Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 466
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Kaloyan87 »

Колеги, моля ако някой си е придобил от моделите на Favorite и по-конкретно Jig Gun, да внесе малко яснота за държанието и характеристиките на тези пръчки ? Написаното в описанието и реалността по някой път се разминават, та всяко мнение "на място" би било полезно ;)
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от ndn »

В сайта на фаворит към всеки продукт има секция коментари, може да намерш нещо полезно там:
http://favorite-fishing.com/jig-gun/com ... /#comments" onclick="window.open(this.href);return false;

Иначе аз от марката имам само един Blue Bird 682SUL-S и съм доволен.
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 466
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Kaloyan87 »

Като цяло в коментарите не може да се придобие добра представа, тъй като всички задават въпроси според нуждите си, а админа произволно си отговаря каквото му дойде първо на акъла ... Иначе лоша дума не видях от никой, но все пак някой горд собственик нека да сподели личните си впечатления ;)
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Д.Граховски »

Ами тази която си харесал не съм притежавал, но имах един Favorite Absolute, за който не мога да кажа нищо лошо. Стегната пръчка, добре балансирана и доста чувствителна. Продадох я заради дългата дръжки и заради това че не я ползвах много
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от jdbc »

Д.Граховски написа:Ами тази която си харесал не съм притежавал, но имах един Favorite Absolute, за който не мога да кажа нищо лошо. Стегната пръчка, добре балансирана и доста чувствителна. Продадох я заради дългата дръжки и заради това че не я ползвах много
Тоя Favorite Absolute дойде при мен, взех го за резервна въдица уви забравих да го тествам в бойна обстановка. Според мен не е чак толкоз дълга дръжката, но това е чисто субективно и всеки го възприема различно.
Единствената ми забележка е към водачите, но предвид цената на въдицата и хипотезата, че ще я ползвам много рядко се отказах от идеята да ги сменям. Това което не ми харесва на водачите е първо - вложките са с кофти форма - вътрешната им повърхност е плоска, а не както при повечето - закръглена. И второ - входящия водач към макарата, според мен, е твърде малък. И двете очаквам да доведат до понижена дистанция на замятане, но пак казвам - това са хипотези и още не съм ги потвърдил/отхвърлил в практиката.
Имайте предвид , че горното се отнася за конкретен модел, от най-евтините, а не за марката като цяло !
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 466
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Kaloyan87 »

https://www.youtube.com/watch?v=97ZNF57tGwI" onclick="window.open(this.href);return false; Единствения по такъв клип, от който може да се придобие представа за строя на въдицата намерих, ако някой все пак попадне на каквото и да е инфо, мисля че би бил полезен за доста хора в избора им занапред.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Димитър Тодоров »

Favorite предлагат добро съотношение цена/качества, а за джигинг най-популярен
е модела им Neo Breeze. Попрочети повечко за него преди да вземеш решение.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Притежавам Jig Gun 66ML 5-14 . Строй много бърза клоняща към екстра фаст.Направих само два риболова на джиг от лодка и картинката ми не е пълна.Така и не я изтествах колко малки грамажи усеща и на колко се проваля с големите.Лових на къси дистанции с 8-10гр и чувсвителността за мен беше над очакваното за нисък клас пръчка .Но това е в средата на тестовия диапазон и не е изненада.За мен добра бюджетна джигова въдица.Аз обаче я взех за съвсем други цели . Риболов на пъстърви с по големи воблери тип миноу.Тук чувствителността започва от 8гр и нагоре като нямах проблем с туича в течение на малка река като Панега и на 20гр воблер.За пример ще спомена Лъки крафт Поинтер 100мм който по памет мисля е 18-20гр.
Ако ти трябва точно това нещо мога да тия изпратя след 10 дена да половиш , че ще ми донесат друга пръчка и тази отива в запас. Външен вид няма да коментирам на нисък клас особено този винт отпред който можеха да облекът в нещо и малко дразни но не пречи.
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kaloyan87
Мнения: 466
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 17:14
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 43 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Kaloyan87 »

Здравей колега

Проявявам интерес по принцип за пръчле, което ще се ползва по Дунава и то с по-тежки глави.С тест по примамките 5-14 няма да съм много добре, но все пак благодаря за отзивчивостта, а и то се е видяло, че до зимния трансферен прозорец не остава много, та ще търся още мнения и отзиви, за по-удачния модел и вариант.

Поздрави !!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Leo »

jdbc написа:И второ - входящия водач към макарата, според мен, е твърде малък. И двете очаквам да доведат до понижена дистанция на замятане, но пак казвам - това са хипотези и още не съм ги потвърдил/отхвърлил в практиката.
Здравейте,

Нямам впечатления от Фаворитите.Просто реших да коментирам хипотезите на колегата jdbc.
Сам по себе си,малкият входящ водач не понижава дистанцията задължително.Съвсем теоретично допускам,че при определено съчетание на параметри на въдицата - дължина,строй,тест и т.н. е възможно малкия входящ водач да окаже подобно негативно влияние.Тази теория е с доста стара дата,още от докарбоновата ера и е най-характерна за руската риболовна школа.Все още,някои от по-старите СССР спинингисти я поддържат и предъвкват по клипове и стари статии.
На практика - при мен,въдицата с най-малкия входящ водач,която съм имал изобщо,мята най-много и с най-голяма лекота.Като положението не се променя при използването на макари 2500 и 3000 по Дайва.
Други две теоретични постановки,които гравитират в пространството са :
-дължината на дръжката влияе на дистанцията,дългата дръжка позволява по-широк захват и по-силен замах и от там се постигат по-големи дистанции.
Не виждам реална необходимост от удължаване на дръжката до некомфортни размери,защото за нормалния спининг в България,до към 30-40 гр,тя не внася никаква промяна в постигнатите дистанции,да не говорим,че безумно затруднява спинингиста в някои ситуации и отнема комфорта при работа.А това е един от важните аспекти на спининга.А взаимстването на съмнителни теоретични ползи от шаранджийството,сърф риболова и силовите стилове е недоразумение адресирано само до европейските спинингисти.

-другото твърдение е -ектрафаст въдиците мятат по-малко от параболиците и техните вариации.Теоретично има логика,но много теории се провалят в практиката.От един екстафаст,до друг често пъти има "Балкан" разлика и много ектрафаст въдици мятат по-добре и като цяло от параболиците или в определен теглови интервал и типаж примамки.

Разглеждането на само един параметър на спининговата въдица,сам по себе си,несвързан с другите показатели на въдицата ,като достатъчен да подобри или влоши работните показатели на въдицата е неправилно.
Едва ли е необходимо да пояснявам,че това са мои разсъждения и мнение.

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
ndn
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 10:59
Местоположение: Варна
получил Браво: 11 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от ndn »

Съгласен съм с мнението на Leo.
Преди за голяма дистанция ползвах пръчка с големи водачи, дълга дръжка и макара 3000(daiwa)/4000(shimano).
Но постепенно стигнах до пръчка с малки и леки водачи, къса дръжка и макара 2000, в съчетание с тънко PE влакно.

Конкретно за Блу Бърд на Favorite, водачите макар и да не са Fuji са подредени по KR концепция и работят доста добре въпреки много малкия си размер.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Мунчо »

Аз се солидаризирам с колегата Лео така както Карл Либкнехт с Роза Люксенбург.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от quietriot »

аз ти препоръчвам тази пръчка за джиг , няма по-добра оферта на бг пазара цена качество и няма по звънлива пръчка за мен и още няколко фена.
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5452" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

лично аз имам 4 броя , макар и кастингови, но скоро ще имам и спингови вероятно.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от Мунчо »

Звънлива в смисъл като я пипнеш и чуваш в главата си рефрена "Камбаните звънят..."? :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Мнения и коментари за спинингите на Favorite

Мнение от quietriot »

Чувам хелс белс на ди-си ;-)

Sent from my D2403 using Tapatalk
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”