Palms от Angler's Republic

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

vrabec написа:някой знае ли къде се произвежда sylfer
Мисля, че трябва да сме реалисти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
JPB
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2011 19:16

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от JPB »

Здравейте колеги,

Искам да попитам дали някой има наблюдения и впечатления относно серията RERA KAMUY във вариант Медиум (10-40 гр тест по примамки) и вариант Хеви (15-60 тест по примамки).

Благодаря предварително.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Владимир »

czd написа:Тенрю си е Тенрю, ама като тръсках Рейза и го съпоставих с въпросната Егерия и по- скъпия модел Sylpher не видях никъде 300 лева разлика. Има разлика разбира се, но не е фрапантна :roll:
Противоречие ли му се викаше на тва.......Гледам още Тенриу ще купуваш....що тъй бре,не ги давай тия 300лв,няма чак такава разлика в качеството...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
czd
Мнения: 601
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 15:55
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от czd »

Все още съм на същото мнение и то не е на база само на тръскане, а на използване на два от моделите на Тенрю :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от quietriot »

czd написа:Все още съм на същото мнение и то не е на база само на тръскане, а на използване на два от моделите на Тенрю :)
Разликата в класите е ясно видна при изработката, материалите и дебелината на коляното дори за моето лаишко око без да съм ловил дори с палмс. Излъгах мятал съм с молла.

Валка за мен се нареждат след Мейджър Крафт като изпълнение поне в каст серията.
Сравнявам молла и волк овър севън.
vrabec
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2010 13:16

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от vrabec »

Колеги дали бланките на sylpher са произведени от daiko?
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Мунчо »

Аз винаги имам едно на ум за подобни циркулиращи откровения...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivan888
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 9:10
Риболов: spining
дал Браво: 3 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от ivan888 »

Здравейте,някои има ли преки впечатления от тeзи модели ESNS-86H AR PALMS shore gun SFGS-86ML/8-28g интересуваме стоя на въдицата и от там нейната универсалност достатъчна чувствителност притежава ли за джиг?

Поздрави
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от svetlio80tm »

Тези Палмс изглеждат качествена изработка, но някой да знае откъде можем да видим процентното съдържание на карбон във всеки от моделите? Щото примерно от Ямага си ги показват :)
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Д-р Флекс »

svetlio80tm написа:Тези Палмс изглеждат качествена изработка, но някой да знае откъде можем да видим процентното съдържание на карбон във всеки от моделите? Щото примерно от Ямага си ги показват :)

Да, това е много съществена информация за коя да е пръчка, и обезателно трябва да се сдобием с нея, преди да се сдобием с конкретния модел пръчка. Процентното съдържание на карбон в даден модел пряко, линейно и експоненциално влияе на кълването на пъстървата на изкуствена примамка, твърдят в изследването си група учени от Принстънския университет, САЩ! :idea:

ПП твърди се, че същото влияние оказва и на кълването на клена и костура, но за това няма публикувани научни изследвания.
Аватар
Marto
Мнения: 2369
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Marto »

Д-р Флекс написа:
svetlio80tm написа:Тези Палмс изглеждат качествена изработка, но някой да знае откъде можем да видим процентното съдържание на карбон във всеки от моделите? Щото примерно от Ямага си ги показват :)

Да, това е много съществена информация за коя да е пръчка, и обезателно трябва да се сдобием с нея, преди да се сдобием с конкретния модел пръчка. Процентното съдържание на карбон в даден модел пряко, линейно и експоненциално влияе на кълването на пъстървата на изкуствена примамка, твърдят в изследването си група учени от Принстънския университет, САЩ! :idea:

ПП твърди се, че същото влияние оказва и на кълването на клена и костура, но за това няма публикувани научни изследвания.
абе то на колбасите не им пише процентното съдържание на месото, те за карбона във въдиците питат...
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
Marto
Мнения: 2369
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от Marto »

ivan888 написа:Здравейте,някои има ли преки впечатления от тeзи модели ESNS-86H AR PALMS shore gun SFGS-86ML/8-28g интересуваме стоя на въдицата и от там нейната универсалност достатъчна чувствителност притежава ли за джиг?

Поздрави
Според мен ще става за джиг, освен ако не търсиш екстра бърз строй. На мен ми допадна.
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Аватар
ivan888
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 9:10
Риболов: spining
дал Браво: 3 пъти

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от ivan888 »

Подари липси на наличности и мерак,смених марката с това crs862mmhxf
ivanst
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 07, 2015 6:05

Re: Palms от Angler's Republic

Мнение от ivanst »

На мен ми препоръчаха модела - Angler's Republic Palms EGERIA NATIVE ESNS-74M/4-13g ... като условието ми да бъде нещо с фаст строй поне.Пръчката е перфектна но не мисля че е строя е фаст ... по мека ми се струва че е.Ще я ползвам за улов най-вече на костур ... воблери и силикони.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”