Бюджетен туичингов спининг

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Здравейте колеги, бихте ли ми препоръчали пръчка за туичване на воблери в диапазона от 5-7гр до към 21-25гр.? Пръчката е необходимо да бъде 180-200см. и се вмества в бюджет от порядъка на 150лв.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
jorasimo
Мнения: 237
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 21:41
Риболов: Спининг
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от jorasimo »

Компре, покрива диапазона, доста е стегната и в цената влиза :D
Проблема е че старото го няма а новото незнам как е :roll:
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Видях новото компре на 2,1м. 5-17гр. по примамки, малко ми е дълго и едва ли ще може да туичва Yo-Zuri 3D Minnow 100 SP, който е 17гр. и доста обемист. Другото компре 2м. 5-17гр. по примамки не съм го виждал и не знам как ще се държи с въпросната примамка.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Владимир »

Favorite Vizor do 21gr 7ft
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Мунчо »

Iso написа:Здравейте колеги, бихте ли ми препоръчали пръчка за туичване на воблери в диапазона от 5-7гр до към 21-25гр.? Пръчката е необходимо да бъде 180-200см. и се вмества в бюджет от порядъка на 150лв.
Адаш, аз не мисля, че е възможно с една въдица да се туичват еднакво комфортно и прилично примамки в такъв широк тегловен диапазон.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от bat.galin »

Sert Ambra се нарича модела, но в предвид че е старичък, предполагам ще е трудно да го издириш.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Мунчо написа:
Iso написа:Здравейте колеги, бихте ли ми препоръчали пръчка за туичване на воблери в диапазона от 5-7гр до към 21-25гр.? Пръчката е необходимо да бъде 180-200см. и се вмества в бюджет от порядъка на 150лв.
Адаш, аз не мисля, че е възможно с една въдица да се туичват еднакво комфортно и прилично примамки в такъв широк тегловен диапазон.
Разбира се адаш, и аз съм далеч от тази мисъл. Примамките които ще ползвам са в рамките на 10-18гр. затова средата на работния диапазон на пръчката според мен трябва да е около 14-15гр. Например на пръчка с работен диапазон 7-21гр. средата е 14гр., което е удовлетворително стига това, което е написано да е вярно, пръчката да е с фастова акция и е с подходящата дължина. За мен подходящата дължина е 180-200см. в краен случай може и 210см.
Владимир написа:Favorite Vizor do 21gr 7ft
Владо, това е хубава пръчка, но е едно стотина лева над бюджета и като ходих при г-н Попов я нямаше в наличност.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

bat.galin написа:Sert Ambra се нарича модела, но в предвид че е старичък, предполагам ще е трудно да го издириш.
А кой от двата:
Ambra SP 1.98 MH/7-30/ или
Ambra SP 1.90 M/5-20/?

Преди години на едно изложение в Пловдив от щанда на Бент правеха демонстрации в едно басейнче и там туичвах с такава въдица iZUMi Shad. Но тогава ми беше интересна примамката и изобщо не обърнах внимание на въдицата. Като, че ли дръжката и не бе много удобна?
Колега, ако имаш впечатления може да споделиш.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от bat.galin »

dano ne te podvejdam , no modela 6'3" e dobur v predvid na tova, da ne ti dojde dulga drujkata.
pipni go , a dannite sa tuk
i surbite mu se radvat
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Владимир »

Ми,напъни се още 100на лева де :wink:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Димитър Тодоров »

Здрасти Ице,

Няколко коментара,може пък някой да ти е полезен.

Имам един старичък Триумф ( TRS66MLF2) ,който ми е доставял много удоволствие с примамки
до към 14-15 грама и различно приложение-туичинг,повърхностни,лек джиг.Строят му е средно/бърз ,много лека и приятна въдичка. С онзи Йо-зури 3Д 100 най-вероятно ще се проваля,но..С идеята да имам въдица със същият приятен строй,но с малко по-голям ресурс по примамки,купих TRS70MF2. Той пък излезе от категорията ,,колец,, ,която напоследък никак не харесвам,но с воблери до 20-ина грама и туич няма да имаш проблеми.
И двете въдици са в категорията ,,90,,-ина $.

Веднъж от любопитство и инат (спорих с някакъв тип в нарибатацом) си купих D.A.M. - Calyber DropShot до 28 грама. Тази не е твоята въдичка,но гледам,че все още им е останала
другата с по-малкият тест, D2319 213 ML:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... r-DropShot" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако имаш път към София,погледни я от любопитство при Орозов,може пък да ти допадне.
Мисля,че може да ти струва нещо около 85-те левчета.

И накрая,ако все пак те изкушават по-големите воблери или просто искаш малко повече ресурс,едно старичко,но здраво и все още достъпно предложение:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... .-Spec.-II" onclick="window.open(this.href);return false;
И тази въдичка има различни приложения.Първото й ,разбира се,е вертикален джигинг,имам интереси тук отскоро, но е и съвсем на място за туич на по-големички воблери,примерно от
твоя 3D minnow 100 ,X-rap 10, Pointer 100 и нагоре..Измерих я за спорта- тежи действително 150-ина грама,дръжката й е малко грубовата, с дължина 39 см и тежичка ,,тапа,, долу,която ,мисля,можеш да си спестиш. Можеш да я имаш за по-малко от 80-ина кинта,ако все още се търкаля някоя в склада на доставчика.

Та така..Ако имаш въпрос,звъни,няма да съм онлайн известно време.

Поздрави и успех,
:fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Iso »

Владимир написа:Ми,напъни се още 100на лева де :wink:
Вече ме е страх да се напъвам, не знам какво ще стане. :D Ама ще изчакам да видя какво ще доставят есента. Иска ми се да видя на живо Favorite Exclusive Twitch Special - http://voblery.com.ua/rod-catalog/exclu ... 2718442592" onclick="window.open(this.href);return false;

Димитър Тодоров написа:Здрасти Ице, Няколко коментара,може пък някой да ти е полезен.
Имам един старичък Триумф ( TRS66MLF2) ,който ми е доставял много удоволствие с примамки
до към 14-15 грама и различно приложение-туичинг,повърхностни,лек джиг.Строят му е средно/бърз ,много лека и приятна въдичка. С онзи Йо-зури 3Д 100 най-вероятно ще се проваля,но..С идеята да имам въдица със същият приятен строй,но с малко по-голям ресурс по примамки,купих TRS70MF2. Той пък излезе от категорията ,,колец,, ,която напоследък никак не харесвам,но с воблери до 20-ина грама и туич няма да имаш проблеми.
И двете въдици са в категорията ,,90,,-ина $.

Веднъж от любопитство и инат (спорих с някакъв тип в нарибатацом) си купих D.A.M. - Calyber DropShot до 28 грама. Тази не е твоята въдичка,но гледам,че все още им е останала
другата с по-малкият тест, D2319 213 ML:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... r-DropShot" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако имаш път към София,погледни я от любопитство при Орозов,може пък да ти допадне.
Мисля,че може да ти струва нещо около 85-те левчета.

И накрая,ако все пак те изкушават по-големите воблери или просто искаш малко повече ресурс,едно старичко,но здраво и все още достъпно предложение:
http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... .-Spec.-II" onclick="window.open(this.href);return false;
И тази въдичка има различни приложения.Първото й ,разбира се,е вертикален джигинг,имам интереси тук отскоро, но е и съвсем на място за туич на по-големички воблери,примерно от
твоя 3D minnow 100 ,X-rap 10, Pointer 100 и нагоре..Измерих я за спорта- тежи действително 150-ина грама,дръжката й е малко грубовата, с дължина 39 см и тежичка ,,тапа,, долу,която ,мисля,можеш да си спестиш. Можеш да я имаш за по-малко от 80-ина кинта,ако все още се търкаля някоя в склада на доставчика.

Та така..Ако имаш въпрос,звъни,няма да съм онлайн известно време.

Поздрави и успех,
:fish1:
Здрасти Мите, с риск да изглеждам капризен, но искам търсената от мен въдица да я избирам на живо, затова се въздържам от Триумфите.
Виждал съм и съм клатил D.A.M.-Calyber-DropShot. В тази пръчка не ми хареса дългата дръжка. Но това е вариант, трябва пак да я погледна.
SPRO - H.S. Spec. II - третата пръчка също съм я виждал на живо, ама с тази дължина ще се наложи да си търся по-сериозен автомобил :wink:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от A.S.H »

http://www.masterfishing.bg/product/245 ... moran.html

Мисля, че това тръснах днес в магазина и ако има къде да го видиш си заслужава поне да го потръскаш :wink:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
Владимир
Мнения: 10387
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Владимир »

При Иван,имаше на Айко такива модели.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: Бюджетен туичингов спининг

Мнение от Prangov »

Здравей колега, защо не погледнеш и въдиците на Понтун 21, мисля че модела Ганчо с тест 7-25 би ти свършила работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”