Питане за Shimano Trout One Native Special 70L

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
silurus glanis
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 19:51
Риболов: Спининг
Местоположение: испания / ямбол

Питане за Shimano Trout One Native Special 70L

Мнение от silurus glanis »

Здравейте колеги.Пръчката ще я ползвам за пъстърва.Въпроса ми е дали някои от колегите тук я е ползвал и дали си заслужава парите.Примамки скоито ще се ползва са блесни мепс 2и 3 и воблери от 5 до 10 грама.Благодаря предварително на всички взели отношение по темата,а също така,ако могат да искажат мнение
Sestrata и Павел Иванов.Поздрави.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Питане за Shimano Trout One Native Special 70L

Мнение от Мунчо »

Koлега, според мен воблери в тегловния диапазон от 5 до 10 грама са така да се изразя далеч от пъстървовия риболов. Разбира се в твоите условия реките може да са големи и пълноводни, а рибите - много големи, но все пак...
Отделен въпрос е, че за подобни примамки ще ти е нужна поне МЛ пръчка, особено ако течението е по-мощно...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Питане за Shimano Trout One Native Special 70L

Мнение от Павел Иванов »

Аз също като Муня мисля че за 10 грамови примамки , особено ако се има предвид кранкове , си трябва по-стабилна въдица . В случаят бих ти предложил да загледаш Major Craft Nextino NTS-762ML . По принцип серията Nextino са една много приятна гега , на относително ниска цена и е оправдана покупка когато се търси нещо читаво но не много скъпо . От Шимано ми допада серията Cardiff , но тя е по-скъпа от упоменатата от теб . Варианта Major Craft Nextino NTS-662L , или NTS-622L ако ти трябва малце по-стрийм вариант , също са едно много добро решение ако не наблягаш на примамки над 7гр. в течение .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
silurus glanis
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 19:51
Риболов: Спининг
Местоположение: испания / ямбол

Re: Питане за Shimano Trout One Native Special 70L

Мнение от silurus glanis »

Колега Мунчо реката наистина е силна и дълбока,но има и места с по педя вода.Досега позвах една Катана 2.10 10/30г ,но скоро и счупих върха.Та и тя на моменти се гънеше с мепс 3 в течението.Посочих този модел за да ме ориентирате долу горе,но не бях забелязал ,че е L.На тази ми хареса много корка
цвета на карбона и детайлите.
Павка ще погледна и Некстиното,но ми се струва да е с по-къса дръжка,а като карбон коя е с по-добър.Благодаря.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Питане за Shimano Trout One Native Special 70L

Мнение от za4o75 »

Скоро потръсках въпросното Некстино 762ml и много ми хареса!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”