Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m ???

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m ???

Мнение от stankof »

Доста малко намерих в двата форума за въпросните въдици,особенно за Мичела и затова пускам темата.Ето и линкове за пръчиците http://www.bent-fishing.com/exceed-spx-product-1258" onclick="window.open(this.href);return false; и http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2575" onclick="window.open(this.href);return false; .На първо място искам да отбележа че Серта на тази дължина и акция маи вече няма да го внасят доколкото разбрах от човека в "Риболовен свят"-Пловдив където изтървах последната такава пръчка за една седмица и ме е много яд,каза че е говорил с вносителя по този въпрос.На "Лов и Риболов" в Пловдив панаира също я нямаше,в сайта на вносителя също не се предлага,и ми остават 2 места където да проверя идната седмица(в нета),но си мисля че не са си актуализирали сайтовете та и там ще ударя на камък!Но все пак не съм загубил надежда още и си мисля че мога да я немеря все някъде из форумите ако и да и е спрян вноса вече.Принципно съм чел само добри думи за ней и съм я хващал в ръка,хареса ми стегната и лека пръчица е,единствения съществен минус може би е че не е много чуствителна с примамките с които мисля да работя с ней,те са-блесни 00,0 и най мн.1 номер на Мепс и най малките воблерчета на Салмо-2.5см.-1.5гр,но за този ценови клас това е разбираемо.За Мичела немерих само едно мнение на колега-
f1team написа:Ето ги и обещаните снимки на Mitchell Privilege 2 UL Spin.

На първите две се вижда бързата работа на китайските майстори
Изображение
Изображение
На следващата снимка, при по внимателно вглеждане, се вижда, че коркът не е добре изрязан около макародържача. Всъщност, беше по-зле но аз го пооправих.
Изображение
Понеже това ми е втората въдица, на първата която върнах, тази заливка не беше направена :shock: Пак бързата работа......
Изображение
Ето и малко класа :)
Изображение

Мисля, че първите два кусура ги има при всички пръчки. Поне при мен ги имаше и при върнатата, и при сегашната.
Вижда се, че не е идеална, но на хора които харесват меките пръчки ще им допадне.
Принципно за този ценови клас съм на ясно че немога да имам много претенций,но все пак досега не съм ловил по тези места на друго освен стръв и с малки изключения на имитаций на мухи,ручейници и оси,но откакто магията спининг ме грабна немога да си избия от главата да започна да ловя там и на УЛ спининг.Принципно високопланинските реки (потоци) на които ловя са много трудни за спининг според мен,но си мисля че все ще имам успех при повече упорство(все пак съм виждал тук и в You Tube успешен УЛ риболов в много подобни малки поточета и рекички,което ме кара да съм голям оптимист ),ето и някоя снимка на местата на които мисля да ловкам.За съжаление снимките не съм ги правил специално,а ги изрових от архива,но все пак може да се добие малка представа:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ще са радвам на всеки дал мнението си по въпроса!
Благодаря предварително :fish9:
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от stankof »

Забравих да добавя най-важното,ако и да сте се досетили-става въпрос за риболов на Балканка(с макс. размери малко над нормата-около 24 см.) :(
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от esox22 »

Те снимките хубави, но като се постопли провери дали има риба.
Че с тия наводнения и бракониери нищо не е гарантирано.
Успехи!
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от stankof »

esox22 написа:Те снимките хубави, но като се постопли провери дали има риба.
Че с тия наводнения и бракониери нищо не е гарантирано.
Успехи!
Kолега най-хубавото е че по тези места думата бракониери е малко позната,но и условията в тези рекички са такива че рибките растат мн. бавно и достигат макс. размери 25 см.
А за проверката ще трябва да изчакам окoло месец и нещо още най-малко щото там още сичко е под дебел сняг и лед!
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Sert Exeed 1.8 UL или Mitchell Privilege 2 UL Spin 1.8 m

Мнение от stankof »

Благодаря на ВСИЧКИТЕ отзовали се колеги,писали в темата!
Просто няма смисъл вече.Каквото ми трябваше си го взех.
Моля за ключ или триене,просто няма смисъл от такива теми в които никои не пише.
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”