Въдица за джиг

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Re: Въдица за джиг

Мнение от promarine »

krisha написа:...
-Само не разбрах от него(promarine), коя е по подходяща за сладководен риболов със силиконови примамки? - тази с параболичния строй и модерейт-фаст акцията или тази/тези с екстра фаст акция и стегнат строй. Всъщност този споменат "строй" пак ме вкарва в объркване- някои определят "строя" като лайт(L), ML, M и т.н.,а Гари Лумис класифицира пръчките по този начин, според мощността на въдицата).
Абе, какви други "строеве" имат въдиците?- за да оправя понятията.
"Строя" на пръчката еквивалент ли е на "мощността" й ???
....
1.Разбрах, че модерейт акция= гъне се като макарон цялата, а какво е параболичен строй-не е ли същото?
2.Определянето за една въдица като "бланката й е стегната", като с какъв строй ще да е?.. или какво точно трябва да се разбира от това?
3.А за моя случай( джигинг от брега в затворени водоеми) какъв е подходящият строй-параболичен или ..???
Колега, ти сам си отговорил, доколкото е възможно на въпросите си.
Коя е по-подходяща е въпрос на лично предпочитание. Някои предпочитат по-фаст, други по-слоу. Според моите наблюдения, повечето клиенти търсят фаст и екстра фаст но някои държат пръчката да бъде много по-мека. Това е малко все едно да питаш коя мацка е за предпочитане руса или черна. Въпрос на вкус.

Най-добре можеш да си избереш една пръчка като я изпробваш. Така разбираш дали ти допада или не, колко мята, колко е чувствителна, удобна ли ти е дръжката, изморява ле те и т.н..
....
www.plodex.eu
....
krisha
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Мар 26, 2016 21:46
дал Браво: 1 път

Re: Въдица за джиг

Мнение от krisha »

Здравейте,

Считам,че е редно да информирам и да се похваля с новата си придобивка -Daiwa Infinity-Q , 2,60м, 5-20gr.
Сигурен съм, че можех да избера и много други, и по-добри или не чак толкова, които да ми свършат перфектна работа, но бях решил да спазя определения си бюджет. А и все пак съм начинаещ и ми е първа спининг пръчка.

Харесах много въдичките Noeby, но засега ми идват мъничко по-скъпи.

И така...
Благодаря на всички колеги за мненията, коментарите, насоките и препоръките!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”