Внимание,колеги...

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

То и на цигарите пише, че са вредни ама ги пушим. Интересно, че на алкохола пише само суперлативи! Ние и без това сме си нация алкохолици.....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

kalinanimal написа:Майка ми контрира : Всичко трябва да се прави с акъл . Ако сам не се пазиш и господ няма да те опази .
Е те това се опитвам и аз да кажа, ама... Цитат от прабаба ми, Бог да я прости - "Касмет, сине, къ си гу накасметисаш" :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

joro_olympus написа:То и на цигарите пише, че са вредни ама ги пушим. Интересно, че на алкохола пише само суперлативи! Ние и без това сме си нация алкохолици.....
и РАБОТОХОЛИЦИ :lol:
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

много неприятна тема сега я видях..... Вчера като бях на теца разбрах че някакво момче ловяло на реката и го треснал тока незнам дали са го спасили ама било много зле :cry: :cry:
morski
Мнения: 272
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:29
Местоположение: Варна

Мнение от morski »

kalinanimal написа:Вероятноста да те удари гръм когато ловиш с карабонова въдица е същата като да те удари когато си пасеш овцете с гега в ръка !
Не съм съгласен с тази статистика. Два мои пръта с макарите станаха на черни топки при гръмотевична буря. А наоколо имаше и сухи дървета, мокри от дъжда и метални отпадъци от разрушена барака. Добре че бях в колата.
Усетите ли че ще гърми сгъвайте и в багажника. Иначе лошо.
За бракониерите - чума!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Ще станат на топки, не амииииииииииии...........Все едно си хванал гръмоотвод, а насред полето дето няма такива, си цел номер едно за светкавиците. Не когато почне да гърми и светка. А много преди това, почне ли да се тъмни от някъде, почне ли да духа силно - вече е късно. Не си играйте с това, вярно Господ пази свойте си ама дявола си знае работата. Не му давайте да си я върши. :oops: :roll: :oops:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Сещам се сега, че е хубаво с тази тема да започват училищата по спининг за малките, които правите редовно.Сигурно ги предупреждавате, не съм бил досега и затова се намесвам.
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Понеже темата е да се внимава по време на риболов да напомня - сега е лято и змиите са плъзнали навсякъде. На мен тази Неделя ми се случи някаква змия, неизвестен за мен модел да я закача на нимфата, как съм я откачал без да я убивам не ме питайте. Трябва да се внимава, че не всички змии са водни и между тях има и отровни. Затова по реките си слагайте високи ботуши независимо, че може да се джапа и с маратонки, просто не се знае на какво ще стъпите.
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Познавам лично един колега ,дето хвана тока на Чепинци.Видях му и дупката в маратонката,за тези по ръцете не споменавам.Прескочи трапа ама една година и кусур се лекува.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
jororib
Мнения: 277
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 14:28
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от jororib »

По миналата година бяхме с лодка Ямаха 360 и двигател ям 4кс на яз Искър,теглехме воблери за бяла .Още с влизането времето беше лошо ,но ние бяхме добре екипирани и не му обърнахме внимание.
Заваля дъжд после засили,както се возехме видяхме бяла плош пред шипоченския решихме че не вали и отидахме там след това се оказа ,че дъждът е много силен и водата е буквално побеляла ,вятърът се усили и ние решихме да теглим в залива на завет.
След това се появиха и първите грамотевици,ноближиха и почнаха да падът в гората близо до нас,е тогава се уплашихме :всички въдици на дъното прибраха се и чедърите и пълна гас покрай брега към бунгалата.
Минавахме много близо до брега /навътре ни беше страх/ и буквално над въдиците на коегите.Много неприятно ми стана като един колега в пристъп на ярост метна паве което мина на метър от главата ми и падна във водата.
На завоя от шипоченкия залив към бунгалата където отивахме да се скрием и стоплим до нас падна мълния във водата на около 200м
може и да съм бил много уплашен но чувствуто беше неуписуемо всичко ми настръхна :Огромна волтова дъга която се заби с невероятно силен и мощен трясък във водата и се дигна 2 м пара.
Ако това ни беше ударило нас най -вероятно сега нямаше да пиша
Ако мога да дам съвет когато сте във водоем и времето се разваля по добре излесте докато има възможност,никоя риба не си заслужава човешкия живот.
Аватар
shaman
Мнения: 3336
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:49
Риболов: Спининг, муха и от скоро кльонк с каяк :)
Местоположение: Русе
дал Браво: 204 пъти
получил Браво: 462 пъти
Обратна връзка:

Мнение от shaman »

BOROOO написа:Понеже темата е да се внимава по време на риболов да напомня - сега е лято и змиите са плъзнали навсякъде. На мен тази Неделя ми се случи някаква змия, неизвестен за мен модел да я закача на нимфата, как съм я откачал без да я убивам не ме питайте. Трябва да се внимава, че не всички змии са водни и между тях има и отровни. Затова по реките си слагайте високи ботуши независимо, че може да се джапа и с маратонки, просто не се знае на какво ще стъпите.
Ей ме и мен в клуба...

Изображение

И както ме е страх да пипам такива неща, добре, че бяха някакви младежи там да я откачат :oops:
--------------
http://www.starividri.org
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Е как успя да го хванеш това чудо :roll: :roll: :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
BUTCH MF
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 22:22
Местоположение: Варна,станал на човек в Троян

Мнение от BUTCH MF »

Гърми ли изобщо не ме търси! Гомо шубе ме гази. Едно време като бях по-млад и ходех по-често на палатка ме бъзикаха приятелите.Винаги когато затрещи бурята над нас аз бях във колата и не излизх от там докато не спре.Голям страх!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

BUTCH MF написа:Гърми ли изобщо не ме търси! Гомо шубе ме гази. Едно време като бях по-млад и ходех по-често на палатка ме бъзикаха приятелите.Винаги когато затрещи бурята над нас аз бях във колата и не излизх от там докато не спре.Голям страх!
На това не му се вика шубе, а здрав разум - другото е идиотщина. Статистическата вероятност да те удари гръм е много малка, но що пък да не я избегнеш с две крачки до колата? :roll: А и там може да се порка, както в палатката... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Мнение от Plat1ka »

kalinanimal написа:
babydoctor написа:
kalinanimal написа:Вероятноста да те удари гръм когато ловиш с карабонова въдица е същата като да те удари когато си пасеш овцете с гега в ръка !
Да, стига гегата да е от карбон, мед, такива работи. А, и да е 5-6-7-8-метрова.

Това са тъпотии .
Не вярвай на всичко което четеш .

2 000 000 волта ша си направят труда да се отклонят със сто метра специялно заради тебе , понеже имаш новата Финеса :lol: .

Истинския проблем са далекопроводите !

Колега незнам колко е вероятността да те удари гръм но това лято на яз.Искър риболовствахме аз със 6 м. болонезе и до мен колега със 7 м директен ... Около нас припукваше и преваляваше нямаше светкавици само гърмежи всичко точно рибите взимаха като луди на това иначе нерпиятно време за риболов докато в един момент колегата със 7-мицата метна въдицата и взе да тръска ръце ... докато разбера какво става усетих все едно нещо сковава цялата ми ръка от пръстите до рамото и така ме изпращя тока че си метнах болонезето във водата .... 1 час немога да си свия ръката камо ли да хвана нещо .... На това място далекопроводи няма та вероятността ако е 1:1000000000 да те удари гръм е там незнам какво се слчи но за секунди ни прасна двама ..... добре че според мен (не съм разбирач) не ни друсна светкавица а някакъв статичен заряд които само ни поизправи косите без да ни запали петите но от този ден заоблачили се оставям болото на колчето и чакам слънчице ..
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”