Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум 250

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от Д-р Флекс »

Павел Иванов написа:
sleepwalker написа:.... искам и аз да попитам нещо - каква е оптималната акция за пръчка от 2.70 м., с която ще се лови щука на блесни и евентуално воблери, но ще се ползва и за джиг от брега с по-леки примамки, да кажем глава 5-6 грама/4 см. силиконче?
Оптималното е две различни въдици :idea: Не веднъж е хротувано по въпроса . Няма начин ем да имаш дЪ бест кастинг с 24гр. клатуна и да имаш екстра чуствителност с пет грамова джиг глава при това на 2.70м. , при това с ниско бюджетна въдица . На първо четене , единствената такава гега на що-годе прилични парета за която се сещам е старият Скелетор на 2.70м. с тес 7-28гр. , строй МЛ , акция фаст . Другият вариант е да чакаш някоя разпродажба я от Мариян , я от Владунчо :mrgreen:


На второ четене добави и старото Mikado Black Draft II 2,70 7-45,ако се намери идиот да си го продаде! :wink: Иначе, както ПИ е посочил по-горе, а и както аз писах в темата на Мариански, "пирфектната шукарка" е 4 броя различни пръчки, а "оптималната" - поне 2...
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от sharo1 »

sleepwalker написа:Това е размерът на шпулата, т.е. колко влакно побира. По-малък размер - по-малко влакно. ;) Не мога да конкретизирам примерно размер 1000 колко точно 0.18 побира, но би трябвало да е около 130-140 метра.
Туй пък няма нищо общо със шпулата :lol:
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от MapuaH »

Павел Иванов написа:Другият вариант е да чакаш някоя разпродажба я от Мариян , я от Владунчо :mrgreen:
А бой де !!! :)

Бачо ти намери пИрфектната и не мисли да се разделя с нея скоро :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от sleepwalker »

Павел Иванов написа: Оптималното е две различни въдици :idea: Не веднъж е хротувано по въпроса . Няма начин ем да имаш дЪ бест кастинг с 24гр. клатуна и да имаш екстра чуствителност с пет грамова джиг глава при това на 2.70м. , при това с ниско бюджетна въдица . На първо четене , единствената такава гега на що-годе прилични парета за която се сещам е старият Скелетор на 2.70м. с тес 7-28гр. , строй МЛ , акция фаст . Другият вариант е да чакаш някоя разпродажба я от Мариян , я от Владунчо :mrgreen:
Ясно ми че, става дума за две разновидности риболов и ще която и да е пръчка ще бъде компромисен вариант, ощетяващ и двата вида с нещо. За жалост допираме до финансовата част и...Така че скоро ще трябва да се спра на някаква пръчка все пак.

Разпродажба от горепосочените колеги няма какво да чакам. Виждал съм в раздел "Обяви" какви такъми имат и цените далеееч са ми извън джоба. :)

sharo1 написа:
sleepwalker написа:Това е размерът на шпулата, т.е. колко влакно побира. По-малък размер - по-малко влакно. ;) Не мога да конкретизирам примерно размер 1000 колко точно 0.18 побира, но би трябвало да е около 130-140 метра.
Туй пък няма нищо общо със шпулата :lol:
Е не се ли обозначава размерът й с този показател? И ако не, то какво означава? :roll:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от sandista »

MapuaH написа:Бачо ти намери пИрфектната и не мисли да се разделя с нея скоро :)

Yeah, right .. !! :))
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от sharo1 »

Е не се ли обозначава размерът й с този показател? И ако не, то какво означава
Големината на макарата.
Шпули има и плитки и дълбоки,най-различни са
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от ecoplast »

Д-р Флекс написа:
Павел Иванов написа:
sleepwalker написа:.... искам и аз да попитам нещо - каква е оптималната акция за пръчка от 2.70 м., с която ще се лови щука на блесни и евентуално воблери, но ще се ползва и за джиг от брега с по-леки примамки, да кажем глава 5-6 грама/4 см. силиконче?
Оптималното е две различни въдици :idea: Не веднъж е хротувано по въпроса . Няма начин ем да имаш дЪ бест кастинг с 24гр. клатуна и да имаш екстра чуствителност с пет грамова джиг глава при това на 2.70м. , при това с ниско бюджетна въдица . На първо четене , единствената такава гега на що-годе прилични парета за която се сещам е старият Скелетор на 2.70м. с тес 7-28гр. , строй МЛ , акция фаст . Другият вариант е да чакаш някоя разпродажба я от Мариян , я от Владунчо :mrgreen:


На второ четене добави и старото Mikado Black Draft II 2,70 7-45,ако се намери идиот да си го продаде! :wink: Иначе, както ПИ е посочил по-горе, а и както аз писах в темата на Мариански, "пирфектната шукарка" е 4 броя различни пръчки, а "оптималната" - поне 2...
демек блондиката и брюнетката са две различни неща...
Дзен-учителя Башо:Който знае, не говори!
“Който постъпва честно, не живее лесно.”. Радой Ралин
"Бъдещето е внимателно обезвредено настояще." А. и Б. Стругацки
pike96
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 20:22
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Ловеч

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от pike96 »

Значи пръчката ще я използвам , предимно на язовири .Предпочитам да е 2.70 метра и с акция 10 - 30 gr и нагоре .
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от Д Пенев »

................, а и както аз писах в темата на Мариански, "пирфектната шукарка" е 4 броя различни пръчки, а "оптималната" - поне 2...
Доктора е много прав и от хилядо и кусур лева пръчка да си купиш, па нема да е може да обслужи всяка ситуациуя с различните примамки, начина на водене и т.н.....!
pike96
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Дек 03, 2011 20:22
Риболов: На плувка и спининг
Местоположение: Ловеч

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от pike96 »

Ще ме насочите ли към спининг пръчка за щука . Само пръчка без макара бюджет 200 - 220 лв ? Не искам да е втора ръка . Ще я използвам предимно на язовир и предпочитам да е дълга 2.40 - 2.70 метра .
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от Чичо Веско »

pike96 написа:Ще ме насочите ли към спининг пръчка за щука . Само пръчка без макара бюджет 200 - 220 лв ? Не искам да е втора ръка . Ще я използвам предимно на язовир и предпочитам да е дълга 2.40 - 2.70 метра .
Ето ти веднага реално предложение:
пръчка - BLACK STALLION (перфектна щукарка=142лв.)
http://www.colmic.bg/colmic_image.php?i ... _code=8805
http://www.colmic.bg/?page=rods&cat=6
и макара - DRAKE XS = 96лв.
http://www.colmic.bg/colmic_image.php?i ... _code=8839
http://www.colmic.bg/?page=reels

Също така можеш да погледнеш и модела RED CREEK - 270H или 270XH
:wink:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от sleepwalker »

Колеги, какво ви е мнението за Shakespeare INTREPID, дължина 2.70 м и акция 10-35? Шекспир е уважавана от мен фирма, а пръчлето ми се види добро, но все пак ми се ще да чуя мнението на опитни колеги.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от Д Пенев »

sleepwalker, Чичо Веско ти е направил отлично предложение, като качество и пари!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от sleepwalker »

Оценявам предложението на колегата, но за мое съжаление бюджетът ми е далеч по-скромен от 140 лв. Евентуално ще мога да отделя около 70-80 лв. за пръчка и затова от сега се оглеждам и за нещо втора ръка, но понеже нямам опит в този риболов и питам за качествата на конкретната въдица
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Чичо Веско
Вносител
Мнения: 1302
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 14:39
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 8 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми спининг пръчка и макара за щука максимум

Мнение от Чичо Веско »

Има хора, които просто си следват принципа:
"Не знам как е, но не е така"

Чудеса :lol:
colmic.bg

Like Colmic.bg

И утре е ден...но друг!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”