Внимание,колеги...

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Plat1ka написа:не ни друсна светкавица а някакъв статичен заряд които само ни поизправи косите без да ни запали петите
Точно статичен е, много е гаден, за разлика от другия, който изобщо не го усещаш :twisted: Не подпирай въдицата, а както казаха по-горе, събирай и - в колата.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Абе, че опасно е, вярно е. Ами аз пък най- ловя в дъжд и светкавици. Няма да забравя.... ураганен вятър, дъжд из ведро, светкавици, аз нагазил до границата на високите ботуши и мятам железа по 30 гр. Хванах даже. :?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

bai ves написа: Хванах даже. :?
Е, ако не те фанат, ще хванеш...Тебе те знаем.. :D Ма поне си земи едно фибропластче за такива случаи, ем ще заякнеш :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Ех да бяхте видяли,как русенската нинджа мяташе най-безцеремонно между мълнии и светкавици,гръмове и тътени на Йовковци.Но най-се впечатлих от отговора му на въпроса ми"не се ли страхуваш?",той просто отговори"еми страхувам се!",бахти сърцатия пич!!!
hvani i pusni
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Сестрата е Не Човек!!! Той се ориентира адски бързо във всякаква обстановка, знам, знам. Безценно! :)
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

Всъщност и композита,както и вибростъклото не е застраховка,когато ръми или вали.Мокър прът представлява проводник от залепнали водни молекули и пак си е жив грамоотвод при буря.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"
Самоирония:какво ли мятам с този сезал това пиле, вързано накрая му!
Аватар
Yuri Varbanov
Мнения: 3737
Регистриран на: Сря Дек 13, 2006 3:38
Местоположение: София
дал Браво: 238 пъти
получил Браво: 13 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Yuri Varbanov »

Убягнала ми е тази наистина важна тема.Искам да предупредя риболовците от Сливенско и региона,да внимават особено много,когато ловят на циментовия канал в района на стария свинекомплекс и пешеходния мост.Далекопроводът,който се спуска от планината преминава точно над перспективните места и има не един и двама изпатили си от невнимание!
petrakisz
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 13:52

Мнение от petrakisz »

S edno priqtel4e na mosta na Drujba vyv Varna - dyjd, svetkavici, vqtyr
Po edno vreme toz moq gledam hvyrlq match-a za 180 leva se edno fas ot cigara . Pitam kvo stana bre - vika qko tok :) :) :) Taka 4e vnimavaite !
Sharan_90
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 20:16

Re: Внимание,колеги...

Мнение от Sharan_90 »

Еиии това е силно неприятен момент... не го пожелавам на никой
Borkata
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Авг 19, 2007 20:04
Риболов: Морски риболов
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Внимание,колеги...

Мнение от Borkata »

мога да допълня списъка с още едно много опасно място през което всеки ден минават десетки риболовци.това е централното пристанище в бургас.за да влязат там хората,които нямат пропуски(95% от риболовците) преминават през разни дупки директно през линиите.знам за случай на волтова дъга между жицата по която се движи електричката и един нещастен човек ,който сега е без някои крайници.сигурно не е единствен.та така..много внимателно и пръчките винаги в калъф и да сочат надолу!
www.chepare.com - качествените чепарета на Борката
Sharan_90
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Дек 19, 2011 20:16

Re: Внимание,колеги...

Мнение от Sharan_90 »

е от какво се полочава тази дъга??? няма ли от къде другаде да се мине?
Аватар
DYNO
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 19:31
Обратна връзка:

Re:

Мнение от DYNO »

kalinanimal написа:Я и аз като прясно повишен в МАЙСТОР :lol: 9 степен :lol: да си кажем мнението .

САНТИМЕТЪР НА КИЛОВОЛТ !!!

Значи при напрежение 20kv.(което е нормално за повечето далекопроводи , направено е с цел тока да е малък от там и загубите да са малки ) дъгата може да прехвърли на 1м. зависи от влажноста на въздуха !!!


Така , че не е нужно да допреш жиците , внимавайте !!!

В бачкането на ниската страна номиналното напрежение е 6КV.
Двама колеги вече опитаха поразяващия му ефект , кофти, грозна гледка .
Та дигайте глава от време на време , особено когата се местите от едно място на друго !!!
Графита демек карбона е перфектен проводник !!!

Карбонът в лошо време е като гръмоотвод.Пък гръмотевицата не е жица та да можеш да се пазиш от нея.Спомням си сега преди няколко години ловяхме каракуда на едно малко язовирче до Пазарджик и точно пчнах да се нервя че спря да кълве,загърмя,заваля а аз с едно карбоново телескопче :mrgreen: .....събрах го веднага и влязох в колата.След около половин час престана но продължи да гърми.А рибата откачи колегите почнаха да вадят "гол след гол"
Е,разпънах го пак :D То ако тие писано да се удавиш,няма да се обесиш :wink:
Това в кръга на шегата. Определено трябва да се внимава :idea:
martinchamov
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 22:42

Re:

Мнение от martinchamov »

KOP написа:Днес в пресата има разказан такъв случай в Кюстендилско. Със 70% изгаряния е колегата, Бог да му е на помощ, дано да се оправи. За съжаление, от дописките не става ясно къде точно се е случило това. Може би във форума трябва да започнем да правим нещо като каталог на най-опасните места. Осъзнавам, че те са безкрайно много из цялата страна, но колкото можем...Все пак това може да спаси живота на някой, всеки ще ги прочете и ще има едно наум. Според мен, модераторите могат да помислят за една такава важна тема.
Жив съм колеги аз съм но съм инвалид без 5 пръста на лявата ръка контузени на дясната ,но работещи и 75 процента изгаряния по тялото.минах през ада а на риби продължавам да ходя а и съм добър по нашият край съм изявено име с риба в сърцето -ловя пак с дълги прачки вече внимавам-съдба и благодаря на Бога че ме спаси!Живи и здрави всички и бъдете внимателни!Мартин Чамов.
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Внимание,колеги...

Мнение от Д-р Дулитъл »

Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Внимание,колеги...

Мнение от babydoctor »

Д-р Дулитъл написа:http://news.ibox.bg/news/id_497493478
Благодарности, че повдигна темата - има нужда всяка година...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”