В търсене на перфектната джиговица

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Публикувай отговор
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

Прави са колегите. Плътния връх за по-големи глави не е удачен. Изобщо не забелязах, че предложената от мен сопа е с такъв. Не ми се ръчка, но съм сигурен че в арсенала им има префектната за теб!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

След лиричното отклонение...да се върнем на темата.
Някой ползвал ли е Тайлоулк и по-специално: http://fishingzone.bg/product/644/vadit ... -86ml.html" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Видях че "Танер" го е препоръчал за целта. Някакви конкретни впечатления от ползватели?
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от yuri todorov »

Точно от тази за която е питането не, но понеже доста си прилича с моята, както по характеристики така и като визия, предполагам че сигурно имат общи черти.

От около две години имам Vivid 86ML-W, който е по-стария им модел за сийбас.

Изображение

Изображение


http://www.tailwalk.jp/salt/vivid/" onclick="window.open(this.href);return false;


Взех я за сийбас и съм я ползвал само на морето, затова не мога да кажа как е при риболов на джиг.

Вивид-а е приятна и доста универсална пръчка за риболов с различни примамки и техники, които се ползват при морски риболов.

От съвсем скоро имам и един кастингов Tailwalk 7,6 до 21 грама, който поръчах чрез Танер, но в предвид на сезона все още не съм го мокрил.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от za4o75 »

valeri hinkov написа:Za4o75,
Добре де, ами нещо такова няма ли да ти свърши работа?:
http://fishing.tenryu-magna.com/en/shore/vortex.html" onclick="window.open(this.href);return false;
или Ботом рок,например?
Валери не намирам характеристиките на новия модел Vortex,а стария ми се струва доста тежък както и ботом рока, а оттам може би ще са малко над моя диапазон примамки.Ловил ли си с някоя от посочените?Иначе не ме притеснява съотношението на карбона във връзка с чувствителноста на въдицата(в по-стари теми се дискутираше този въпрос, имам Тенрю за която производителя е упоменал съотношение 80-20%,и е доста по-чувствителна от модела Ардженто нуово на Графитлидер със същите показатели ,но със съдържание 99% карбон)!
Християне не съм ловил с блу карента,но имам подозрение,че ще ми върши работа.Доста се чудих и за пръчката която се продаваше у форума 83Ti long cast с тест до 12 гр.!Гледам ,че имат и модел с тест до 15гр. с дължина 91 !Ти си ловил с по-лека нали!Имам тази http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... 77f-t.html" onclick="window.open(this.href);return false; модела 77f-t(Юри я знае много добре),която до към 8-9гр. обща тежест ми е супер не само за джиг!
Пробвал съм и http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... orce-75mht" onclick="window.open(this.href);return false; ,ама с воблери и разни повърхностни,но като че ли ми трябва малко по-мек връх,нищо че я дават 1-18гр!
Християне,държал съм споменатия Тайлуолк ама не съм риболувал!Доста пъргава ми се стори и имам приятел,който лови с такава в течение(като това на големите реки), като повдигането на примамките от дъното прави с пръчката а не с макарата.Беше споделил че е много доволен!
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от valeri hinkov »

za4o75 написа: Валери не намирам характеристиките на новия модел Vortex,а стария ми се струва доста тежък както и ботом рока, а оттам може би ще са малко над моя диапазон примамки.Ловил ли си с някоя от посочените?
Не , не съм, само съм ги клатил по магазините :) . И обмислям да си взема един стар модел на Ботом Рок за сом.
Всъщност сега видях, че търсиш за некъв лайт джиг. Значи виж Лунакията ! Имат един модел до 12 грама и си е предназначен за джигчета:
http://fishing.tenryu-magna.com/shore/l ... sonic.html" onclick="window.open(this.href);return false;
rado_123
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 7:40
Местоположение: Родом от Силистра, живея в Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от rado_123 »

Да споделя впечатление от Премиер Кристал Спин, препоръчана от колегата Аксел (наясно съм, че авторът на темата не търси това, но може да е от полза за други четящи). Става дума за варианта 2,45 см., с тест 7 - 28 гр. Доста стегната пръчка, отначало още като я взех в ръка я определях като колеста. След проби на вода я намирам за добър избор за джигов риболов. Усещат се отчетливо примамки над 15 гр., като съм пробвал на Дунав в участъци с тиха вода и средно силно течение. Върти ми се и мисълта за по-малкия вариант с тест 5 - 21 гр. на 2,30 м. Благодаря на колегата Аксел за инфото!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

Зачо, Ямагата заедно с по-големия си брат - Рипъл са име в соленоводния риболов.
Блу кърънтчето е адски жилава лека и чувствителна сопичка. Тази която ползвах е към 2-та метра и тест на примките до 5-8 грама.Работи чудесно с малки метални джигове и силиконови примамки.
Нямам снимка с нея, но Алесандро има:

Изображение

Ти си по-често на солена вода от мен и по-взискателен от към такъми, но имам усещането че малкото работно японче ще ти допадне.
Поздрави и наслука!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от za4o75 »

bgfishingmaniac написа:Зачо, Ямагата заедно с по-големия си брат - Рипъл са име в соленоводния риболов.

Вярно,ама щом им намираме махна значи сме по-големи :lol: !Преди 2 седмици имах лек допир с Ripple Fisher Flows 83TC ,едно- две хвърляния с 14гр. джигхед в средно-силно течение.Поради обърнатата дръжка на макарата ми беше неудобно(а беше и по тъмно)! и не можах да добия някаква идея за пръчката(Боян май гепа един октопод след мен с нея,ама той оперира със всичките си ръце,та не го притесни макарата).Собственика на въдицата(18г. младеж с много опит обаче в спорта,имам предвид с много риби(питай патило а не ....)) ми обясняваше преди,колко добра била за джиг и т.н.,ама аз не я харесах за тая работа!Сигурно ще напиша някоя глупост ама имам чувството,че в стремежа си производителите да правят супер леки и здрави пръчки и кръстосвайки някакви си влакна четири и незнам си колко странно пъти "убиват" чувствителноста(резонанса) на въдицата.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от Мунчо »

От мен да знаете едно и това е последното ми включване в темата - перфектната джиговица не може да е евтина.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

Зачо,от беглия ми опит на солена вода съм заключил че въдиците се правят за да презентират примамката оптимално т.е раздразнят хищника с най малки усилия. Например специализираната попинг пръчка е лека, изхърля големи попери на голямо разтояние и с малко усилие предизвиква голям сплаш. Джиговата въдица също не уморява ръката и дава добра игра на примамката с минимални усилия. От всичко най важно е задвъдичното устройство.
Чувствителноста остава на заден пкан с изключение на рок фишинга.
Друга бира са сладководните хишници без кафявата пъстърва- мудни, вяли, назлъндисват се...тук презентацията е още по важна както и чувствителноста, че току виж си пропуснал кълването и второ не се очаква.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от za4o75 »

Мунчо написа:От мен да знаете едно и това е последното ми включване в темата - перфектната джиговица не може да е евтина.
То ясно че ще се ръсят пари,ама въпроса е пръчката да е подходяща(пък ти не бързай да излизаш от темата,кой знае как ще се развие по-натам)!Например дядо Мраз ми донесе тази хубавица http://eclipse-fishing.jp/child.html?co ... d=6&id=305" onclick="window.open(this.href);return false; ,едва ли не си мислех "толкова пари,тя ще прави всичко даже и кафе"! Да ама не,въдицата е перфектна за всякакви повърхностни,миноли,джербейтминоли,пенсили и т.н ,като дори след многочасов риболов с по-едри туичингови примамки не усешам никакво натоварване в китката!Тъкмо кога си мислех,че ще продавам всички останали въдици,рекох да бодна едно силиконче, ами не е за тая работа,силикона ако не го чувстваш трудно ще го презентираш така както ти се иска.Със главите до 10 гр. нямах особена чувствителност,а от 14 гр. нагоре и тежаха!
Чудя се и друга една работа,какъв е оптималния диапазон по-примамките на една джиговица!?!Щото в повечето случаи характеристиките на пръчките не отговарят на нашата действителност!Преполагам,че колкото по-тесен е капацитета не пръчката ,толкова тя ще е по-добра за предназначението си!
Християне много си прав за концепцията на морските пръчки,освен презентирането на примамката обаче не на последно място производителите отделят и способноста на въдицата да мори и вади бързо рибата.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от Д-р Флекс »

Леле, Злати, какви думи знаеш... :D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от za4o75 »

Д-р Флекс написа:Леле, Злати, какви думи знаеш... :D
Аха,след толкова години по чужбинско пиша и говоря вече "комшу дай един гаща плява,да ядеш нашто магаре"!
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от bgfishingmaniac »

za4o75 написа:
Д-р Флекс написа:Леле, Злати, какви думи знаеш... :D
Аха,след толкова години по чужбинско пиша и говоря вече "комшу дай един гаща плява,да ядеш нашто магаре"!
То и аз така..нито английски, нито немски, нито български знам като хората :)
Добре че е езика на тялото, че съвсем я загазих :)
antoanBS
Мнения: 452
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 17:33
Риболов: Spining ribolov s kayak
Местоположение: burgas
дал Браво: 1 път
получил Браво: 6 пъти

Re: В търсене на перфектната джиговица

Мнение от antoanBS »

Ако имаш възможност взимай един мегабас това е гегата моя излезе 10800рубли което си е подарък правиш уговорка да ти го пратят като подарък :D другото яко нещо е ямага имат бюджетни за по 140-50евра в момента имат промоции в японията;) за три дена са в бг транспорта е около 20-30 еврака
nespori s glupak 6tete svali na negovoto nivo i 6te te bie s opit
Hobie mirage drive outback
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”