Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
sekofena
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 0:07
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Мнение от sekofena »

Колебая се между 2 модела на Шимано:
Beastmaster CX 3.65 100gr http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... eeder.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Super Ultegra AX 3.65 90gr - Мач-Фидер http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... match.html" onclick="window.open(this.href);return false;
На живо съм виждал първия модел,много е мек,много чувствителен,перфектен.
Втория е нов модел,нямам на живо наблюдения за него,знам че е един клас над биистмастер-а СХ 100 карбон е.По-добрия избор ли е от първия как мислите?Трябва ми мек и чувствителен фидер,който да мога отвреме навреме да го ползвам и за мач.
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Мнение от koki »

sekofena написа:Колебая се между 2 модела на Шимано:
Beastmaster CX 3.65 100gr http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... eeder.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Super Ultegra AX 3.65 90gr - Мач-Фидер http://fish.shimano-eu.com/publish/cont ... match.html" onclick="window.open(this.href);return false;
На живо съм виждал първия модел,много е мек,много чувствителен,перфектен.
Втория е нов модел,нямам на живо наблюдения за него,знам че е един клас над биистмастер-а СХ 100 карбон е.По-добрия избор ли е от първия как мислите?Трябва ми мек и чувствителен фидер,който да мога отвреме навреме да го ползвам и за мач.
Ако ще го ползваш и за мач трябва да избереш "Ултеграта" тя е с мачови водачи!
Идва с калъф в които можеш да я прибираш с макарата.
Ако ще използваш въдицата само за риболов с фидер, на мен ми допада повече "Бийста" , най-малкото водачите са му по-големи!
Аватар
sekofena
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 0:07
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Re: Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Мнение от sekofena »

А да речем,че няма да се ползва толкова за мач,ултеграта не е ли по-добра от бииста?Гледам по-висок клас карбон е,и в листа на шимано е над него.
На мен ми трябва да е много мек и чувствителен фидера,с параболик строй за максимално усещане на рибата и кеф при риболова.
Също това,че водачите на ултеграта са по-малки значи ли,че няма да работи толкова добре при по-едри риби?Трябва ми да държи карпове до 10-15килограма примерно.А незнам до колко дебело влакно може да се слага.0.18 дали ще държи 10 килца шаранче според вас?Макарата ми е Twin Power FC 4000
П.п попрочетох неща от форумите за мач-фидерите и доста хора са с негативни мниния за тези комбинирани въдици.Неставали нито за едното,нито за другото.Вие как мислите в моя случай?Дори топ-модела на Шимано Aspire Ultra е мач/фидер :?
Аватар
Бай Иван
Мнения: 3555
Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 17:47
Риболов: All rounder
Местоположение: НДК
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Мнение от Бай Иван »

Не ми се вярва, Шимано, да са изневерили на концепцията си и да са направили пълен параболик мач/фидерът.
Аватар
koki
Мнения: 840
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 19:01
Местоположение: Кърджали
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Мнение от koki »

Тези неща дето ги искаш колега няма как да станат , не може чувствителен и мек фидер и същевременно да ловиш добичета по 10 кила...
Антарес на 3,66 до някъде би ти свършил подобна работа...
Приготвяш си едни 450 лв. и си ти...
Аватар
sekofena
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 0:07
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Re: Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Мнение от sekofena »

Е как колегата Мариян шиманото с неговия биистмастер съм го виждал доста пъти да вади шарковци по 8-10 кила.А неговия биист май е или 70гр или 100 акция и е доста мек.
Според вас ако е мач/фидер с по-малките водачи проблем ли ще му е да се ползва 0.22 монофил?
Аватар
sekofena
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 0:07
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Re: Кой от двата фидера да избера?(клас медиум)

Мнение от sekofena »

Хмм темата може да се заключи,взех си Антарес АХ 3.66 15-90 8)
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”