питане за язовир "Бистрица"- с.Безден

Общ форум за риболова и хората с люспа в мозъка.
Сенсас
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 17, 2017 11:03
Риболов: фидер и река

питане за язовир "Бистрица"- с.Безден

Мнение от Сенсас »

Какви са условията за риболов- такси, достъп до място на риболов с кола и др.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: питане за язовир "Бистрица"- с.Безден

Мнение от uniqaudio »

На Безден ходим често, ама на кръчмата. Щото да ходиш на платен водоем е все едно да се хвалиш после на приятели какво гадже си забил в публичния дом. Правят уникален амур. 6.60лв е порцията. Има и прасешка скара на нормални цени. С кола се стига до самият язовир. Много е удобно. Има голям паркинг.Иначе май на въдица събираха по 5лв. и ако искаш нещо да си вземеш от улова се плаща по 6-7лв. килото. Трофейни риби задължително се връщат. Има чувството, че има един тлъст жълт шаран, дето всички са го ловили и са се снимали с него. Поне с такова впечатление остава човек от таблото със снимки на стената. След 8.12. обикновенно не работят до напролет. Хубавото е, че водоемът е проточен, карстов и водата е много чиста. Рибата не мирише на тиня, даже и шарана, който е основната популация. Дават да се лови само от североизточния край, където е кръчмата и от стената. Другият бряг е само за състезания, които периодично се уреждат. Някъде имам и снимки на водоема. При интерес мога да кача, макар че в гугъла има достатъчно такива като кликнете върху кръчмата на североизточния бряг. Дано съм бил полезен.
Хубава коледа на всички и дано дядо Колед да ви е донесъл желаните подаръци за любимото хоби.На мен лично ми донесе нов харпун.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибарска среща”