Питане за ul/l въдица

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
ribarcheto72

Питане за ul/l въдица

Мнениеот ribarcheto72 » Сря Мар 05, 2014 17:21

Здравейте колеги,
Искам да взема пръчка за пастърва и куен :lol: ,като предпочитанията ми са да е около 2м и 1-9гр тест.Бюджет 200-200 и.......не -много лв.
За сега съм се спрял на тези:
Cormoran ulx -1.80
http://www.masterfishing.bg/product/593 ... -spin.html
Gad Gancho GAN662LLF
http://shop.fishing-tackle.bg/rods/gad-gancho.html
HRS662ULF
http://shop.fishing-tackle.bg/rods/gad-harrier.html
Бях се загледал и в St.Croix PS66LF2,обаче прекалено мекичка,имам чуството,че в течение ще се гънье чак у дръжката(а по принцип ми допадат по модерейт геги).
Cormoran-а също го тръсках,но той пък ми се видя "дървен" на клатене(ма не знам,само от тръскане на сухо мнението ми сигурно е субективно.)
Та въпросите ми са следните:
Има ли случайно някой,който има практичиски опит с горе споменатите пръчки. :?:
Реални ли са долната и горна тестови граници :?:
И въпросът,който най-много ме интересува,има ли аджеба някоя,която да се отличава по чуствителност от другите.
Зная че Мунчо има поглед в/у "Гадовете",а и се надявам повече хора да споделят вижданията си по въпроса.Aко има по-добри предложения ,моля не се свенете да ги споделите :D

Аватар
Мунчо
Риболов: пуристки
дал Браво: 313 пъти
получил Браво: 770 пъти
ЛС/Мейл:

Re: Питане за ul/l въдица

Мнениеот Мунчо » Сря Мар 05, 2014 20:11

Колега, нескромно казано имам практически наблюдения върху всички посочени модели. Съгласен съм с впечатленията ти, макар и бегли. "Корморан УЛХ" е много стегната и бърза пръчка, която макар и негруба създава усещане за колестост. Реалния й тест, според мен е плътно доближаващ се до реалния - с нея може да ползваш както блесни 0, макар и с дискомфорт относно чувствителност, така и ПМ6, което отговаря на стандартен размер 3, кранкове от сорта на "Екогиър СК" 50 и подобни сериозни примамки.
"Премиер" ЛФ 6'6'' е приятна въдица, лишена от прекомерната твърдост на първата коментирана. Независимо, че е параболик при натоварване, не е сопол и спокойно може да я ползваш за по-едрички(относително, естествено) примамки без да се опасяваш, че ще клепне, дори и в бърза вода. Е, бланката няма да стърчи като спица, но никой не е казал, че това е оптималното поведение на работеща въдица. Точно такъв модел ползва продължително колегата Мазнислав с изключително положителни впечатления.
И ще ти обърна внимание на нещо, което трябва да имаш предвид - принципно меките пръчки се претоварват по-трудно, защото напреженията се разпределят по цялата бланка, а твърдите - по-незабележимо. Те дават фалшива увереност за здравина, докато не се счупят... изненадващо уж.
И в тази връзка на мен ми допада поведението на гадовете и особено на хариъра. Много приятен стегнат бърз строй, без толкова осезаем елемент на колестост и същевременно при натоварване работи цялата. Кастинга също е приятен, заради "благоразположеното" поведение на бланката, за разлика от нервозността на корморана, който не търпи релаксиращи замятания и забива със сила при по-резки замахвания. Коляното като цяло е доста тънко, намирам го по-фино от това на премиера и корморана, изработката е издържана в модерните тенденции(както и на корморана) за разлика от класическата визия на премиера. Не го определям за предимство или недостатък, а въпрос на вкус. Качеството е много хубаво, няма драстични бодящи окото слабости, вложените компоненти са прилични(за ценовия клас на продукта, разбира се) - според мен фурнитурата е по-лека, фина и качествена от тази на другите модели, изработката също е на ниво. С хариъра може да си ловиш без проблем с популярен кранк като "Екогиър СК"40, "Бейби грифон", блесна 2 номер от сорта на "Моска" и изобщо всякакви примамки, с които да съвместиш ултралайтовия и лайтовия диапазон без драстични компромиси, като разполагаш и със запас от здравина.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ

Аватар
Marco Polo
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
получил Браво: 9 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Marco Polo » Сря Мар 05, 2014 20:45

Без никаква идея за достоверност, защото нямам никакъв практически допир с тези пръчици, наскоро видях накво ново Кроа, което се води пъстървово и има доста приятна визия и се държи добре на кратене в магазина. Единствения му недостатък за мен е мексиканското изпълнение на бланката, но определено е по-приятно на визия от Премиера.
Виждам че си от София - хвърли му едно око, а ако някой го е пробвал на вода - ще се радвам да чуя и отзиви за него.
Всеки има право да бъде прост, ама някои си превишават правата!

Броят на нещата, за които не ми пука, започва тревожно да расте!

Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13

Някои хора ако паднат от нивото на егото до нивото на интелекта си, вероятно ще се пребият.

Аватар
Leo
дал Браво: 1 път
получил Браво: 57 пъти

Мнениеот Leo » Сря Мар 05, 2014 21:23

Marco Polo написа:....... но определено е по-приятно на визия от Премиера.

Кое му е хубавото бе Марко :)
Бая време мина докато разбера,че е въдица :D

Изображение
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост

Аватар
mitioto
Вносител
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот mitioto » Сря Мар 05, 2014 22:13

Marco Polo написа:.... Единствения му недостатък за мен е мексиканското изпълнение на бланката....

Е това не е никакъв недостатък. Просто такава е политиката на фирмата, за да предоставят едни сравнително по-евтини модели от останалите. Със същото качество биха се направили и в Щатите, но просто цената щеше да е по-различна, а идеята е да са по-достъпни. Това че са "мехикани" не играе роля :D

Аватар
Marco Polo
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
получил Браво: 9 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Marco Polo » Сря Мар 05, 2014 22:34

Лео.. Нали всички са модерни напоследък.. :D
Аз оставам един от малкото динозавЪри, ама.. Време му е да се променям дори и аз ;)
Митьо.. Не знам бе, братче.. Оставям на знаещите да кажат, аз само питам :)
Всеки има право да бъде прост, ама някои си превишават правата!

Броят на нещата, за които не ми пука, започва тревожно да расте!

Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13

Някои хора ако паднат от нивото на егото до нивото на интелекта си, вероятно ще се пребият.

ribarcheto72

Мнениеот ribarcheto72 » Чет Мар 06, 2014 1:46

Такаа......Подведен от "схолистичните" и премъдри съвети на Мунчо,утре си организирм деня,така щото да ми остане време да обиколя магазините с въпросните геги и надявам се да напиша на какво съм се спрял...... :D

Поздрави на всички.

bat.galin
дал Браво: 248 пъти
получил Браво: 156 пъти

Мнениеот bat.galin » Чет Мар 06, 2014 3:10

Хубаво си решил, колега, ама като ходиш по магазините, попитай и за река, където да ги ловиш тез риби.
Че както чета.- рибата е изядена :idea:
Ся... на левия или на десния бряг - ще чуеш различни мнения, но не е толкоз важно, не е това големия проблем.
Големият проблем е, :idea: че макар и изядена, никой не споделя как ги е приготвил пустите риби, в раздела "Рибиловна кухня" няма нови попълнения.

ribarcheto72

Мнениеот ribarcheto72 » Чет Мар 06, 2014 12:55

[*]Хубаво си решил, колега, ама като ходиш по магазините, попитай и за река, където да ги ловиш тез риби.
Че както чета.- рибата е изядена
Ся... на левия или на десния бряг - ще чуеш различни мнения, но не е толкоз важно, не е това големия проблем.
Големият проблем е, че макар и изядена, никой не споделя как ги е приготвил пустите риби, в раздела "Рибиловна кухня" няма нови попълнения.[*]

Ъъъъъ..........Нещо не можах да те разбера какво искаше да кажеш точно.