Кой от тези Спининги да взема ?!

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
vladeka
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 10:31

Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от vladeka »

Здравейте на всички, моля за помощ и съвет при избора на една от тези спинингови въдици. Ще бъде ползвана за улов на костур, бяла риба, щука, кефал.

1. Tubertini Onaga Spin - 2,40m. 5 - 25gr. http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3422" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Berkley Cherrywood Pro Spin - 2,40m. 8 - 25gr. http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3399" onclick="window.open(this.href);return false;

3. Shimano Catana CX Spinning - 2,40m. 7 - 21 gr. http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... 1896&page=" onclick="window.open(this.href);return false;

4. Salmo SUPREME ULTRA S 2315 - 2,40m. 7 - 30 gr. http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=56" onclick="window.open(this.href);return false;

5. Sert Exceed spx 2,40m. 7 - 28 gr. http://www.bent-fishing.com/exceed-spx-product-1258" onclick="window.open(this.href);return false;

...Вие сте наред.... :)
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от radogagov »

Здравей. Има доста изписано по темата,ако не тук то в другия форум. Понеже имам въпросния модел на Бъркли, мога да ти кажа, че е много добра пръчка:) Другият добър избор е Серт Ексийд. Това са може би най-добрите пръчки в този ценови клас, най-дискутирани и предполагам най-масово ползвани. Успех с покупката и само големи :fish15:
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
jorasimo
Мнения: 237
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 21:41
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от jorasimo »

Аз пък бих те посъветвал точно Серта да не взимаш, че точно в тази дължина и на тази акция е "няма такъв колец" ама, пак с едно наум за какво ще го ползваш че всички дето си ги изредил точно той се откроява като различен от останалите :wink:
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от бай Мецан »

vladeka написа:Ще бъде ползвана за улов на костур, бяла риба, щука, кефал.
Е тук веднага отиде на три броя пръчки :D :D :D Може да го установиш и по трудния и набутваш начин чрез закупуване на всякакви универсални пръчки, а такова чудо нема.Не знам в какви водоеми ще ги ловиш рибите, но :
Кефал - вземаш нещо 2 - 10гр
Щука - 10-45гр
Бяла, костур - бърза пръчка т.е. нещо за джиг
Ако решиш да послушаш хора минали по този път вземи и прочети доста от темите в този подфорум.
Успех

П.С. От тези, които си изброил според мен вземи SERT-a
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от A.S.H »

Здравей колега,

ползвал съм серта, но във вариант 5-21гр. на същата дължина и го намирам за най-добрата от бюджетните въдици които съм ползвал :D

Ето Тук един колега продава такава и цената и в момента е добряа - 45лв.

Реално тетстът и е 8-25гр. и ще ти свърши работа за повечето неща, но както е казал бай Мецан с една въдица ще изтървеш доста от кефа да ловиш някои риби :D

Поздрави !
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
NE_ZNAM_KOI_SAM
Мнения: 306
Регистриран на: Сря Юли 18, 2012 20:18
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

Shimano Catana CX Spinning имах такъв модел но с друга акция и за този клас съм много доволен...
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от babydoctor »

Не ти отворих линковете, щото и въпросът ти е много общ - най-добре ти е отговорил Бай Мецан. Имам тояги от 1.8 до 3.00 м всичките дължини и не мисля, че ми стигат. Ти търсиш универсална тояга, а такава просто не съществува.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Владимир
Мнения: 10388
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от Владимир »

Вземи си пръчка до около 2,60м и тест в зависимост от примамките които ще ползваш.Може да е МЛ или М,това според твоите предпочитания,имай предвид,че с една пръчка,неможе да се лови целенасочено сом и пъстърва.Виж пъстърва и щука и някой случайно закачен сом,може.Пиша от собствен опит,имай предвид,че бюджетните пръчки които си изброил,трудно биха били универсални.Качи се поне на средния клас(около 200лв) иначе все няма да ти достига нещо.

CRS-862L
http://www.majorcraft.co.jp/catalogue/p ... mode=id/28" onclick="window.open(this.href);return false;
Toва е твоята пръчка,ползвах същата,ловях и на Дунава и на по-малки реки с нея.
С примамки от 3-20гр съм нямал проблем :wink:
Тва костурче го хванах с блесна 14гр.
Изображение
Този клен на 3 грамова блесна.
Изображение
Пръчката мисля,че я има налична в магазин Velvet град Варна :roll:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
vladeka
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 09, 2012 10:31

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от vladeka »

Благодаря на всички до тук, решението е взето. Ключ.
Аватар
бай Мецан
Мнения: 286
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:27
Местоположение: Русе
дал Браво: 2 пъти

Re: Кой от тези Спининги да взема ?!

Мнение от бай Мецан »

Е сподели какво взе де.
Но кавото и да си взел най-важно е много рибки да ти хване и много положителни емоции да имаш с пръчлето.
УСПЕХ
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки". Джон Стайнбек
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”