Внимание,колеги...

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
kalinux
Мнения: 3588
Регистриран на: Нед Фев 20, 2005 1:17
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 261 пъти
Обратна връзка:

Мнение от kalinux »

Колеги, май не сте ме разбрали какво ви писах за съдбатав началото. Пак ви казвам - някои неща не могат да се превидят, колкото и да внимаваме. Докато има опасни жици около реките и язовирите, все ще се случват лоши работи. Защо си мислите, че местата не се знаят и че не се внимава и въпреки това пак има инциденти. Този случай за кюстендилско с 70-те процента изгаряния не съм го включил в мойта статискита - явно съвсем скоро е станал и знам точно къде може да стане - има точно 2 места. Според мен проблема не е в риболовците, а в Енергоразпределение и като човек лично видял "пърлене" на живо съм готов да отстоявам това мнение.
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Науката непредна,колеги,рибата се изхитри за сметка на кой...
на него...Изображение
Аватар
osprey
Мнения: 104
Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 21:54
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от osprey »

то в тая връзка да припомня че и от гръм трябва да се пазим :idea: светне ли хвърляите сопата щото не се знае
каквито светкавици съм виждал и как са плющяли покрай мен :evil:
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Вероятноста да те удари гръм когато ловиш с карабонова въдица е същата като да те удари когато си пасеш овцете с гега в ръка !
Добре дошли под шарената сянка .
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

kalinanimal написа:Вероятноста да те удари гръм когато ловиш с карабонова въдица е същата като да те удари когато си пасеш овцете с гега в ръка !
taка е , ама ако ловиш под далекопровод, вероятността малко се увеличава...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Ако ловиш под далекопровод значи :

1 Ти си уникално тъп .
2 Жена ти те е напуснала и ти е взела всички кинти,апартамента , колата и децата .
3 Ти си Щотландски боец !
4 Някакъв друг супер герой .
5 Избягал ти е един мач от Супер Джакпота и то в 95тата мин . след измислена от съдията дузпа .
6 Ти си митничар и днес са те уволнили за самоотлъчка , което е равно на точка едно .
7 Член си на сектата "Умри малад за да бъдеш красив труп"
8 Ти си "електро терорист камикадзе ' член на групировката " Е са ша ви спрем тока бе " съкратено - ЕСШВСТБ !
Добре дошли под шарената сянка .
Аватар
райчо китов
Мнения: 1273
Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 18:57
Обратна връзка:

Мнение от райчо китов »

Калине от де ги измислли бе,бах ти филма прожектира,баси...да не е Animal inside???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kalinanimal написа:Вероятноста да те удари гръм когато ловиш с карабонова въдица е същата като да те удари когато си пасеш овцете с гега в ръка !
Да, стига гегата да е от карбон, мед, такива работи. А, и да е 5-6-7-8-метрова.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Мнение от Асти »

Към опасните места добавям платеното на Негован. Там има смъртен случай. Жиците минават много ниско!
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

babydoctor написа:
kalinanimal написа:Вероятноста да те удари гръм когато ловиш с карабонова въдица е същата като да те удари когато си пасеш овцете с гега в ръка !
Да, стига гегата да е от карбон, мед, такива работи. А, и да е 5-6-7-8-метрова.

Това са тъпотии .
Не вярвай на всичко което четеш .

2 000 000 волта ша си направят труда да се отклонят със сто метра специялно заради тебе , понеже имаш новата Финеса :lol: .

Истинския проблем са далекопроводите !
Добре дошли под шарената сянка .
stefan
Мнения: 577
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:42
Местоположение: София

Мнение от stefan »

Да се отклони не. Но когато зарядът е концетриран около и над тебе, може да предпочете да се разреди през услужливо навирената ти седмица.
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Няма да изпадам в излишни полемики ,вероятноста да те удри гръм е супер минмална например 1:100 000 000 ако си с със седм метрова карбонова гега у ръцете става 1:50 000 000 .
Знам само за един такъв случай , но човека е бил с мач :lol:
и е оживял .

Бе както вика моя култов Деда :
На който му е писано да се удави нема да се обеси .

Майка ми контрира : Всичко трябва да се прави с акъл . Ако сам не се пазиш и господ няма да те опази .

Аз не рискувам , просто нямам право .
К'во ша прави келеша без любимия татко !


Единственото решени е да се помолят съответните служиби да поставя
предупредителни табели на рисковите места .

Проблема не е в гръмотевиците а в далекопроводите .
Добре дошли под шарената сянка .
Д-р Дулитъл
Мнения: 2053
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Мнение от Д-р Дулитъл »

А и друго-има колеги,които и нямат на представа, че карбоновите въдици са електропроводими,колкото и чудно да ви звучи-пример от вчера -Отивам на старото корито на Огоста,в тази му част,която не е частна с цел малотретиране на милиардите каракуди,които го населяват.Понеже се подава между клечките и тръстиката на дълбочина 30см,реших да разпъна болонезата,ОГЛЕДАХ се-над мен жица до жица -АЕЦ а е на няколко километра от местото.Предвидливо се преместих на по-неудобно ,но безопасно място.Но след 30мин двама колеги започнаха да разпъват сергията под жиците.Отидох-единия бе с карбонова 7ца-директен и се канеше да прехвърля клечките и да търси червеноперки навътре.На въпроса ми-не го ли е страх,колегата бе искрено учуден,че може да възникне проблем.Разговаряйки,разбрах,че са чували.че въдиците били привличали светкавици,но не и че волтовата дъга може да прескочи до карбонов прът,без да е допрян до жиците...В разговора се намеси и друг колега,явно работещ в АЕЦ,кото обясни пак това-киловолт на сантиметър,при влажно време-повече,след което заразправя случки с фатален край при подобни невнимания...от работата си в централата.
Колегата със седмицата се изнесе от там с поглед вперен в небето...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Д-р Дулитъл написа:Колегата със седмицата се изнесе от там с поглед вперен в небето...
Добре, че така се е изнесъл, а не с краката напред.... :wink:
Аватар
kalinanimal
Мнения: 976
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 21:30
Местоположение: Младост 4 :)

Мнение от kalinanimal »

Бе то има и закон в който изрично пише , че всички стоки трябва да имат пояснителна бележка на БЪЛГАРСКИ език , в която да пише какво съдържат и дали са опасни .

Ма на вносителите май им се свиди да дадат некоя стотинка за стикери на български език .

Трябва да умре някой да стане голяма гюронтия та да се приложи тоя закон и за въдиците.

На мойта гледам има доста добро пояснение за опасностите който могат да възникнат , но е на инглиш !

На крема ми за бръснене са лепнали цял ферман да не земе случайно да се изприщим , бе ненормална държава !
Добре дошли под шарената сянка .
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”