Кое бихте избрали?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
gambler9
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 1:46
Местоположение: Русе

Кое бихте избрали?

Мнение от gambler9 »

Колеги ,ако някой е исползвал следните въдици и може да ми е полезен при избора го моля да сподели! Благодаря предварително!
Колебая се между двете?
http://www.angelcenter-kassel.de/ack/sh ... re-dx.html" onclick="window.open(this.href);return false;
или
http://www.voblershop.com/1631/St.Croix.Avid.Spinning/" onclick="window.open(this.href);return false;
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Кое бихте избрали?

Мнение от Мунчо »

Koлега, за въдица с какви параметри става дума? Аз съм използвал три пръчки от серията "Авид" на "Ст. Кроа", но не знам какво точно търсиш...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
gambler9
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 1:46
Местоположение: Русе

Re: Кое бихте избрали?

Мнение от gambler9 »

Мунчо написа:Koлега, за въдица с какви параметри става дума? Аз съм използвал три пръчки от серията "Авид" на "Ст. Кроа", но не знам какво точно търсиш...
2.70 15-40 или 20-50
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кое бихте избрали?

Мнение от sestrata »

Градски, не ти ли правят впечатление цените? Шимано Аспайър е два пъти по скъпо от Сейнт Крой Авид?
Въдиците са от различни класове. :!:
В случая, коректно е да сравняваш сериите Аспайър с Леджънт Елит. При такова сравнение обаче, аз бих избрал без колебание Леджънт Елит. :idea:
Леджънт Елит при еднакви параметри е по-лек, по-пъргав, по-чувствителен и с по-нормална дръжка. Подходящия тест за Дунав е 14-56 за джиг, или 10-28 за воблери и блесни при дължина 9 фута (2.74 м)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
gambler9
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 1:46
Местоположение: Русе

Re: Кое бихте избрали?

Мнение от gambler9 »

sestrata написа:Градски, не ти ли правят впечатление цените? Шимано Аспайър е два пъти по скъпо от Сейнт Крой Авид?
Въдиците са от различни класове. :!:
В случая, коректно е да сравняваш сериите Аспайър с Леджънт Елит. При такова сравнение обаче, аз бих избрал без колебание Леджънт Елит. :idea:
Леджънт Елит при еднакви параметри е по-лек, по-пъргав, по-чувствителен и с по-нормална дръжка. Подходящия тест за Дунав е 14-56 за джиг, или 10-28 за воблери и блесни при дължина 9 фута (2.74 м)
Павка, благодаря за мнението а твоето е наистина много важно! :fish15:
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Кое бихте избрали?

Мнение от 1608 »

Според мен най добрия размер за спининг е 2,74.... Ако си намериш акция 7-35 можеш да ловиш почти всичко :fish15:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кое бихте избрали?

Мнение от BornToDrink »

1608 написа:Според мен най добрия размер за спининг е 2,74.... Ако си намериш акция 7-35 можеш да ловиш почти всичко :fish15:
Не знам това мнение за какво точно се отнася, но за мен 2.74 е доста неуниверсална дължина.
Ако ще лови само на язовир - да, но ако включва и реки, различни от Дунав... си е бая длъжко.
Аватар
С. Гергов
Мнения: 89
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 1:32

Re: Кое бихте избрали?

Мнение от С. Гергов »

sestrata написа: Подходящия тест за Дунав е 14-56 за джиг...
Според мен, само ще намрази хубавата въдичка с тоя тест. С тия, твърди и бързи бланки, ще е нещо доста респектиращо... :shock:
人 川
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”