Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
geore76
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Мар 15, 2016 13:47
получил Браво: 1 път

Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Мнение от geore76 »

Здравейте!
Имам желание да си закупя спининг.Спрял съм се на Shimano Catana SCATCX 240 MH, 240 см., акция 14-40 гр. и на Tica Graphite TC2,акция 14-42гр
Много моля за съвет!Ще ползвам спининга за риболов на щука,распер...,може и сом!
Благодаря,и НАСЛУКА!!!
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Мнение от empar »

Катаната с чиста съвест мога да кажа, че не става за нищо. Имам такава, само че 2.40 7-21, а докато работех в риболовен магазин съм продал десетки. Почти няма дължина и акция, която да не съм държал в ръка. Евентуално наесен, за орехи...Лигави са, нямат никаква чувствителност, кастинга е трагедия, а при удар на по-сериозна риба нямаш никакъв контрол. За тиката съм чувал добри отзиви, така че моят глас е за нея, макар и да нямам преки наблюдения.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
geore76
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Мар 15, 2016 13:47
получил Браво: 1 път

Re: Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Мнение от geore76 »

Днес ходихме да похвърляме с един приятел..Той има въпросната CATANA..От него знам,че е много доволен от нея.Пробвах я.И за мен се справя не лошо,не че много разбирам де.. :)
Затова искам и вашите мнения!То не е казано,че като си купя тази въдица, и хоп ще съм с нея до края на дните си..
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Мнение от Павел Иванов »

Едната е тромав колец с уклон към омекване а другата твърд колец все едно дръвце на трибестан . Като цяло и двете геги не струват но като че ли Тиката е по-доброто решение помежду им .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Мнение от empar »

Има една ТИКА с подобни параметри в Продава. Според мен си струва да се пробва, като за тези пари, но Катана просто я забрави...по-горе съм споделил опита си с нея. И аз бях много доволен от нея, понеже ми беше първата спинингова въдица, но това траеше точно 15-20 риболова.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
geore76
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Мар 15, 2016 13:47
получил Браво: 1 път

Re: Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Мнение от geore76 »

Благодаря за съветите!
Определено ще взема Тиката!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Спининг Shimano Catana CX 240 или Tica Graphite TC2

Мнение от quietriot »

В интерес на истината Тиката макар и дървена на вид и кастинг е доста жива с хубава риба на нея , 2,3 кила риби изобщо не са и проблем , както за вадене , така и за контрол , но за да я натовариш добре , трябва да мяташ с примамка над 15 грама. Ако искаш да е по жива вземи медиума , а не хевито, макар че по акция е до 15 грама по спомени, спокойно мята до 25 грама и доста по жива от хевито.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”