Спининг въдици на достъпна цена

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Вярно, че си ги ползвахме с години, преди да се изхвърлят, но тогава за плетено влакно не се беше чувало... с изключение на ентусиастите, който намотаваха дюлгерски канап на замбоците си :? .

п.с.Оносно това, доколко водачите на пръчка за 50-100 лв са истински "СИК", или най-малко качествен такъв, съм на много особено мнение... Като се има предвид, че дори сериозни фирми, като "Ст.Кроа" и "Г.Лумис" слагат на бюджетните си серии водачи от алуминиев оксид...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
micacarp
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 14:45
Местоположение: Димитовград, Сьрбия

Мнение от micacarp »

Някй да се е по добре запознал сьс вьдици Pezon & Michel? Виждл сам няколко модели които са на цена од 50-80 евро. www.pezonetmichel.com
artaks
Мнения: 1006
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 19:38
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 16 пъти

Мнение от artaks »

micacarp написа:Някй да се е по добре запознал сьс вьдици Pezon & Michel? Виждл сам няколко модели които са на цена од 50-80 евро. www.pezonetmichel.com
Аз.И да ти кажа съм много приятно изненадан.Пръчлето което ползвам поема сериозни натоварвания за сравнително невзрачния,и скромен външен вид с който разсполага.Сравнително не лоши водачи,и доста сериозен строй.Полупараболична с невероятно чувствителен,и работещ връх.За акций,и спесификаций няма да говоря щото не отговарят,на написаното върху нея.Като заключение ще кажа,че за цената си от 95лв.е доста сериозна конкуренция,на някой от водещите производители.....
Аватар
Moni
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Май 28, 2006 23:03
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Moni »

Здравейте Колеги,
По повод въпроса за въдиците "Pezon & Mitchel",аз мога да кажа само позитиви за модела INVITATION Silver Generation Sensitive с дължина 2,70см.,акция 10-40гр.
Аз използвам въдицата от месец Май 2008.-ма година за риболов на кленове и распери по река Искър при с.Писарово,риболов на щуки на старите корита пак при с.Писарово,риболов на костури и бели риби на яз.Горни Дъбник от брега както и на "тролинг".

Плюсове на въдицата:

1. Стегнат строй
2. Полупараболик
3. Доста чувствителен връх(чувствителността при риболов с блесни втори номер е повече от добра)
4. Дължината на дръжката след макародържача е 31см. достатъчно дълга и за замятане с две ръце(поне според мен)
5. Водачите не знам дали ги водят SIC.-ови,аз лично нямам нито един наранен,използвам я с брейдове-едно ПП 30либри и един Pezon & Michel 0.14 с издръжливост 8 кг.
6. Постигане на доста добри дистанции (с по-тежки примамки от 15-20гр. не ловя,а и не съм я тествал :oops: )
7. Дръжка от естествен корк
8. Удобен макародържач

Минуси на въдицата:

1. Завишена акция

Според мойте разбирания,мога да кажа че тази пръчка е супер за целите в който я използвам.Купувана е за 110лв.
Страшно доволен съм от нея :D Надявам се още дълго време да си я ползвам.
Ето и няколко снимки на пръчлето:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ПС. Моля ако автора на темата не е съгласен с моя пост да бъде изтрит или преместен.
ПС. 2 Надявам се че съм бил полезен с това "ревю".
Сърдечни поздрави,Мони! :D
http://www.starividri.org
daniel krilov написа:П.С.По-лошо е че от риболовци се превръщаме в пъдари :idea:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Третата въдица, която ще представя е от най-лекия клас, близък до лайт и ултралайт, подходяща за риболов на малки риби в малки реки.
Изображение BARACUDA WARLOCK - 2.10 m, 3-15 gr /реални 1-7 gr/, тегло 125 gr, 8 SIC водача, ЦЕНА 37.- лв
Пръчката е стройна, добре изработена, карбонова, с тънък плътен връх /жило/ при предните три водача, който се забелязва само при много внимателен оглед и чрез който се постига ефект на чувствителност и "бърз" строй, коркова дръжка с дължина 23 см под макародържача.
Изображение

BARACUDA e румънска търговска марка, предлагаща риболовни принадлежности, произведени вероятно в Китай.

За целта на тестовете, въдицата беше оборудвана с макара от същата марка, близка като размер до 1000

BARACUDA DREAM HO800, 9+1 лагера, 5.2:1, алуминиева шпула 0.22/100 м, ЦЕНА 48.- лв
съдържаща, поне на пръв поглед, съчмени лагери на някои възлови точки.
Изображение
и подходящо, меко монофилно влакно 0.16 мм на тубертини
Изображение
В събран вид комплектът се получи много лек и приятен
Изображение
и добре балансиран, като макарата реди влакното, както е видно - доста прилично.
Изображение
Тестовете започнаха с малки въртящи блесни две нули, които с лекота се замятаха на 10-15 м и се усещаха подобаващо.
Изображение
Същото се отнася и за нулите
Изображение
Двуграмовите воблерчета отлитаха още по далеч - до 20 м
Изображение
че и над 20 м
Изображение
Зури кранк - 25 м
Изображение
Видрата достигна почти 30 м
Изображение
А Голди 3.4 см прехвърли и тази граница
Изображение
Таванът се оказаха блесни №2, които се замятаха над 30 м
Изображение
а осемте грама се оказаха малко над възможностите на пръчката
Изображение
И накрая оцеля при тест "закачка", при "лашкане" до скъсване на влакното без да се счупи
Изображение
Тестовете приключиха с "провиране из мега-буш" и проба от колеги на р. Златна Панега
Изображение

ЗАКЛЮЧЕНИЕ

Какво показаха тестовете?
Въдицата е кадърно изработена с реален тестови диапазон 1-7 гр., бърз строй, много чувствителна, лека и удобна, подходяща за риболов на кефалчета, костури и пъстърви . Въдица за малки реки и любители на лекия риболов, за които спинингът е приятно занимание за отмора. Препоръчителна дебелина и здравина на ползваните влакна до 6 либри /3.6 кг/


ПЛЮСОВЕ
- ниска цена
- лека - 125 гр
- тънка, фина и чувствителна
- бърз строй
- голям брой, подходящи за работа с малки диаметри влакна водачи, които добре разпределят натоварването на бланка
- удобна като изработка и дължина едноръчна дръжка от естествен корк
- отлична дистанция на замятане с всички примамки в реалния и тестов диапазон

МИНУСИ
- поради ниската цена, здравината на бланката е под въпрос.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Потвърждавам ! Единствен и основен плюс на Баракудата - ниската цена !
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Аз също съм свидетел,прилична въдица,която,ако не ми бяха казали,че е румънска можеше и да ми хареса.Иначе добра изработка,приятен дизайн,човек,ако не е манекен,като мене ,спокойно може да си ловка с нея!
hvani i pusni
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

На мен въпреки, че е румънска ми хареса :lol: . Идеално предложение в ниския ценови клас за малки рекички и риби до 1/2кг.Виж по отношение на макарата съм доста по скептично настроен.
Последно промяна от stancom на Вто Фев 03, 2009 13:27, променено общо 1 път.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Markony_RS
Мнения: 859
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:57
Риболов: мухарски риболов
Местоположение: Русе

Мнение от Markony_RS »

stancom написа:На мен въпреки, че е румънска ми хареса :lol: . Идеално предложение в ниския ценови клас за малки рекички и риби до 1-2кг.Виж по отношение на макарата съм доста по скептично настроен.
Мда 2 лагера на снимката и може би един на вала и един на ролката на бигела...стават 4,до 9+1 бая фантазия трябва . иначе пръчката е супер,ама кво им пречеше да я тестват кат Павката и да напишат реална акция.Евентуален клиент с кастмастър 15 грама....би останал леко излъган независимо от 50-те левчета :)
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Павката си е почнал и пражи един страхотен обзор и сравнителен тест, който е напратво безценен.

Искам само да кажа браво и на Мони, които първи се престраши да допълни тази страхотна тема и да даде своето предложение.

Сега ще е много по-лесно на тези, които сега започват в спининга....... пък и не само за тях :lol:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

stancom написа:Виж по отношение на макарата съм доста по скептично настроен.
Макарата и аз не смея да препоръчам. Иначе бигела, ролката /с канал/ и ръкохватката са крадени от Шимано, а идеята на предавките от Дайва. От какво са изработени "червата" обаче - не е ясно.

п.п. Бранко, на оста има два, и в шпулата видях два. Губят се още два. Единият е вероятно в ръкохватката. Значи още един. :wink:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Другия трябва да е под ексцентрика. Но доста тежко върти и има някакво биене. Иначе реди доста добре.
Аз не мога да ловя риба !!!
Д-р М.Г.
Мнения: 108
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 2:30
Местоположение: Мездра

Мнение от Д-р М.Г. »

А да кажете нещо за тази въдица SEHA427402 2.74 м. 1.40 м. 10 - 21 на Tica
Dum spiro spero
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

Привет, Павка! Един въпрос само: Колко е дълга дръжката на Баракудата? Понеже ми се видя над 30-те сантиметра, ма може и да е от переспективата на фотоса. Благодаря предварително за отговора! :D
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Д-р М.Г.
Мнения: 108
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 2:30
Местоположение: Мездра

Мнение от Д-р М.Г. »

А да кажете нещо за тази въдица SEHA427402 2.74 м. 1.40 м. 10 - 21 на Tica
Dum spiro spero
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”