Търся помощ от вас рибарите

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
rdlegy
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 17:12
Риболов: шаранджийски

Търся помощ от вас рибарите

Мнение от rdlegy »

Здравейте. Бях спрял да се занимавам с риболов от 2 години насам, но в последния месец отново доста се "зарибих" Имам няколко въпроса. Ходя на един язовир, но прътите са ми с лесно гънещ се връх и къси, а ловя на кошничка с две куки за шаран. Така сега ще се обзавеждам с твърди и дългички пръчки, с които би трябвало да хвърлям по-навътре. Понеже на язовира, който ходя рибата не е свикнала на хранилки и разните му миризми, които слагат в нея ще си правя качамак за кошничката, който трябва да се разтваря като хвърля. Намерих рецепти за качамак, но повечето са за жилав качамак за кука. Може ли някой да помогне с приготвянето на не толкова жилав за да може да го разтваря водата, като падне на дъното за не много време. Сега захранка за дъните му мислим? Мисля да хвърлям навътре и да взема един маркер за да отбележа на жилката колко навътре съм хвърлил и така всеки път да си хвърлям и един вид захранвам мястото. Другия ми въпрос е как може да хвърлям царевица навътре, където ми е кошницата за да мога да захранвам и със нея? Знам за ракетка, но ще си купувам 2 пръчки и 2 макари и ще ми дойде много да купувам и ракетка и пръчка. Има ли някакъв по-евтин метод, може би с прашка?
colorcore
Мнения: 325
Регистриран на: Пон Юни 27, 2011 15:41
Местоположение: Регенсбург, Германия
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 40 пъти

Re: Търся помощ от вас рибарите

Мнение от colorcore »

Привет. Не знам какво е ракетка, но с прашка ще докараш добро разстояние... успех!
Съобрази твърдостта на пръчките си с масата на хранилките, за да можеш да хвърляш оптимално. Мисля, че ако си вземеш фидерови пръчки 15-50 гр ще ти свършат добра работа, но сигурно има и специалисти тук да ти помогнат.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”