Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от m65 »

Привет на всички. Поразходих се в този и онзи форум, но не открих нищо относно
Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL) http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6378" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще се ползва, евентуално, за изкуствени примамки от порядъка на 3 до 8 грама. Като идеята е достигане на по-далечна дистанция.
Ако някой е боравил с въпросната пръчка ще бъда благодарен да сподели опит и впечатления.
Благодаря предварително.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от Мунчо »

Не знам доколко е удачно да включваш в сметките си примамки в тестовия диапазон "3-8" грама, при положение, че теста на въдицата е заявен като 0.88 - 5.0 гр. За такива е по-удачно да си вземеш някакъв лайт, за да не останеш с разочарования и похарчени напразно парички. Тежести над 5-6 грама са много сериозни и при използване в относително бърза вода искат поне МЛ, за да могат да се ползват комфортно и щадящо за такъма.
Иначе, аз съм виждал и хвърлял с два модела на "Тика" от тази серия. И двата лайтове 2-7 гр. 2.13 и 2.44 м. И двете пръчки, според мен са с по-висок от заявения тест. По-късата бе счупена при хвърляне на триделен воблер "Страйк Про" на яз."Стмболийски" в мое присъствие - почти нова, без каквито и да е наранявания и сякаш от самосебе си. Иначе въдицата е доста чувствителна, но тежичка(не е нормално лайт да тежи 155 грама), което се дължи на относително дебелия конус на бланката с декоративни карбонови елементи, дългата, груба дръжка и фурнитура, които не ми допадат като цяло.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от m65 »

Първоначално се бях ориентирал към лайд варианта на 2.44, но точно заради това че заявеният тест по примамки е занижен (според някой доста) помислих че ултралайд варианта също е със занижен тест. Ако ще мога да поднасям примамки, от порядъка на 3-8 грама, без да се налага да замахвам като с кол за брулене на орехи мода се ориентирам и към лайт варианта. В региона на Г.Оряховица и В.Търново не съм срещал тези модели, та затова търся мнение от евентуални ползватели на такива пръчки.
Това, че се е счупила почти нова пръчка безпричинно ме учудва. Навсякъде споделят мнение за доста надеждна пръчка.
По принцип пръчка с такава дължина ми е нужна единствено в случаите когато се налага да поднеса примамки от порядъка на 3-8 рама на дистанция която не мога да покрия с пръчки 1.80м./ 1-5 гр. и 1.98м./ 1,5-8 гр. Това се налага рядко, поради което тегло от около 150 грама няма да ми е проблем. Все пак няма постоянно, и основно с нея да ловя.
Ако се сещате за някаква друга пръчка която да покрива тези изисквания съм готов да приема и Вашето предложение, стига да е в порядъка на 100-те лева.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от stancom »

Ако целта е само дистанция, имам усещането че подхождаш грешно. Дистанцията е функция на много неща, не само на дължината на пръчката и то в по-голяма степен.
Иначе на тая пръчка само името е УЛ, и то май за добро. На тази дължина, ако е реален теста, или ще е лигава, или крехка, особено бюджетните варианти.
Съвет за конкретна пръчка не се наемам да дам, и аз търсех нещо подобно с малко по-висок бюджет, но нищо не ме удовлетвори напълно, е аз съм си и капризен :oops: Като че ли най ми допадна старото Компре :roll: но то е 2,10 и с тест 2-10гр.
Аз не мога да ловя риба !!!
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от m65 »

Може би да, може би не. Един пример: имам един SERT EXCEED SPX 2.40м.МH/7-28/- 178 гр с него ходя от време на време за щука, а тази година имам хванати и четири сомчета (1,3-5,7 кг.), та с тази пръчка и подобаващо за щука влакно хвърлям 7 грамов воблер Vidra на над 34 метра. С упоменатата в предното ми мнение пръчка 1.98 с тест по примамки 1,5-8 гр. и по-тънко влакно това не мога да го постигна. Не че и аз не съм капризен, а и не познавам уважаващ себе си спинингист който да не е капризен, но все си мисля че може да се намери нещо за това което пиша. Все пак искам малко по-вече дистанция за упоменатите примамки, и смятам да я постигна с по-дълга пръчка. Ако някой има по-добро решение на желанието ми нека споделя, всичко е добре дошло.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от Pike »

Имах такава въдица, ползвал съм я с примамки до 4 грама макс, не съм я пробвал с примамки над 4 грама.

Замятането с нея е супер, с хубаво тънко плетено винаги съм мятал повече от доволно, дори като се отплесна съм закачал воблери по дърветата на отсрещния бряг.

Дали реалната акция е по-голяма или по-малка не мога да преценя, определено е много хубава въдица. На мен лично единствено не ми допада дългата дръжка на стария графит, на новия е точно.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от m65 »

Общо взето разбрах, че нищо не разбрах (не знам как да се изразя по-точно) относно тази пръчка.
Ако показателите на Tica - New Graphite TC2 2.44 / 1.77 - 7.08 (L) са що годе верни бих се насочил и към нея. Още по-вече че дръжката, според уважаваният ни модератор pike е с по-приемлива дължина, пък и аз съм раждан в сушава година, та дългите дръжки не ми подхождат много.

А за SERT AREA SP 2.33 ML / 3-10gr. някакви отзиви и мнения?
http://www.bent-fishing.com/AREA-SP-product-1439" onclick="window.open(this.href);return false;
Така на първо четене ме удовлетворяват показателите. Имал съм три пръчки (сега ползвам две) на SERT и кусури не съм им намирал, още по-вече като се има в предвид и цената на която се предлагат.
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от radogagov »

То си пише колега :) AREA, което ще рече, че пръчката е конструирана за затворени водоеми или такива без течение. Мисля си, че на реката няма да се представя подобаващо. Повечето такива пръчки май са със строй модерейт, но не съм толкова компетентен, че да ме послушаш. Според мен продължавай да проучваш и да търсиш :fish15:
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от m65 »

radogagov написа:То си пише колега :) AREA, което ще рече, че пръчката е конструирана за затворени водоеми или такива без течение. Мисля си, че на реката няма да се представя подобаващо. Повечето такива пръчки май са със строй модерейт, но не съм толкова компетентен, че да ме послушаш. Според мен продължавай да проучваш и да търсиш :fish15:
Да виждам че е AREA, но според това което споделят колегите относно Tica - Graphite TC2 разбирам че може и да не съответства написаното с действителността.
Заради това и сондирам мнения. Пък и с питане и до Цариград се стигало. От друга страна поговорката пък гласи, че "с питане на комшията жената оправиха" :D
Така, че или ще намеря това което ми трябва, или ще взема нещо което после бързо бързо ще се озове в подразделът ПРОДАВА в този форум.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от Мунчо »

При европейските производители трябва да се има едно на ум дали надписа "AREA" означава нещо, или е сложен само за драматизъм. :lol:
Но личната ми скромна УЛ-Л практика сочи категорично следното - фините въдици с реален тест категорично не работят добре(меко казано) при използване на тежести около горния край на тестовия диапазон - особено при използване в течение и с примамки, създаващи по-значително съпротивление, от сорта на воблери тип кранк, кранкоподобни и въртящи блесни. Всъщност, те започват да "издъхват" още при достигане на около 2/3 от горния край на тегловния диапазон в бързо течение. И в тази връзка, ако ще се ползват висулки по 5-6-7-8 грама, по-добре би било да се вземе нещо 3-10, 3-12 грама, за да имаме известен резерв и комфортна работа и с известни ограничения при употреба на леки примамки от 2-3 грама.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Re: Tica - Graphite TC2 2.44 м. 0.88 - 5.31 (UL)

Мнение от m65 »

Мунчо написа:При европейските производители трябва да се има едно на ум дали надписа "AREA" означава нещо, или е сложен само за драматизъм. :lol:
Но личната ми скромна УЛ-Л практика сочи категорично следното - фините въдици с реален тест категорично не работят добре(меко казано) при използване на тежести около горния край на тестовия диапазон - особено при използване в течение и с примамки, създаващи по-значително съпротивление, от сорта на воблери тип кранк, кранкоподобни и въртящи блесни. Всъщност, те започват да "издъхват" още при достигане на около 2/3 от горния край на тегловния диапазон в бързо течение. И в тази връзка, ако ще се ползват висулки по 5-6-7-8 грама, по-добре би било да се вземе нещо 3-10, 3-12 грама, за да имаме известен резерв и комфортна работа и с известни ограничения при употреба на леки примамки от 2-3 грама.
Точно поради по горе упоменатите причини се ориентирах към пръчка с тест 3-10 гр. А дали е само за затворени водоеми може само практиката да покаже. Заради това и търся мнение от някой който, евентуално, е ползвал такава. Общо взето такава пръчка ще ми трябва, живот и здраве, чак следващата година. Така че не бързам, време за избор има.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”