Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
MrNooneBG
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2014 16:54

Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от MrNooneBG »

Здравейте, абсолютно начинаещ съм, но ми харесва тръпката и спецификата на този тип риболов и бих искал да започна отнякъде. Как ви се струва тази въдица: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1714" onclick="window.open(this.href);return false; във версията 2.70 с много широка акция 15-70 и цена от 70 лева. Баща ми има един спининг, купуван от Гърция в началото на 80-те години, още я ползваме с успех и имам сантимент към марката.
За какво ще е подходяща според вас, аз имам намерение да я ползвам при почивки в Гърция и понякога в сладководни езера в България. Ако имате и други идеи вместо тази пръчка, също ще съм благодарен, ако споделите. Няма да откажа и идея за макара към нея, нещо бюджетно, като за новобранец, който ще я ползва като начало няколко пъти в годината, щото нямам много свободно време, макар че като се познавам бързо ще се зарибя :D
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от Marto »

Колега, помисли колко тежки примамки ще замяташ и от това се ориентирай за теста на въдицата. Марката и модела не ги познавам и вероятно ще са подходящ избор за първоначално трупане на опит, но не смятам, че за спининг ти е нужен тест над 15-30 или 15-40.

Аз ловя на морето основно със 7-23. Сина ми ги бори с 10-30 шимано нексейв - много прилична въдица за начинаещ.

Успех!
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
MrNooneBG
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2014 16:54

Re: Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от MrNooneBG »

Ами знам ли и аз, предполагам времето ще покаже. Затова широката акция ми се видя интересна идея. Ще се ползва в Гърция и от време на време за хишници по наши сладководни водоеми, до реки едва ли ще стигна. По нашето море едва ли ще имам успех си мисля на този тип риболов.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от Мунчо »

Както показва категорично практиката, "широката акция" няма връзка с действителността. Особено на бюджетен прът.
Отделен въпрос е, ако те блазни марката "Мичел", че тя отдавна не е това, което е била и се е превърнала в едно лишено от съдържание име...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
MrNooneBG
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2014 16:54

Re: Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от MrNooneBG »

Какво бюджетно би препоръчал тогава с някаква по-широка акция все пак, дори и не толкова широка, колкото на Мичъла?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:Както показва категорично практиката, "широката акция" няма връзка с действителността. Особено на бюджетен прът.
Отделен въпрос е, ако те блазни марката "Мичел", че тя отдавна не е това, което е била и се е превърнала в едно лишено от съдържание име...

Ичо е безмилостно прав! Широката акция в повечето случаи е просто маркетингов трик.
А този Привилидж спин ,макар и без ,,sea,, в заглавието ,съм го виждал при моя приятел Митко Горския и никак не ми харесва,мекица с претенции. Накрая се отърва от него като му загуби горната секция в Реката и сега му остана само дръжката. :)
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
MrNooneBG
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2014 16:54

Re: Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от MrNooneBG »

ок, разбрах, че не съм се ориентирал добре, дайте тогава препоръка за нещо с акция 15-40 примерно и цена до 70-80 лева, не ми се дават повече като за начинаещ, който все пак рядко ще ходи на излети. Може и направо макара да препоръчате за същите пари. Благодаря предварително.
Аватар
Marto
Мнения: 2372
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 13:16
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мнение за Mitchell Privilege Sea Spin

Мнение от Marto »

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_ ... ystal-Spin" onclick="window.open(this.href);return false;

пробвай това, колега. На пипане и тръскане ми се стори добро бюджетно решение.

За макара не мога да ти дам съвет, но ти можеш да пуснеш отделна тема по-долу във ВЪДИЦИ.

Каквато и да вземеш, ще трябва редовно да я миеш след всеки риболов.

поздрави
www.starividri.org

And you run and you run to catch up with the sun, but it's sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but you're older
Shorter of breath and one day closer to death
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”