Моля за съвет,за избор на мач

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
simeon
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 19:25
Риболов: match

Моля за съвет,за избор на мач

Мнение от simeon »

Добър ли е мача на FILSTAR X-TREME SUPER MATCH http://ribolovenmagazin.com/index.php?r ... uct_id=739" onclick="window.open(this.href);return false;
simeon
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 06, 2015 19:25
Риболов: match

Re: Моля за съвет,за избор на мач

Мнение от simeon »

А добър ли е този мач http://best-fishing.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;риболовни-въдици/пръти-с-водачи/мач-телемач/риболовен-прът-abu-garcia-diamond-match
smillo
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 19:50

Re: Моля за съвет,за избор на мач

Мнение от smillo »

Колега до 100 лв да не кажа и 120 Filstara според мен няма конкуренция зависи от бюджета с който разполагаш :)
kosatkata
Мнения: 328
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 13:51
Местоположение: Търговище
получил Браво: 1 път

Re: Моля за съвет,за избор на мач

Мнение от kosatkata »

Не държа да съм голям капацитет в мач риболова , но съм ползвал доста различни такива сопи. Цената им е доста над тази , която е посочил колегата и са предполагам по качествени , но ще го кажа по обобщено.
След всички сопи минали през ръцете ми в момента ловя с Colmic Artax Ativa 4,25m. 2-10gr. Сопата завършва с плътен връх- жило и тежи по спомени 205гр. Та след всички ползвани сопи , тази ми доставя най голямо удоволствие при риболова. Сопата се гъне дори и на малки риби от порядъка на 80-100гр. Вярно че по големи противници , говорим за риби над килото малко трудно се контролират , но къде се ловят такива големи. Масовите размери на рибата която се лови по държавните ни язовири е такава , а аз не обичам да ходя на платено. Сопата е относително лека и не изморява , дори след цял ден риболов. И най важното , доставя ми огромно удоволствие по време на риболов , а това за мен е най важното. Аз ходя за риба , за да си доставям удоволствие.
Та в заключение да обобщя. Определяш някакъв бюджет , за такава сопа. Решаваш каква да е дължината - според мен универсална 4,20м. Горната граница като акция , не повече от 15-16гр. Едва ли ще ловиш с по тежки ваглери - аз поне не го правя. И се стремиж да избереж сопа с най малко провисване - да стои по изпъната , и с възможно най малко тегло.
milenco
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Фев 09, 2015 10:21
Риболов: всякакъв

Re: Моля за съвет,за избор на мач

Мнение от milenco »

Колеги искам съвет за мач или телемач с акция 5-15 или 5-20 до 80 лв. с дължина 4 или 4.20 m и дане е много тежка

Блогодаря предварително :tup: :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”