Избор на спинингова пръчка

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Избор на спинингова пръчка

Мнение от kontev »

Здравейте колеги,
Планувам за Коледа да си подаря една пръчка и бих се радвал, ако споделите мнения. Пръчката ще ползвам предимно по затворени водоеми, за щука и евентуално, или по-скоро едва ли - за бяла риба. Напоследък започнах да използвам и по-тежки примамки и наличните ми спининги взеха да издъхват. Изискванията ми са 2.30-2.40м дължина, да може да изхвърля примамки до към 40гр. И сега започват капризите - дръжката да е сравнително къса, едноделна и по възможност да бъде коркова. Като строй ми се иска да е fast или поне moderate-fast, но да не е колец и при сериозно натоварване да работи с цялата бланка.
Бюджетът ми е около 200лв.
За момента се заглеждам по Sportex Carboflex Turbo 2.40м 15-35g. Ако някой има преки впечатления, ще се радвам да ги сподели. А ако някой препоръча нещо друго, отговарящо на изискванията ми, също ще съм благодарен.
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от minkata »

Спортекс Карбофлекс определено е читав избор. А ако махнем и каприза за едноделната коркова дръжка и добавим някой лев (последното ще стане така или иначе :lol: )нещата отиват към GAD Chaser.
Ако не греша и ти си Ваньо Контев мога да ти дам по-стария Carboflex NG 2401 за проба. Не вярвам новия да е коренно различна въдица.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от kontev »

minkata написа:Спортекс Карбофлекс определено е читав избор. А ако махнем и каприза за едноделната коркова дръжка и добавим някой лев (последното ще стане така или иначе :lol: )нещата отиват към GAD Chaser.
Ако не греша и ти си Ваньо Контев мога да ти дам по-стария Carboflex NG 2401 за проба. Не вярвам новия да е коренно различна въдица.
Да, аз съм Ванко и мерси за предложението :D Ако синоптиците оправят малко времето, можем да направим един съвместен излет и да видя пръчката. Ако пък не, здраве да е, вече доста положителни отзиви се появиха, със сигурност и на мен ще ми хареса.
Чейзъра също го заглеждах като вариант, но дръжката ми се видя дълга, поне на лайт варианта, който съм разглеждал на живо. Това, че е двуделна ще го преглътна, но дължината ще ми пречи, защото ще я ползвам и от гумена лодка. Имам сведения, че дръжката на Спортекса е сравнително къса и донякъде затова се спрях на нея.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Мунчо »

Не бих казал, че дръжката на карбофлекса е "сравнително къса", като бивш ползвател. Всъщност може да излезе, че на "гадовете" е по-къса, погледнато усреднено. Иначе и двете марки са много читави - просто са различни...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от minkata »

Ще взема да померя довечера, не че е много обективно - ГАДа ми е лайт, но все пак е ориентир.
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от kontev »

Мунчо написа:Не бих казал, че дръжката на карбофлекса е "сравнително къса", като бивш ползвател. Всъщност може да излезе, че на "гадовете" е по-къса, погледнато усреднено. Иначе и двете марки са много читави - просто са различни...
Хм, съвсем ме хвърли в тъча :roll: А в какво се изразява разликата? Предполагам, че Спортекс-ът е по-параболичен при натоварване, а ГАД-та работи основно с върха?
Също така, да помоля, ако някой има Спортекса на 2.40 или Чейзъра на 2.36, да премери частта от дръжката след макародържача, т.е., колко остава от крачето на макарата до края на пръчката.
straj_74
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 23:38
Местоположение: В.Търново, Павликени
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от straj_74 »

Колега обърни внимание на ДАМ Нанофлекс 20-40 на 2.40 реалниа тест според мен е 12 -30 много функционална пръчка някой мой познати дори успешно ловят с нея на джиг като съм виждал невероятни изпълнения с тази сопа ,държи много добре леко закачени риби ,но при всяко съмнение за кълване трябва да се засича поради по мекиа си строй .Също така новите пръчки на Филстар Ред шадоу може да ти свършат работа .
" Който го може- може!"

http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от radogagov »

kontev написа:Хм, съвсем ме хвърли в тъча :roll: А в какво се изразява разликата? Предполагам, че Спортекс-ът е по-параболичен при натоварване, а ГАД-та работи основно с върха?
Също така, да помоля, ако някой има Спортекса на 2.40 или Чейзъра на 2.36, да премери частта от дръжката след макародържача, т.е., колко остава от крачето на макарата до края на пръчката.
Гад-овете при натоварване си работят с цялата бланка, дори Х-фаст моделите. Мерил съм цялата дължина на дръжката на Чейзър 2,51м. и тя е 45см.
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от kontev »

Мерси за мненията колеги. Нанофлекса го изключвам - не, че е лоша пръчката, но в случая ми трябва малко по-твърда, за да мога да туичвам и да разхождам малки джъркове. Ред Шадоу на Филстар съм тръскал, някои дължини ми харесаха, други не толкова, но дръжката определено не ми хареса.
За момента дилемата е гореспоменатия Спортекс или Чейзър 2.36м/10-35гр.
Колега radogagov, под цялата дължина на дръжката разбираш всичко, заедно с предната коркова част, нали ? И дали въпрсният тест е реален?
Аватар
radogagov
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Май 31, 2009 16:12
Местоположение: Габровския Балкан
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от radogagov »

Дължината е премерена от края до началото на бланката. Измерването беше набързо и с малко кофти ролетка, но +-1см няма да те сбъркат предполагам. Ако държиш да е точно ми кажи, ще се постарая тези дни да я премеря и ще пиша. Моята пръчка е с тест 7-24гр. и доколкото мога да преценя е реален. Основно я ползвам за джиг и най-добре усещам в средния диапазон 10-18гр. Пробвах я веднъж с 3,5гр. кранк-че и монофилно влакно, усеща се перфектно играта на примамката, а кастинга беше повече от приличен. Горният тест предполагам, че е малко занижен, като аз лично не съм го превишавал, но пък колега със същата мята с 20гр глава+силикон(7-8гр.)
Мунчо:...Искам да уведомя аудиторията, че в чест на събитието съм си взел брейдец "Дон Пепе" 1.0 и съм нагласил силовата гега 5-24гр...
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от kontev »

Много благодаря за информацията, няма нужда да мериш дръжката до милиметър, това е достатъчно :tup:
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от karidata »

Ванка ако не ти е спешно изпонабождането на все щуки около софето и случайно по празниците се появиш към то морето,ще имаш възможност да потръскаш,половиш или каквото там искаш с Карбофлекс турбо на 240 15-35.То кът се замисля можеше и тогава когато говорихме по темата де,ама.....
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от kontev »

Мерси Коце, ако не ме пришпори нетърпението, ще се възползвам от предложението :lol: Иначе не ми е спешно, справям се и със сегашната пръчка :D
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от minkata »

Дръжката Carboflex ng 2401 е 36см от мястото на макарата до края. Чейсьра ми е къс и не го мерих.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”