Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от za4o75 »

Венци,ако не си ловил с въдицата,която мислиш да си вземеш рискът от несполучлива покупка е много голям!Не ,че е лошо да рискува човек ама така се губят доста средства!
Напоследък така по имидж купих 2-3 въдици,за които мненията са доста добри,обаче явно моето мнение доста се различава от това на специалистите!Твърда-мека,бърза-бавна излиза,че тези понятия за всеки са различни въпреки означенията и упътванията на производителя коя въдица за какво е предназначена.
Поне аз смятам повече(сигурно ще е до следващия път) да не купувам на сляпо!Купувал съм въдица,която не ме грабна особено в магазина,обаче в последствие се оказа най-добрата ми въдица(и то не от първия ми риболов,а ми трябваше време да го разбера!).Както ми се е случвало да взема въдица от която при първата ми проба оставам възхитен и чак после започвам да виждам недостатъците един по един(може би не недостатъци а това което не ми харесва).
Най-лошо е да си купиш скъп такъм и след като си разбрал,че не ти пасва да го държиш и да се самоубеждаваш,че това е много добра въдица и трябва да я имаш!
Пожелавам ти успех с избора!На всеки му се иска да пробва нещо ново,привлича ни предизвикателството ,и ако не те "боли" много при несполуките давай смело!
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от venci_29 »

za4o75 написа:Венци,ако не си ловил с въдицата,която мислиш да си вземеш рискът от несполучлива покупка е много голям!Не ,че е лошо да рискува човек ама така се губят доста средства!
Напоследък така по имидж купих 2-3 въдици,за които мненията са доста добри,обаче явно моето мнение доста се различава от това на специалистите!Твърда-мека,бърза-бавна излиза,че тези понятия за всеки са различни въпреки означенията и упътванията на производителя коя въдица за какво е предназначена.
Поне аз смятам повече(сигурно ще е до следващия път) да не купувам на сляпо!Купувал съм въдица,която не ме грабна особено в магазина,обаче в последствие се оказа най-добрата ми въдица(и то не от първия ми риболов,а ми трябваше време да го разбера!).Както ми се е случвало да взема въдица от която при първата ми проба оставам възхитен и чак после започвам да виждам недостатъците един по един(може би не недостатъци а това което не ми харесва).
Най-лошо е да си купиш скъп такъм и след като си разбрал,че не ти пасва да го държиш и да се самоубеждаваш,че това е много добра въдица и трябва да я имаш!
Пожелавам ти успех с избора!На всеки му се иска да пробва нещо ново,привлича ни предизвикателството ,и ако не те "боли" много при несполуките давай смело!
Благодаря ти за това което си ми написал,но въпреки това (както и ти,явно) винаги си купувам точно такива неща(за съжеление това което ни харесва не е често срещано и го няма в магазините).Аз точно затова съм пуснал тази тема,ако някой има такава сопичка да сподели неговото мнение и ако може да се видим да е пипна ще е още по-добре !!!

Поздрави и наслука
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от Мунчо »

Аз не знам, може да съм с закърнели възприятия, но не съм си купувал такъм, който да не ми пасне. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от venci_29 »

Мунчо написа:Аз не знам, може да съм с закърнели възприятия, но не съм си купувал такъм, който да не ми пасне. :D
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Мунчо....аз докато стигна твоето ниво,колко такъми ще купя и продам.Ти си класик от най-висок клас.Аз съм още новобранец и нямам опит затова питам,но както виждам тук във форума(както за пореден път се обеждавам) ,всеки се крие,нищо неказва,подиграва,иронизира,Никой не помага на никой,каквато всъшност е идеята на форумите като цяло.
Предполагам,че в най-скоро време ще се откажа от всички писания по форумите.

Поздрави и наслука
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от stancom »

Венци това Дайко, е малко по-бавна пръчка и ако не си свикнал с такива в началото е странно усещането, а и фитките са доста до като свикнеш. Ако предпочиташ по-бързи пръчки, тази не е твоята. А и аз не я виждам за реки със силно течение . Нищо че ползвам дори може би по-бавна от нея за местата на които ходиш. Ако питаш за мнението ни общо за пъстървова пръчка , на мен лично ми допадна най-много един УФМ. Не си спомням точния модел, но е от последните преди да фалират като фирма. Пръчката е на Михата , пробвах я на Панега и след второто замятане я имах като продължение на ръката си. Много пъргава пръчка без да е колчеста и страшно чувствителна. Ако не беше на такава нехуманна цена отдавна да бях със същата .
Аз не мога да ловя риба !!!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от fori »

stancom написа: Пръчката е на Михата , пробвах я на Панега и след второто замятане я имах като продължение на ръката си. Много пъргава пръчка без да е колчеста и страшно чувствителна. Ако не беше на такава нехуманна цена отдавна да бях със същата .
UFM boron surface twicher беше пръчката на Мишо.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от venci_29 »

UFM boron surface twicher....подтвърждавам ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ПРЪЧКА но не е UL въпреки,че е доста чувствителна !!!

Ако Дайкото наистина не става за течение ..... мисля да се откажа от него :( :( :(

Търсенето продължава
Поздрави и наслука
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от Мунчо »

Странно е да се изказва категорично мнение, че не ставала за течение? Кой има точно този модел, за да можем да го заявим категорично? Доколкото съдя от видяното от клипа, въдицата е определено бърза и стегната. Мога да заявя отговорно, че с варианта "Федъруейт" 7'0, 0.4-4.0 гр, който е аналог за руския пазар, спокойно може да се ловят прилични кефали в силно течение с примамки "Иматетра" 40SP. Нещо, което мога да потвърдя със снимки.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от nafplio »

Венци , нещо ново :roll:
Аз имах малки надежди за неделята която мина, да сефтосам 57-цата , ма се размина :oops:
Вярно че 'малкия' модел е бърз (поне на първо четене :D ) , ма не съм сигурен дали ще се справи в бързеите :roll: , макар че както каза и Злати - всеки има различни виждания и преценява за себе си :wink:
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от venci_29 »

Ми новоооо,няма !!!
Още не съм решил и незнам какво да си взема !!!
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от nafplio »

май си хвърлил око и на някоя друга :wink:
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от venci_29 »

nafplio написа:май си хвърлил око и на някоя друга :wink:
:D :D :D Окото е хвърлено на ....DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ,UFM boron surface twicher,Club Casket Hyperbreake или Ito Craft Expert Custom
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от спас »

Венци,
онова Елзе дето се продаваше из форумното пространство е при мен и мога да споделя че има само един недостатък, че е едноделна, но пък този и недостатък я прави уникална. Въдицата се държи перфектно както в течение така и в статична вода, теста отговаря на посочените цифрички на бланката. Но това всичко за този модел предполагам че и останалите от серията няма да отстъпват по качествои прецозност. И пак казвам за УЛ въдица държи страхотно течение (Пробвано е)
永遠に紡績
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от Павел Иванов »

Пропуснал си да упоменеш - SOULS AVANTGARDE TF , IVYLINE Synchronizer Willow и още три четири :mrgreen:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Въпрос DAIKO Elzarle ELZS-STX70 ?

Мнение от venci_29 »

спас написа:Венци,
онова Елзе дето се продаваше из форумното пространство е при мен и мога да споделя че има само един недостатък, че е едноделна, но пък този и недостатък я прави уникална. Въдицата се държи перфектно както в течение така и в статична вода, теста отговаря на посочените цифрички на бланката. Но това всичко за този модел предполагам че и останалите от серията няма да отстъпват по качествои прецозност. И пак казвам за УЛ въдица държи страхотно течение (Пробвано е)
Знам аз знам че е при теб и се надявам скоро да ми е дадеш да е пробвам :D :D :D
Павел Иванов написа:Пропуснал си да упоменеш - SOULS AVANTGARDE TF , IVYLINE Synchronizer Willow и още три четири :mrgreen:
Ехеееее,Павле дай малко инфо да ги разгледаме....може пък да се вмъкнат и те в списъка :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”