ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Публикувай отговор
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от RUNNING WILD »

ако БейбиC2H5OH си завлече светите мощи на Панега идвам и аз се погевезиме,взимам един спининг и една вратна пържолка ще я сместя некъде по скарите и ще подсмърчам докато се пече,не знам кво го дават времето де.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от Мунчо »

babydoctor написа:... намираш си някой голям камък, зад него се образува относителен тишак педя на две, мяташ там и си в играта...
Баси кастинга, баси чудото! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от babydoctor »

Къв кастинг те гони бе, Ице, те рекичките широки 3-4 метра - просто пускаш трохата зад камъка и след 15 - 20 см. изтичане следва удар. Все педарки, нарядко по 1-2 30-35 см. За два часа се правеха 3-4 кг. и то в рамките на 4-5 вирчета, които периодично сменяш.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от babydoctor »

RUNNING WILD написа:ако БейбиC2H5OH си завлече светите мощи на Панега идвам и аз се погевезиме,взимам един спининг и една вратна пържолка ще я сместя некъде по скарите и ще подсмърчам докато се пече,не знам кво го дават времето де.
Бе децата си идват отпуск от Англия бе, Румца, кви алкохоли, кви Панеги?
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
RUNNING WILD
Мнения: 2768
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 11:33
дал Браво: 1 път
получил Браво: 70 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от RUNNING WILD »

едно време по Чипровци е имало яко пъстръвки у ряката и са ги биели с тояги у водата,дебнат я и как си подаде зъбатата муцунка да клъвне мухичка пата кюта у глъвътъ и после турлаците са се глезели с рибка,мислим да земем опушена гега сливовица и си пробвам късмета на Панега а Бейби ти кво че кажеш само избери ловното място зад камъньете дека да ги буам у главите сите.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от Д.Граховски »

Аз тъй като мога да си праа, каквото си поискам, по всяка вероятност ще открия преди вас, ама обещавам ако кацна на 1-ви да докладвам.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от stiga »

Много станахме тия дето моем да си правим каквото искаме и очаквам навалица :)
Инак се носеха слухове, че Вец-а бил започнат, да, този същия срещу който протестирахме миналата пролет. Нямаше как да остана равнодушен и забегнах за едно кафе до Румянцево. Вец не се строи, нито се копае каквото и да било, тук там се виждаха пътечки, но не много, клет стръвар ловеше кленове на бента преди селото, та се извинява, как спрял за малко само. Реката е бистра на сълза и е сравнително ниска. Това като инфо само казвам.

Поздрави!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от Д.Граховски »

Дано Боко не чете форумите, ще вземе да дигне данъците, като види.

А на мен ще ми е сефтето на Панега,тъй че не съм с големи очаквания предвид това, че е началото на сезона, студ и навалицата най-вече.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от babydoctor »

RUNNING WILD написа:едно време по Чипровци е имало яко пъстръвки у ряката и са ги биели с тояги у водата,дебнат я и как си подаде зъбатата муцунка да клъвне мухичка пата кюта у глъвътъ и после турлаците са се глезели с рибка,мислим да земем опушена гега сливовица и си пробвам късмета на Панега а Бейби ти кво че кажеш само избери ловното място зад камъньете дека да ги буам у главите сите.
Румца, 80-тте години по р. Рилска гледах как ги ловят с бойни чукове - измлати по самия камък, а отдолу чаветата събират зашеметената риба. Абе отврат. По-мързеливите пускаха кълцан лопен...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от stiga »

Абе Краси, тия техники и ние сме ги виждали по реките, макар да сме с нЕколко века по-млади от теб и неопитни съответно. Ама не мисля, че е ок да се коментират подобни методи за риболов, кой знае колко и какви хора четат тук, утре да започнат да млатят по камЪнете. Нека забравените методи да си останат забравени, предлагам аз!
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от Д.Граховски »

babydoctor написа:
RUNNING WILD написа:едно време по Чипровци е имало яко пъстръвки у ряката и са ги биели с тояги у водата,дебнат я и как си подаде зъбатата муцунка да клъвне мухичка пата кюта у глъвътъ и после турлаците са се глезели с рибка,мислим да земем опушена гега сливовица и си пробвам късмета на Панега а Бейби ти кво че кажеш само избери ловното място зад камъньете дека да ги буам у главите сите.
Румца, 80-тте години по р. Рилска гледах как ги ловят с бойни чукове - измлати по самия камък, а отдолу чаветата събират зашеметената риба. Абе отврат. По-мързеливите пускаха кълцан лопен...
Кат бях 7-8 годишен братовчед ми ме водеше на подобен риболов по рилска.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от koi4a »

Те може да си млатят, въпроса е че няма какво да излезе отдолу.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от babydoctor »

koi4a написа:Те може да си млатят, въпроса е че няма какво да излезе отдолу.
Вярно е. Методите не са забравени, но рибата е спомен....
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
mojach
Мнения: 336
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 23:10
Местоположение: София
дал Браво: 65 пъти
получил Браво: 115 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от mojach »

stiga написа: Инак се носеха слухове, че Вец-а бил започнат, да, този същия срещу който протестирахме миналата пролет. Нямаше как да остана равнодушен и забегнах за едно кафе до Румянцево. Вец не се строи, нито се копае каквото и да било,.
За съжаление колега, мисля че си в грешка. Слуховете все повече се засилват. Вече го чувам от няколко различни места. Като прибавя и едно инфо от преди малко повече от месец , че в района между Румянцево и Петревене (където има едни табели за газопровод или нещо такова) е разчистен терен покрай реката и имало някакви тръби, ме води на мисълта, че ВЕЦ ще има.
stiga
Мнения: 652
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 22:39
Местоположение: Ботевград
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: ПАНГЕА ОПЕНИНГ 2017

Мнение от stiga »

mojach написа:
stiga написа: Инак се носеха слухове, че Вец-а бил започнат, да, този същия срещу който протестирахме миналата пролет. Нямаше как да остана равнодушен и забегнах за едно кафе до Румянцево. Вец не се строи, нито се копае каквото и да било,.
За съжаление колега, мисля че си в грешка. Слуховете все повече се засилват. Вече го чувам от няколко различни места. Като прибавя и едно инфо от преди малко повече от месец , че в района между Румянцево и Петревене (където има едни табели за газопровод или нещо такова) е разчистен терен покрай реката и имало някакви тръби, ме води на мисълта, че ВЕЦ ще има.
Силно се надявам да не съм в грешка, все пак в неделя след обяд отидох до там специално заради този слух. Признавам, не се разходих между Румянцево и Петревене за да огледам подробно, но този вец срещу който беше протеста така или инак няма никаква работа в района между двете села. Проекта беше за Вец, чието езеро, така да го наречем, започва над бента на Румянцево и в него не са предвидени тръби като част от трасето, а канала от срещуположната на пътя страна трябваше да върши тази работа.
спининг и само спининг!!!!!!!!!!

C&R

http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”