Нова Въдица-Проблем!

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от MapuaH »

Warrel написа:темата я отворих главно щото въдичката не е от пазара а е над 100 лв....ако беше от сергийка дреме ми на ***.....не се впрягайте излишно,благодарско за съветите и хубавите пожелания :)

Еххххх.... 100 лв ! :) Дори и да беше за 20 лв човек пари е давал и всичко трябва да е наред :) Не е ли така ?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Warrel »

така е,съгласен съм....и затова се обърнах към по-знаещите за да знам дали да я връщам въдичката или да си я ползвам :?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Мунчо »

От евтините въдици "Ава Шима" много си падат по шпиготните втулки съм забелязал. Но това са по-капризни съединения, сравнени със стандартните "пут оувър"(побългарено произнесено). Трябва да се има едно на ум със тях - пипкави са и понякога се заклинват, дори и при много скъпи пръчки... Имат едно-единствено предимство, благодарение на вътрешното тяло осигуряват плавен преход между секциите и по-тънка и стройна бланка като цяло.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Warrel »

пръчката за сведение е : Shakespeare Odyssey XT Spin.....не знам дали проблема е единичен при мен само...или се случва със всички въдици от тази серия.... :?
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от MapuaH »

Warrel написа:пръчката за сведение е : Shakespeare Odyssey XT Spin.....не знам дали проблема е единичен при мен само...или се случва със всички въдици от тази серия.... :?
Нали се разбрахме, че това не е проблем ?
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Warrel »

това го разбрахме....просто ме гребка от вътре и си викам: а бе що пък да не е перфектна а ми трябва да има някъф дефект :)
Аватар
stas
Мнения: 151
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 17:26
Местоположение: Габрово
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от stas »

Леле, какви зевзеци! Как не се сетихте и шкурка да препоръчате на колегата, замалко охтика да му докарате. Колко ще липсвате следобед на карнавала!?
Колега Warrel, писаха ви авторитетни личности, доверете им се. Такава е системата на снаждане и при моята спинингова въдица за над 100лв., даже и лови. Разбирам притесненията ви, тъй като преди много години видях същото при един мач на Balzer и направо се опулих. Но с времето доста въдици почнаха да ги правят така, Христо изтъкна плюсовете и минусите и това е. Мислете по-добре как ще ловите с нея, че не остана време. От мен -Успех!
Д-р Дулитъл
Мнения: 2054
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:34
Риболов: мързелив
Местоположение: Мизия
дал Браво: 303 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Д-р Дулитъл »

Айде и аз да са умешам с капацитетите :D -не пипай нищо по въдицата.Сещам се ,че и аз навремето,след закупуването на фидер започнах да задавам същия въпрос и бях озаптен от колегите от форума преди да направя някоя простотия...И ако ще те успокои,имам мач на Shimano,от такъв един модел,дето нямат корк по дръжката :D и е изработен точно по този начин като твоя спининг.
И един съвет-ако ти се случи да сглобиш въдицата когато температурата на въздуха е сравнително ниска,и след това се повиши през деня,или пък я оставиш на слънце да се нагрее-може да имаш проблем при разглобяването,особено ако си набил сутринта втулките здраво една в друга.Най-простото решение е да разглобиш и сглобиш въдицата,ако има такива температурни колебания през деня.
Понякога си мисля, че за всичко е виновен Васко Кръпката. Той ни пееше по митингите: „Комунизмът си отива, спете спокойно деца.” И ние спахме. А те не спаха....
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Коце »

Много правилно за заклинването! Аз го практикувам, щото иначе трябва да караш с отворен прозорец на колата! :lol:
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от babydoctor »

Warrel написа:само забравих да попитам....да разбирам ли,Че с времето ще улегне самата въдица и ще успея да я напасна?
Не е сигурно - това е проблем с по-ниския клас въдици. Аз също ползвам нискобюджетни или купени от он-лайн магазина на Форума въдици. Та най-ниско бюджетната ми на 2.10 м., с която най-много ловя, след 1-2 часа мятане си "изплюва" предната част във водата, ако не съм се сетил да я натягам от време на време. Това оправия няма, само ти подсказва доколко си се увлякъл в риболова. :D Така съм от 10 - 12 г. и не ме бърка - успех. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Мунчо »

Kраси, това е проблем и на най-скъпите въдици с този вид снадки.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Николай Мерджов
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 20:49
Риболов: ловя на муха
дал Браво: 119 пъти

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Николай Мерджов »

Да ме прощават капацитетите :D , но и аз да споделя. Много от пръчките на Нарди са със същата снадка , миналия месец гледах такава в Бент :shock: там луфта е 3 мм. мисля , че беше Демон . Това не е проблем , а нужно с цел да покрие износването на материала ...след 20 г. интензивна работа ще е на нула. При теб с Шекспира по снимката е около 10 мм. :D не е проблем . Много е важно като я сглобиш да не хлопа , след 2 часа активна робота да не изплюва предната част ... това е гадно и определено е проблем. За мазането :D , когато ги снаждам ги мазвам с мазило за мухи ... почти винаги, така не се надрасква графита. За заклинването :shock: , понякога се случва ... не е проблем .. определено става при падането на температурата .... само споко нагряваш с сушоар и винаги ама винаги се разделят снадките.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Pike »

Така и така сте вдигнали темата, да споделя и аз две случки с клиенти, и сходен казус.

Първата е за един блеснарка на Тика Графит, звъни клиентът ден - два след като я е получил и се оплаква, че при риболов половината въдица излита с все примамката. :? Казах му да я ми я върне и ще проверя за какво иде реч. Идва въдицата, сглобявам я и хоп снадките без никакво усилие влизат докрай и опират плътно, съответно и при най-лекото друсване или накланяне на въдицата се разглобява автоматично. Аз много добре знам, че въдицата не съм я изпратил в този вид и се обаждам на човека да питам как се е стигнало до това положение. Човекът ми обясни, че видял, че не се сглобява докрай и с фина шкурка й помогнал. Въдицата прецакана, вносителите не признават това като дефект, не мога да направя замяна, свързах го с един познат, който оправя въдици, дано му е помогнал.

Друг случай, изпращам 3 шаранджийки до клиент. На следващият ден от куриерската фирма ми звънят и ми казват, че клиентът отказва пратката, защото въдиците били дефектни, и трите!
Звъня на човекът да го питам какъв е дефектът, защото лично съм ги гледал въдиците и си бяха бонбон, всичко проверено. Чух се с него и ми обясни, че ходил за въдиците с негов познат, който бил стар шаранджия и много разбирал, и като видял снадката на въдиците, че не влиза докрай, казал: "Не, това са или дефектни или ментета!"?!?
Опитах да му обясня, че почти всички въдици вече са с такава сглобка, но не и не, той неговият приятел знаел най-добре, да не съм обяснявал аз на него. Еми добре :)
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Re: Нова Въдица-Проблем!

Мнение от Попа »

:lol: :lol: :lol: Търговците ще те разберат най-добре,поради ежеседмичните случки от тоя род......Но пък може да стане и хубава книга,ако се ангажира някой :mrgreen:
http://fishingpro.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”