Коя от двете да взема

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
grisha80
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 9:48

Коя от двете да взема

Мнение от grisha80 »

Здравейте колеги,колебая се между две въдици но съм в дилема и не знам коя да взема

http://kapitan.ua/product/spinning-daiw ... 40m-3-15g/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.angelsport.de/__WebShop__/pr ... detail.jsf" onclick="window.open(this.href);return false;

но WFT-то да е с тежести 2-12

чудя се и каква дължина да взема 2.10 или 2.40 см. въдиците ще се ползват предимно с блесни до 2 номер макс 3 .Знам че няма универсални въдици, но тази която ще избера ще ходи на всякакви места, така че за това и искам мнението воя ще е по подходящата.Подрабви
grisha80
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 9:48

Re: Коя от двете да взема

Мнение от grisha80 »

Колеги, никои ли няма да сподели профисионалното си мнение :D
grisha80
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 9:48

Re: Коя от двете да взема

Мнение от grisha80 »

Колеги,поне съвет като параметри за клен каква дължина ще ми трябва и каква акция 2,12 или 3,15 и съответно коя дължина 2,10 или 2,40 на различни реки ще се ползва.Наистина ще съм благодарен на всякакви съвети.
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Коя от двете да взема

Мнение от gergi762 »

Дайвата е джигова пръчка,подходяща за ползване с силиконови примамки и подхожда повече за костури.Другата е по-добра за кленове,акцията и е добра(стига да си отговаря) и покрива диапазона на кленските примамки отсекъде.Колкото до дължината,си я избери според реката на която ще ходиш,дали е обрасла и трябва да хвърляш между дървета и т.н.Лично аз при по-малка акция на пръчка,предпочитам по-малка дължина.Дългата пръчка с малка акция особенно ако е бюджетна така да се каже,си е макаронеста и в течение може да създава проблеми.2-12 е твоята акция.
Testis unos, Testis nullus
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Коя от двете да взема

Мнение от quietriot »

нямаш отоговор , значи никой не ги ползва ;),
дайвата е гадна, незнам дали точно тази акция съм пробвал или по голяма, но беше страшно дърво на 2,70, за много пари.
другото не съм го чувал и виждал.
за клен ти трябва 2,10 -2,40 (5-15гр. ) макс.
избор в България бол, аз бих си взел Тика графит лайт на 2,40. :wink:
SEHA124402 2.44 м. 1.25 м. 2 0.88 - 5.31 150 гр. 109.20 лв.
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6378" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от quietriot на Вто Апр 30, 2013 8:55, променено общо 1 път.
grisha80
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 9:48

Re: Коя от двете да взема

Мнение от grisha80 »

gergi762 написа:Дайвата е джигова пръчка,подходяща за ползване с силиконови примамки и подхожда повече за костури.Другата е по-добра за кленове,акцията и е добра(стига да си отговаря) и покрива диапазона на кленските примамки отсекъде.Колкото до дължината,си я избери според реката на която ще ходиш,дали е обрасла и трябва да хвърляш между дървета и т.н.Лично аз при по-малка акция на пръчка,предпочитам по-малка дължина.Дългата пръчка с малка акция особенно ако е бюджетна така да се каже,си е макаронеста и в течение може да създава проблеми.2-12 е твоята акция.
Сърдечни благодарности още сега я поръчвам :D
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”