ll come back with you." :D :D :D
Аватар
kalin4o
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Фев 07, 2008 15:35
Местоположение: Разград !!!

Мнение от kalin4o »

Здравейте ,

Да взема да покажа и моето творение.
След като преседя няколко месеца след улова си в камерата , декеври месец реших да я извадя и да я сложа да съхне.
Изчистих я ,сложих я в една тава и я заринах с сол , седя около една седмица ли колко незнам.След това изчистих солта,разчекнах и устата :D и я сложих на вънка да съхне там под един навес . Седя там до миналата седмица,когато се реших да я довърша ,та измих я добре лакирах я два тъпи и това е.Сега остава да си взема види и да я сложа на стената ... :) И съм и сложил две лимки(стъклени топчета) за очи.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Remember what happens in Vegas, stays in Vegas. Except for herpes. That shit''ll come back with you." :D :D :D
Naiden71
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 17:56
Местоположение: Sofia
получил Браво: 1 път

Мнение от Naiden71 »

joco написа:А какъв лак ползвате?Всъщност,има ли значение какъв е?Защото имам намерение да потопя цялата глава в лака,да стои 5 мин.,за да може лака да влезе навсякъде,изсушавам и на стената.
Спрейче,безцветно после можеш и плувчицитеда си лакираш... :lol:
DobreFF
Мнения: 2151
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:17

Мнение от DobreFF »

Колеги, искам да попитам какви топчета точноизползвате за очи на препарираните глави от щука? И откъде мога да се сдобия с такива. Имам няколко глави, но са без очи и стоят малко грозно.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”