Travel spinnig

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Travel spinnig

Мнение от Borko »

Искам да си взема една компактна спининг пръчка, основно за пъстърви. Light - ultralight, 210см ми се вижда най-подходяща. Цена около 100лв (но ако има нещо наистина добро може и повече). Не намирам много опции в интернет. Някой има ли наблюдение за някои от тези пръчки или за други?

Shakespeare Slingshot Travel Fishing Rod (4 Pieces)
http://www.ebay.de/itm/271903253516?_tr ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

Daiwa Spinmatic C Ultralight Pack Rod
http://www.ebay.de/itm/271903253516?_tr ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

Daiwa PSO704ULFS-TR Presso UL Spin Rod Ultralight 7' Pack Travel Rod 4pc
http://www.ebay.de/itm/311386336973?_tr ... EBIDX%3AIT" onclick="window.open(this.href);return false;

и две телескопчета.

Alcedo Pride Spin Tele 11
http://www.italiafishing.co.uk/shop/pri ... p-453.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Alcedo Green Line Telescopic Spin 210
http://www.italiafishing.co.uk/shop/gre ... p-277.html" onclick="window.open(this.href);return false;
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от 1608 »

Борко, за парите които казваш от това трудно можеш да намериш по-добро ... 99% Карбон ...под 100 грама ...за не повече от 130 лева http://www.daiwaweb.com/jp/fishing/item ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Travel spinnig

Мнение от Мунчо »

И трябва да се има предвид, че общо взето дори и претенциозните продукти, когато бъдат "надребнени", стават в известна степен леко инертни и колести.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:И трябва да се има предвид, че общо взето дори и претенциозните продукти, когато бъдат "надребнени", стават в известна степен леко инертни и колести.

Eднодръвка е винаги най-добре, но трябва да се има предвид, драги ми Мунчо, че не винаги е удобна за транспортиране, особено със самолет. Това, върху което имам няколкогодишни наблюдения, е тази триделна травълпръчка на Гарболино, модел Laurent Jauffret UL, конструирана от едноименния многократен шампион на Франция по улов на пъстърва /нещо като "френския Стефан Минчев"/: http://www.aquasport-n.com/ul-l-jauffret-pid=1861" onclick="window.open(this.href);return false; . Много добра пръчка, в която няма нищо колесто и инертно, напротив - бърза акция, прогресивен строй, лека, чувствителна и не на последно място - доста здрава. Макародържачът е заменен с тефлонови пръстени, което, смея да твърдя, е по-добрият вариант за ултралайтистите ... Освен това, върви със стилен твърд тубус, пред който дори милия Мунчо би занемял от възхищение :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от quietriot »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 02#p939302" onclick="window.open(this.href);return false; :tup:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от Д-р Флекс »

О, да. Пръчката на Юри е top-gear, имал съм удоволствието да помятам с нея. Ценовия й клас обаче съответства изцяло на качеството...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Travel spinnig

Мнение от Мунчо »

Тя между другото е изключително стегната...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Тя между другото е изключително стегната...
хабсолютно.
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Travel spinnig

Мнение от Borko »

1608 написа:Борко, за парите които казваш от това трудно можеш да намериш по-добро ... 99% Карбон ...под 100 грама ...за не повече от 130 лева http://www.daiwaweb.com/jp/fishing/item ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Тази, която си показал обаче не е травел версия. На 2 части е.
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Travel spinnig

Мнение от Borko »

Мунчо написа:И трябва да се има предвид, че общо взето дори и претенциозните продукти, когато бъдат "надребнени", стават в известна степен леко инертни и колести.
Ясно е , че се прави компромис. За мен е по-важно компактността в този случай.
Д-р Флекс написа:Eднодръвка е винаги най-добре, но трябва да се има предвид, драги ми Мунчо, че не винаги е удобна за транспортиране, особено със самолет. Това, върху което имам няколкогодишни наблюдения, е тази триделна травълпръчка на Гарболино, модел Laurent Jauffret UL, конструирана от едноименния многократен шампион на Франция по улов на пъстърва /нещо като "френския Стефан Минчев"/: http://www.aquasport-n.com/ul-l-jauffret-pid=1861" onclick="window.open(this.href);return false; . Много добра пръчка, в която няма нищо колесто и инертно, напротив - бърза акция, прогресивен строй, лека, чувствителна и не на последно място - доста здрава. Макародържачът е заменен с тефлонови пръстени, което, смея да твърдя, е по-добрият вариант за ултралайтистите ... Освен това, върви със стилен твърд тубус, пред който дори милия Мунчо би занемял от възхищение :D
Мерси, но тази ми идва твърде лайт.

А на Юри, пръчката наистина е в друг ценови клас.
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от Д-р Флекс »

Коя от трите точно ти "идва лайт" ??? Тази от 210 см, което е таргет-дължината ти, дори няма посочен тест в сайта, откъде разбра, че ти идва лайт? Аз мога да ти кажа, ако те интересува, че въпросната пръчка свободно борави с 7 гр въртящи блесни срещу течение. Това надали би ти дошло "лайт", не и за пъстърва...
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Travel spinnig

Мнение от Мунчо »

Е-е-е-е, аз на това френско прътле едно време много му се точех, обаче някак просто го бях забравил за съществуването му...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:Е-е-е-е, аз на това френско прътле едно време много му се точех, обаче някак просто го бях забравил за съществуването му...


Е, то е вече rare vintage, самият аз се изненадах, че го има още в каталога на вносителя. Сигурно са останали единични бройки, дано не е плод на пропуснат ъпдейт... :D
Аватар
Borko
Мнения: 330
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 21:02
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Travel spinnig

Мнение от Borko »

Д-р Флекс написа:Коя от трите точно ти "идва лайт" ??? Тази от 210 см, което е таргет-дължината ти, дори няма посочен тест в сайта, откъде разбра, че ти идва лайт? Аз мога да ти кажа, ако те интересува, че въпросната пръчка свободно борави с 7 гр въртящи блесни срещу течение. Това надали би ти дошло "лайт", не и за пъстърва...
Е как да няма посочен тест. С "акция" в случая не определят ли именно теста, а не строя на въдицата, т.е. какви примамки изхвърля? 1-2гр. ми се вижда малко. 1-7гр. би било добре.

LJF 210UL
Акция: 1-2gr.
Дължина: 2.10m
Секции: 3
Тегло: 115gr.
Транспортна дължина: 0.76m
I don’t know half of you half as well as I should like,
and I like less than half of you half as well as you deserve.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Travel spinnig

Мнение от Д-р Флекс »

Да бе, верно са го написали така, извинявай. Не съм видял правилно.

Така или иначе, реалният тест е по-скоро gr2-7, ако не и gr2-9. Самият Жофре е написал в каталога на Гарболино за тази пръчка, че е разработена за риболов на пъстърва с блесни р-р 1,2 и 3, а не тези щуротии, като "за скакалци" и пр., дето ги пише в сайта на Акваспорт :D Почвам да се съмнявам, дали изобщо я имат на склад, или просто не са обновявали сайта

Имам пръчката от 2009, и активно ловя пъстърви с нея и до днес, независимо от всички други по-нови придобивки, затова съм толкова сигурен в качествата и параметрите й.

ПП впрочем, сега направих справка, и за скакалците го e написал... "Блесни №№ 1-2-3, леки и ултралеки воблери и ... насекоми, най-добре скакалци" :D
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”