Дилемата

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Дилемата

Мнение от Shtukata76 »

Колеги, тази дилема не ми дава мира.
Yamaga blanks ballistick 81/12 vs 85/12. Моля колеги които имат наблюдение да дадат мнение!
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
svetlio80tm
Мнения: 242
Регистриран на: Пон Сеп 17, 2007 13:07
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Дилемата

Мнение от svetlio80tm »

В раздел продавам един колега предлага половин дузина ямаги. Мисля че съм държал последната, мекици са. Зависи какво и къде ще лови.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Дилемата

Мнение от nafplio »

svetlio80tm написа: ....... мекици са.
:roll: ...силно казано ! Все пак не говорим за Fast въдици . Ползвам 85/12 и мисля че е една прекрасна бланка . Единствено което на мен ми се вижда като проблем е че не изхвърля добре по-дълги воблери - но може и проблема да е в мен :lol: По късата не съм я пробвал ... Успех :tup:
yamaha 426
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 16, 2010 20:48
Местоположение: varna

Re: Дилемата

Мнение от yamaha 426 »

Ползвам 81/12, но за джиг и бих казал че е една чудесна и стегната въдица.
nafplio написа: Все пак не говорим за Fast въдици .
Отностно строя на въдицата, може и да е грешка при писането на колегата, но аз смятам а така и я пишат че е FAST.

http://fishingstock.ua/catalog/ballisti ... ick_81_12/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://voblershop.com.ua/store/product/ ... escription" onclick="window.open(this.href);return false;
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Дилемата

Мнение от za4o75 »

Имах 85/16 и доста съм ловил с 85/12 ,това са чудесни въдици ,които в никакъв случай не са "мекици"!Напротив,те са много стегнати, да не кажа твърди(няма да забравя като пристигна и я разглеждахме с един приятел "егати колчето" си казахме)!Това обаче не ги прави фаст,строя им клони към модерейт!Друг е въпроса,че възстановяването им е много бързо!
Не съм хващал 81/12 ,обаче съм склонен да вярвам,че има същия строй понеже и тя е с доста "дебел"(1,8мм.) връх ,но пък е по-къса та не знам ....
Добре е да се посочва информация в сайта на производителя(май такава няма за този модел) ,щото продавачите понякога пишат ....,все едно пишем ние :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дилемата

Мнение от quietriot »

въдица над 300лв не се купува на сляпо щото после продаването и е леле майко и винаги на загуба. Най-добре е да се полови ако я има познат , в краен слузай да се тръсне в магазина всъчко друго е съчинение по картинка което накрая за вършва с майка му дееба и тая не е .........Казвам от личен опит с поне 30 пръчки, хиляди евра назаде от евтино продаване после само и само да не седи паметник, но всеки сам си е сайбия на задника и си знае, пък и оная тъпотия кеф цена нямал развързва доста кесии......
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Дилемата

Мнение от Д-р Флекс »

въдица над 300лв не се купува на сляпо щото после продаването и е леле майко и винаги на загуба. Най-добре е да се полови ако я има познат , в краен слузай да се тръсне в магазина всъчко друго е съчинение по картинка което накрая за вършва с майка му дееба и тая не е
+ 1.

Напоследък доста Ямаги има на оферта и в тоя, и в оня форум, прави ми впечатление...
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”