Palms от Angler's Republic

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Marto
Мнения: 2369
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Marto »

Аз само да кажа, че съм тук:).
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Д-р Флекс »

Лично аз много се радвам за това :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

О-о-о-о, Марто, га шъ минаваш през Габрово? :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:О-о-о-о, Марто, га шъ минаваш през Габрово? :D
натегач :lol:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

Довечера, ако не се случи нещо непредвидено(което е възможно да се случи), очаквайте скромна презентация на еджерийката, като вероятно ще има и кратки тестове, издържани в духа на "Теорията на монетите", илюстриращи кривите на еластична деформация(надявам се, не необратимо :lol: ).
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от ninja »

Мисля добре си направил, че си взел 53UL пред 56Л. Че за втората от 7-8 риболова мога да кажа, че е безкомпромисен меч. Ама е много пък чувствителна.
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

Както споменах по-горе, и аз мислех да взема точно варианта 5'6'' 2.5-8.0 гр, но се въздържах.
За съжаление, тази вечер няма да има презентация, друзя. Платих пръчката в "Еконт", за да съм си изпълнил ангажимента, но не я взех, защото имах много ходене по институции и някак ми се отщя да я разнасям за радост на приятели и познати, които да ме подпитват с ехидни усмивки "кълве ли?" и да ми дават акъл. :D
Знам, че ще прозвучи дребнаво, обаче първото ми впечатление бе свързано с факта, че транспортните разходи са за сметка на клиента. Не съм за 15 лв., обаче такъв подход е меко казано несериозен. Миналата седмица с приятел си купихме блесни "Моска" за 50 лв от някакъв дребен он-лайн магазин, а човека ни ги изпрати за негова сметка, тъй като поръчката ми била над определена сума. Но пък от друга страна не е някакво изключение, защото съм си плащал и за въдица от 800 лв по този начин, което идва съвсем "накъртващо" по тарифите на "Еконт"... Както и да е, простете още веднъж андрешковщината ми...

п.с. В четвъртък или най-късно петък ще мина през "Еконт" да я прибера и ще споделя впечатления от поведението й - общо взето коментарите на колеги са позитивни и сигурно ще е удачен избор за ценовия си клас.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от tommy12 »

"Знам, че ще прозвучи дребнаво, обаче първото ми впечатление бе свързано с факта, че транспортните разходи са за сметка на клиента. Не съм за 15 лв., обаче такъв подход е меко казано несериозен. Миналата седмица с приятел си купихме блесни "Моска" за 50 лв от някакъв дребен он-лайн магазин, а човека ни ги изпрати за негова сметка, тъй като поръчката ми била над определена сума".


Сигурно продавача си е помислил че ти прави голяма услуга, а ти си в голяма нужда. При 40% профит надали има роом за фрее шиппинг.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Както споменах по-горе, и аз мислех да взема точно варианта 5'6'' 2.5-8.0 гр, но се въздържах.
За съжаление, тази вечер няма да има презентация, друзя. Платих пръчката в "Еконт", за да съм си изпълнил ангажимента, но не я взех, защото имах много ходене по институции и някак ми се отщя да я разнасям за радост на приятели и познати, които да ме подпитват с ехидни усмивки "кълве ли?" и да ми дават акъл. :D
Знам, че ще прозвучи дребнаво, обаче първото ми впечатление бе свързано с факта, че транспортните разходи са за сметка на клиента. Не съм за 15 лв., обаче такъв подход е меко казано несериозен. Миналата седмица с приятел си купихме блесни "Моска" за 50 лв от някакъв дребен он-лайн магазин, а човека ни ги изпрати за негова сметка, тъй като поръчката ми била над определена сума. Но пък от друга страна не е някакво изключение, защото съм си плащал и за въдица от 800 лв по този начин, което идва съвсем "накъртващо" по тарифите на "Еконт"... Както и да е, простете още веднъж андрешковщината ми...

п.с. В четвъртък или най-късно петък ще мина през "Еконт" да я прибера и ще споделя впечатления от поведението й - общо взето коментарите на колеги са позитивни и сигурно ще е удачен избор за ценовия си клас.
Нищо няма да кажа, освен че си стиснат габровец .............. :mrgreen: щом виеш за 15 кинта, а си купуваш пръчка за 300, това ми напомяна за един кисел софийски "гъз" дето яде едни варненци за скъп шипинг....шарен свят, ще ги начуим Ице да не скъпи на триците ма време трябва.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

Мили приятели, настана вечер месец изгря, звезди обсипаха свода небесен и... дойде време да бръкна в дупето на слончето. :lol: Според БНБ монетата от 2 ст тежи точно 2.5 гр и тя се превърна в нашето мерително средство. След като взех игерийката от куриерите, както обещах реших да я пробвам, макар и с лека неприязън, дължаща се на други неща... Пръчицата е изработена много добре, без някакви козметични дефекти. Късата дръжка(на варианта 5'3'' е точно една педя) съвсем логично изнася центъра на тежестта доста назад и балансировката може да бъде постигната както с макара 190 гр, така и с такава от 235. Дали това ще се отрази на удобството при работа предстои да се разбере, но аз принципно не отделям прекалено внимание на баланси. Kъсата дръжка носи допълнителното предимство на по-голямата активна дължина, като по този показател се приближава до стандартните въдици от 1.80м.
Пръчката е много твърда и бърза, като според мен заявения тест е напълно реален, а дали е по-висок предстои да се установи в практиката. Независимо от това обаче, както показа пробата, работи отлично с цялата дължина, като бланката се включва плавно при натоварването. Подходих леко мазохистично-суицидно :lol: и реших да товаря поне до 300 грама, като за целта, както казах по-горе, избрах стотинки(не воден от мераци за подраженчество на "Теорията за монетите", която представя сериозен и задълбочен поглед към статиката и динамиката на пръчките), а заради удобството за работа и точното отчитане на тегловните стойности. Най-напред проведох тестове с вързано влакно на върха, за което бях закрепил кесийката от найлон. След 175 грама върха практически не променяше положението си, а деформацията на бланката плавно се изнесе към дръжката. Точно в този момент кесията се извади и въдицата рязко се изправи. Динамичния удар бе изключително силен(без малко да ме прасне зверски по челото :D ), но пръчката оцеля - всъщност така съм чупил единствената въдица през живота си - тогава съвсем случайно. Привързах кесията с намерението да продължа до победния край, който отиде на 232.5 гр в монети по 2 ст. Тъй като резултата ме остави неудовлетворен, не ме домързя да отида до кварталната бакалия за още стотинки. СЛед това малко префасонирахме теста, като прекарах влакно през водачите с цел по-равномерно разпределяне на напреженията по коляното. Доста се изненадах от факта, че общо взето разлика в кривата на деформацията не забелязах с първоначалния вариант. Добавях монети до последно, като на 287.5грама почти опряхме пода, а въдицата се сви в почти идеален сектор от окръжност. Бях поизнервен от платената доставка и мислех да слагам до последно, но ме домързя да редя още книги, а и резултата ме удовлетвори и изненада приятно.
Мисля, че въдицата ще е функционална за риболов във всички аспекти на това определение. Строя определено е издържан в най-добрите "модни тенденции", които обаче в случая носят и реална функционалност. Значителната твърдост и пъргавост позволяват ползването на най-разнообразни техники на риболов, с широк набор от различни типове примамки, като същевременно въдицата ефективно се бори с рибата, а еластичната деформация е в помощ и при замятане. За чувствителността не бих могъл да кажа нищо, но ще споделя практически впечатления скоро.
Мисля, че си струва паричките и дори повече, като е удачен избор. Но все пак трябва да се има предвид, че в този ценови диапазон, който доскоро беше доста беден у нас, вече има и други много интересни предложения, като например сериите "ГАД" на "Пантун 21", които не отстъпват по нищо на "Игерия", при това на по-ниска цена.
Снимките от теста са по-долу - домързя ме да ги качвам една по една. Натоварването може да бъде проследено в диапазона 0-225 гр. през 25 гр. и директно на 287.5.

http://photo.qip.ru/users/hrili/96689567/" onclick="window.open(this.href);return false;
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от maznislav »

Прекрасно
Благодара за споделената информация :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

Мунчо написа:...Доста се изненадах от факта, че общо взето разлика в кривата на деформацията не забелязах с първоначалния вариант. ...
Имам предвид, че се останах много приятно изненадан, защото това е сигурен показател, че водачите са разположени по бланката по оптимален начин, следващ кривата на еластична деформация, а не гьотере...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
czd
Мнения: 601
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от czd »

Аз на моята в събота й направих сефтето. Излезе кадемллийка като се има в предвид, че реката беше боза, успя да изкара два кефала около 500гр без проблем. Пръчката се справя, поне според моите виждания перфектно в течение, но като че ли при спокойна вода и воблер с не до толкова отчетлива игра се губи чувствителност. Колкото до теста на примамките най-малката, която ползвах беше страйк про бейби с цвят пъстърва и летеше като куршум, пробвах я и с джиг глава 5гр и силикон / предполагам най-малко 2-3 грама/ и не усетих да претоварвам пръчлето. С две думи паснахме си :D
bountyhunter1
Мнения: 810
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 16:09
Местоположение: в балкана
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от bountyhunter1 »

Днес минах до магазина и разпънах да потръскам Rera Kamuy. Мисля ,че е доста добър модел за джиг.Поне на мен ми хареса доста и мисля да се оборудвам с една за есенните косуряги. Доколкото обърнах внимание беше 3-12 гр. и 8'1'' дължина. Също видях ,че и воблери на Палм'с имало. Дори си взех два.
....понеже, откакто имам Rayz, не ловя с нищо друго...
vrabec
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 13:16

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от vrabec »

някой знае ли къде се произвежда sylfer
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”