ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
nikolai68
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:50

ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от nikolai68 »

Помоооооощ, колеги!
Преди две седмици водих детето за риба на р. Камчия и … много се ЗАПАЛИХ по този риболов. Гледах с влажни очи (от студа, де) как народът е разпънал едни дъъъъълги болонези и се кефи на дребосъка, който вървеше на принципа „гол след гол“. Нашия резултат беше 3 куки и две плувки на път за Черно море. В моето семейство риба почти не се яде, НООООО удоволствието от ловенето го нема нийде. Та …
Мерак имам за скоростно сдобиване с болонезе. Предпочитанията ми са за 6 м., до към 300 гр. И най-важното – около 100 лв. Ще я ползвам предимно за дребна риба, но ако удари нещо по-едро не мисля да го отказвам.
Две седмици вече нон-стоп търся, чета, гледам, сравнявам …, абе направо съм се вдетенил.
Спрял съм се на тези две позиции :
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3996" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aquasport-n.com/index.php?p= ... ubgroup=57" onclick="window.open(this.href);return false;
Моля ви за скоростни съвети, че да не взема да се набутам с нещо, а и бързам заради парите, защото - а съм се замислил за нещо друго, а съм ги наместил другаде.
ЕЙ, ТОВА РИБОЛОВА Е ПО-ЗЛЕ ОТ НАРКОМАНИЯТА!!!
Аватар
hypperion
Мнения: 845
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 22:38
Риболов: 95% на щека
Местоположение: София/НЗ
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от hypperion »

Според мен Тубертини е правилния избор: по-малък грамаж, като гледам най-верятно ще е и с по-малка акция, а това е важно при работа с по-леки плувки.
Понякога тарикатите носят на баламите вода в кошница
nikolai68
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:50

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от nikolai68 »

Благодаря!
Проблемът с Тубертини-то е само един - не съм го пипвал, камоли да го подържа в ръка, да го разклатя, да разбера дали ми пасва. Гледал съм го само в нета. В тоя град освен Фокус, Филстар и Шимано, друго няма. Май ще се наложи да ходя до Варна, за да го разгледам от близо.
Popeye
Мнения: 725
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 16:02
Риболов: ПлаФФка и морски
Местоположение: Варна
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Popeye »

Здрасти колега , за реките около Варна мисля , че 5те метра ще са ти абсолютно достатъчни , аз самият също ще купувам боло и засега съм се спрял на Фокус Манта заради цената , ако паднат кинти бих си взел Шимано Нексейв . Успех в избора !
VIP sux !!!
nikolai68
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:50

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от nikolai68 »

Абе то хубаво Шимано, ама финикийските знаци при мен са в ограничена серия. (мамка им на финикийците, дето са ги измислили)
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от Коце »

И двете въдици имат един недостатък - водачите са с къси крачета! Това значава, че влакното ще е близо до пръчката и ще се лепи често, което не е добре! Загледай въдици с по-дълги водачи. Сега има и доста намаления по празниците!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
stan4o
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 10:56
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от stan4o »

ако искаш лека и мека въдица ето това мисля че ще ти пасне - http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=57

водачите са от хубавите, а и дължината и отговаря на реалната ;)

ако искаш болонезе с по-малка акция наистина не се хвърляй на голяма дължина, 5м ще ти е достатъчно, ако реката не е много голяма и има дървете и храсти по брега само ще ти създава проблеми. Отделно че ако подухне малко по-силен вятър и приключваш с риболова ;(
nikolai68
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:50

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от nikolai68 »

Всичко е добре, но на ForMax-a не видях теглото и дължината й в събрано положение. Иначе акцията е чудесна, дължината ми пасва. всичко е ок!
Ако може малко повече инфо.
stan4o
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 10:56
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от stan4o »

ето тук http://fishing-market.com/shop/product/ ... -00-m.html има инфо за тегло, транспортна дължина итн.

Не си мисли че като дадена въдица е лека то тя няма да ти тежи повече в ръката в работно състояние. Най-добре отиди в добре зареден магазин, изпробвай всички тояги които имат налични в твоя ценови диапазон и вземи която ти допадне ;)
nikolai68
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 8:50

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от nikolai68 »

Колеги, ОЧАРОВАН СЪМ ОТ БЪРЗИНАТА И ИСКРЕНОСТТА на мненията и съветите ви.
Истински ви благодаря! Много ценна информация.
Голямото ми разочарование е, че в този град трудно може да се справиш с избора на каквото и да е. Вчера цял следобед съм обикалял по магазините да огледам и да пипна нещо от това, което ми предложихте и познайте... НИТО ЕДИН ОТ ПРЕДЛОЖЕНИТЕ МОДЕЛИ НЕ ВИДЯХ НА ЖИВО. АМА НИТО ЕДИН... оказа се, че тук се предлагат или "кучи" марки, които не съм чувал, но мога да си позволя, или Шимана, които съм чувал, но не мога да си позволя.
Остава ми само 1 вариант - събота във Варна. Ама как ще се чака до събота не знам.
galin_fcb
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 0:32

Re: ПОМОЩ ЗА БОЛОНЕЗЕ

Мнение от galin_fcb »

според мен не си взимай нещо което не си хванал в ръка,защото на всеки му харесва различна акция,строй и др. в една въдица.като влезеш в магазина лепваш ги една по една и която ти залепне на ръката тя е за теб.респективно и оглеждай цифрите че то точно там е тя(трагедията).и най-важно според мен не си взимай по-тежка от 230-250гр.защото при един по-интензивен риболов и ще останеш без ръка да я мяташ цял ден.УСПЕХ с покупката и пиши какво си купил и естествено снимай и сефтето да се похвалиш.за мен TICA и SHIMANO са най-доброто специално за боло.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”