Какво предпочитате за дъно-Фидер или Carp пръчка?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
fisherman_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 12, 2016 16:07
Риболов: Комбиниран

Какво предпочитате за дъно-Фидер или Carp пръчка?

Мнение от fisherman_kz »

Интересно ми е да разбера, какво харесват повечето от вас когато става дума за дънен риболов на каракуда, червеноперка, платика и в същото време някое не лошо шаранче :) Ако е шаранска пръчка, твърда ли ще е много за каракуди и темподобни до килограм? Само за по едри риби ли става шаранската пръчка и обратно-фидер vs шаран 5-6кг. Взаимнозаменяеми ли са или едната е за едри, а другата за дребни? Трябва може би да имам и от двете по 2-3? Mалко скъпо става, но крайния резултат е най-важен :) И моля без подигравки, сега се уча :) До момента съм ловил с най-обикновени фибростъкла, които съм ползвал за всякакъв вид риболов :lol: Сега съм решил да се оборудвам изцяло с хубави неща и всяко мнение ще ми е от полза :)
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Какво предпочитате за дъно-Фидер или Charp пръчка?

Мнение от Даниел Казаков »

Здравей колега,аз лично съм привърженик на фидер риболова.според мен шаран на фидер даже и да е 10 кг не е проблем при добра пръчка макара и правилно настроен аванс на макарата.Аз ловя на дунава и фидерите ми са съобразени с това но смятам ,че един фидер с акция 40-120 грама е доста универсален и за каракуди и за шарани над 3-4 кг разбира се ако става дума за вътрешните водоеми.Има голямо разнообразие от фидер хранилки и техники за монтаж,които помагат за различните ситуации,а за шаранджийски риболов на фидер може да използваш монтажа на унгарците-инлайн с ластик и така няма да имаш никакви проблеми.Надявам се че съм бил полезен и успех в риболова.
fisherman_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 12, 2016 16:07
Риболов: Комбиниран

Re: Какво предпочитате за дъно-Фидер или Charp пръчка?

Мнение от fisherman_kz »

Даниел Казаков вече съм 100% сигурен какво искам :) 2 carp пръчки и 2 фидера :) напълно задоволително оборудване за дънен риболов :)
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Какво предпочитате за дъно-Фидер или Charp пръчка?

Мнение от Даниел Казаков »

ОК колега ама карп пръчките трябва да са 3 да имаш род под обтегачи и ред други работи не съм запознат с този риболов де ама покупките не свършват с 2 пръчки и макари.Моят съвет е да пробваш първо двата вида риболов и после да купуваш ,че да не се окажеш с оборудване което не използваш.Фидер риболова е по ангажиращ а шаранджийският има повече предварителна поготовка а после си пиеш ракийката.За това върви с твой приятел на за шарани с пълно обурудване после на фидер и тогава пазарувай
fisherman_kz
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 12, 2016 16:07
Риболов: Комбиниран

Re: Какво предпочитате за дъно-Фидер или Charp пръчка?

Мнение от fisherman_kz »

За фидера съм сигурен, харесва ми начина на ловене, а за другото ще поумувам още. Това с третата пръчка пък изобщо не го разбирам. Ще гледам и ще чета още. Помогна ми много, Благодаря ти! Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”