Резервен връх.

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
nappyboy
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 10:22

Резервен връх.

Мнение от nappyboy »

Здравейте колеги. Днес счупих връхната секция на спининговата си пръчка. Поразрових се из нета, но неможах да намеря резервна. Изскачат ми само някакви обяви за фидер върхове... Някой знае ли от къде мога да си купя нов връх?

Пръчката е от този модел: http://best-fishing.eu/diamant-verna-spin

"Последният модел пръчки на фирмата Diamant са изработени от висококачествен карбон."

Дължина: 2.70м.
Транспортна дължина: 142см.
Брой водачи: 6бр.
Акция: 10-30гр.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Резервен връх.

Мнение от Мунчо »

Като цяло работата с резервните части у нас е доста тегава, меко казано. Вариант е да питаш на мястото, където си я купил, обаче ако непременно държиш на тази въдица, ще трябва да си купиш нова най-вероятно...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Резервен връх.

Мнение от bendy »

Силно се съмнявам някой да се занимава с внос на резервни при цена под 100-150 лв. Ако я дадеш на някой билдър .... ако цената от линка е верна ... купи си две нови :wink:
Стари видри
Лукавия
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Резервен връх.

Мнение от Павел Иванов »

Ъхъ и не вярвай много , много на реклами . Особено когато съчетават две практически несъвместими неща като 28лв. и високомодулен карбон :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
nappyboy
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 10:22

Re: Резервен връх.

Мнение от nappyboy »

28лв е 2.10м. Моята е 2.70м и е 38лв някъде. Но да, едва ли е 100% карбон...

П.П. Май ще си търся нова пръчка. Някой ако може да ме насочи към марка и модел ще съм му благодарен. Може би ще търся нещо от този ценови диапазон 40-60лв. Нещо за начинаещи спинингисти :tup:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Резервен връх.

Мнение от bat.galin »

Колега, не помня да има изискване, според което начинаещ риболовец да трябва да лови с евтини въдици.
Казвам това с оглед на ценивия диапазон към който си се насочил - много често продукт от този ценови клас е просто един сигурен начин да решиш, че този риболов "не е твоят".
Според мен добави още толкова и си купи добра въдица, извинявам се че поста ми не отговаря на питането ти.
nappyboy
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 10:22

Re: Резервен връх.

Мнение от nappyboy »

Такааа.... Доста рових във форума, а и не само в този и стигнах до заключението(поправете ме ако греша) че за вида спинингов риболов на щука и сом, който имам желание да практикувам, а именно речен по река Тунджа и по малките езера в околието на гр. Сливен се нуждая от пръчка около 2.10/2.40 с акция от 7/10гр до към 25/30гр.
В момента разполагам с ето тази макара на FL размер 3000 http://best-fishing.eu/fl-feeder-wind-reel с намотано китайско зелено плетено влакно 0.25(което смятам да сменя) http://olx.bg/ad/pleteno-vlakno-500m-ID ... 4;promoted

Склонен съм да вдигна бюджета на пръчката до към 120-140лв... в тази връзка след цял ден четене и ровене съм се спрял на два модела:

1вия: GAD Gancho GAN702MF (нов)
Дължина: 2.13м
Тегло: 122.5гр
Тест примамка: 7,0 - 25,0гр

2рия: Sportex Carat Zander (2ра употреба от колега от форума)
Дължина: 2.45м
Тегло: 160гр.
Толеранс: 30 гр


П.П. Ще ви помоля ако е възможно да ме насочите към правилния избор на влакно и "гега". Приемам и други предложения в този ценови диапазон. За момента макарата остава тази.

Благодаря предварително! :tup:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Резервен връх.

Мнение от bat.galin »

За въдицата - всяка от двете е добър избор.
Според мен дължина над 2.32 е удачна, но не съм ползвал никоя от горните и не мога да дам мнение.

За влакното си избери едно от тези или тези .
Обърни внимание, че има и 300 м. опаковки, които са по-изгодни финансово.
Без да издребнявам, но макар (или понеже) и да е евтино, влакното което си си хареасал най-вероятно има опашка и лае, а вариантите "две в едно" никога не са удачни.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Резервен връх.

Мнение от Д-р Флекс »

nappyboy написа:Такааа.... Доста рових във форума, а и не само в този и стигнах до заключението(поправете ме ако греша) че за вида спинингов риболов на щука и сом, който имам желание да практикувам, а именно речен по река Тунджа и по малките езера в околието на гр. Сливен се нуждая от пръчка около 2.10/2.40 с акция от 7/10гр до към 25/30гр.
В момента разполагам с ето тази макара на FL размер 3000 http://best-fishing.eu/fl-feeder-wind-reel с намотано китайско зелено плетено влакно 0.25(което смятам да сменя) http://olx.bg/ad/pleteno-vlakno-500m-ID ... 4;promoted

Склонен съм да вдигна бюджета на пръчката до към 120-140лв... в тази връзка след цял ден четене и ровене съм се спрял на два модела:

1вия: GAD Gancho GAN702MF (нов)
Дължина: 2.13м
Тегло: 122.5гр
Тест примамка: 7,0 - 25,0гр

2рия: Sportex Carat Zander (2ра употреба от колега от форума)
Дължина: 2.45м
Тегло: 160гр.
Толеранс: 30 гр


П.П. Ще ви помоля ако е възможно да ме насочите към правилния избор на влакно и "гега". Приемам и други предложения в този ценови диапазон. За момента макарата остава тази.

Благодаря предварително! :tup:
Да ти кажа за Спортекса: изключително класна изработка, хубава пръчка, нищо, че е ползвана, и е на години /модела, мисля, е отпреди 4 г/, обаче помисли, дали с този тест ще ти покрива всички риболовни нужди. Това е пръчка за по-силов спининг.
nappyboy
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 10:22

Re: Резервен връх.

Мнение от nappyboy »

Ето още едно предложение (пак втора употреба) от един друг колега, което ми хвана окото:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=68039

Дргото което ми се върти в главата е да потърся някоя по-бюджетна пръчка и с остатъка да си напълня кутията с примамки... Ето този модел на GAD FRS762MHF ми допадна на пръв поглед:

http://pluvka.com/vaditsi/spining-i-tro ... -fair.html

Дължина: 2.28м.
Акция: 7-35гр.
Тегло: 137гр.

П.П. Вие как бихте ме посъветвали? Да взема една по-добра пръчка и с времето малко по малко да си набавям различни примамки или за същите пари да взема нещо по-бюджетно заедно с някоя друга блесна?
Аватар
bendy
Мнения: 824
Регистриран на: Нед Сеп 10, 2006 19:14
Местоположение: София
дал Браво: 120 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Резервен връх.

Мнение от bendy »

nappyboy написа:П.П. Вие как бихте ме посъветвали? Да взема една по-добра пръчка и с времето малко по малко да си набавям различни примамки или за същите пари да взема нещо по-бюджетно заедно с някоя друга блесна?
Примамките са консуматив ... тъй че аз бих инвестирал в инструмента чрез който презентираш тези примамки.

Не давам съвет, а просто ще изложа моето мнение. В момента разполагам с три пръчки за спининг - 2.13 с акция 2-6гр., 2.28 с акция 3.5-14гр. и 2.7 с акция 15-40гр.. С първата ловя в 50% от излетите си, с втората в 40% и с третата в останалите 10%. Тази година бях със средната пръчка на Тунджа ... нямах проблем с кастинга на 3грамово воблерче на прилична дистанция. Според мене акцията 3-14 е най- универсалната за бюджетен спининг риболов у нас. С тежката съм мятал само по Дунава и с бомбарда по язовири. Ултралайта вече си е друга бира - кеф!
Стари видри
Лукавия
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Резервен връх.

Мнение от bat.galin »

Колега, прочети тази тема, по-специално последните няколко мнения и попитай техните автори за подробности - няма да ти откажат, както гледам, не са от скромните.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”