Въдичка за микроджиг

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Публикувай отговор
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Мунчо »

Iso написа:...
Здрасти Адаш, от тогава ми бръмчи тази муха в главата - Crazy Fish Ebisu SG602SUL Nano Jig - http://fish-rod.com.ua/product/crazy-fi ... -nano-jig/ . Доколкото разбирам ти я притежаваш и вече си понатрупал впечатления от нея, та ако имаш желание сподели. До сега не съм имал честа да се докосна до такива инструменти и ме изгаря любопитство.
Заглеждам и тази мухица - Favorite - Спиннинг Arena 602XUL - https://spinningline.ru/spinning-arena- ... 37316.html . Имаш ли някакво инфо за нея. Чета по руските и украинските сайтове, но повечето от отзивите ми се струват рекламни.
Mараба, адаш! За фаворитите от по-високи ценови класове има хубави отзиви сред руските и украински колеги, аз лично единствения модел за джиг, който съм ползвал у нас е Блю Бърд, или нещо подобно беше - до 5 грама. С нищо незабележима въдичка, с единственото предимство че до 100 лева практически избор няма...

Що се отнася до ебисуту във различните му варианти, най-наред искам да уточня, че аз притежавам модела "Голд" с посочената дължина, който се води най-скъпия от цялата серия, понеже цялата му фурнитура е "Фуджи". Иначе по данни на производителя бланките са еднакви.
КАто цяло впечатленията ми от въдицата са изцяло позитивни - позволява да се използват действително дребни примамки и утеженния - от глави 0.6 до 3 грама и меки примамки като изкуствения вердевас на "Бъркли" до всевъзможни петсантиметрови туистрчета, шадове и глисти. Бих казал, че 0.6 грама е абсолютния долен предел, при който нямаме усещане за положението и поведението на примамката, но перфектно се усещат кълванетата. С 1 и 2 грама вече може да се проследи "придъняването" по връхчето без проблем. Няма да коментирам дали се "броят камъни" и разпознава вида на дъното, защото подобна компетентност винаги ми е убягвала, но мога отговорно да кажа, че всеки досег с риби и подводни препятствия не остава незабелязан. Естествено, ако използваме достатъчно фини линии. С глави до 1 грам аз използвам флуорокарбонова линия 0.12 - 0.14, а с такива до 3 грама - 0.14 и брейд 0.2 - 0.3. С такива влакна се постигат впечатляващи дистанции на замятане, но ако утежнението е прекалено малко, провисването на линията се превръща във фактор, който трябва да се вземе предвид, още повече, че флуорокарбона, дори най-тънък е значително по-тежък от монофил и брейд със същото сечение. 3 грама е абсолютния предел на използваната глава. С него вече не можем да отлепим примамката от дъното чисто, а я провлачваме, което както съм казвал не е непременно лошо, но винаги е добре да разполагаме с варианти за водене, вместо да се ограничваваме с един по принуда...
Въдицата като поведение е бърз и стегнат параболик, трептенията затихват бързо, при натоварване прогресивно се включва цялата бланка, добре засича и задържа рибите. Същевременно е достатъчно твърда, за да позволява без затруднение да се борави с примамките. Смятам,че няма костур, който да не може да бъде изваден с нея, изключвайки чудовищните екземпляри. Аз лично с моята съм хванал две щукички от около килограм и половина или малко повече, които късат в краката ми заради тънкото влакно, но ги броя преборени. :lol: Въдицата явно разполага с добър запас от здравина, който без съмнение се дължи и на параболичния строй - сгъва се подобаващо, без обаче да се усеща, че вече не си върши работата - просто трябва да се действа спокойно и да се остави рибата да се поизмори.
Балансира се отлично с макари 190-200 грама.
...
20151010_164219a.jpg
20151010_164219a.jpg (206.46 KiB) Преглеждано 2819 пъти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Iso »

Четох някъде из форумите, че водачите в горната част на Ebisu Violet S 602SUL били с голям диаметър за такова връхче. Да знаеш нещо по въпроса? Според теб съразмерни ли са водачите на твоята Crazy Fish Ebisu SG602SUL Nano Jig?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Мунчо »

Според мен, водачите са прилични за такъв клас въдица. Не натоварват прекомерно върха и не изглеждат неестествено. На по-евтините серии по каталожни данни не са "Фуджи" и цялата въдица е няколко грама по-тежко(но няколко, не десетки). Не съм виждал тези модели и не мога да дам коментар за тях.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Д.Граховски »

Аз също започвам да залитам към таз извратенящина (в хубавия смисъл), та от свръх тежък, минавам на свръх лек спининг. Имам си едно сертче до 5 гр, ама не ме удовлетворява със своя тест, иска ми се още по-ниско и да е от България, та попаднах на това - http://www.aquasport-n.com/ul-l-jauffret-pid=1861 . Притеснението мк е само че е триделна. Някой дали я е ползвял, пипал или подобно?
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Д-р Флекс »

Аз я имам р-р 210 см. Това че е триделна (в размери 180 и 210 см; двуделна на 150) изобщо не намалява тактилността :wink: и не уврежда строя, много бърза пръчка с прогресивна акция, но не съм сигурен, че силата й е микроджига...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въдичка за микроджиг

Мнение от Мунчо »

Упоменатия модел на "Гарболино" не е "по-ниското" - означенията му показват за какъв размер блесни е предназначен. За въдица с по-нисък реален тест и на достъпна цена, която може да се намери у нас, може да се говори с Петьо от "Шоп Фишинг Тейкъл" за едно "Ебису" до 3 грама... Много хубави във всяко отношение са и специализираните модели на "ТаилоуК" с тестове до 4-5 грама - цените им са по-високи, но си струват паричките.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”