Перфектната джиговица? :)

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от za4o75 »

1608 написа:Добре...Коя е перфектаната джиговица за от брега(дължина и акция) и коя е перфектната джиговица за от лодка (дължина и акция) . В случая не говорим за "Марка" на въдицата ...ами за дължина и акция ? И имам в предвид да обхваща възможно най -голям периметър от риболов в дадена ситуация и хванати възможно най- много различни видове риба ...(спрямо дължината и акцията на въдицата ) в България?


п.п. Защото тук всеки като пита за "Перфектната джиговица"... само му се изброяват най-различни риболовни производители на въдици ,а не е ли по -добре .човека да бъде ориентиран спрямо "акция и дължина" и после сам да си реши дали да си вземе Renault или Mercedes?
Той човека е посочил теста и дължината,явно така е преценил!Все пак не е начинаещ и не търси съвет по отношение на параметрите.Точно си мисля,че темата е да се посочат различни марки и модели въдици,от които той ще си избере и най- добре ще ако може да тества някое от предложенията!Помоща също може да се изрази и във впечатления върху поведението и реалния тест на пръчките.
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от 1608 »

Shimano lunamis S806ML :tup: Много чуствителна лека и бърза въдица... също така влиза и в посочените пари... :wink:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Shtukata76 »

MapuaH написа:Благодаря много, момци!

Доста се чудих и реших да си взема една Hearty Rise Zander Force, която бях споменал в другата тема. Тук доста хвалят тази марка, въпрки че се произвеждат или в Тайван или Китай. Така и не се намира инфо на 100 % къде е точно, единствено, че е от много висококачествен карбон и имат много добра изработка. Париците са им доста, та не знам..... Сега се колебая дали да е 6-26 или 7-32 грама.

Иначе в арсанала разполагам с Леджънг Елит на 9 фута 10-28 грама, но още не съм я пробвал на вода за джигосване и не знам как ще е. Не съм сигурен, че ще работи добре с прикакми около 6,7 грама. Ако някой има опит и може да сподели ще съм благодарен.

Много би ми се искало да взема една Graphiteleader Aspro, но няма нито как да си я доставя в БГ, нито в Германия. Чета само хубави мнения за модела. Ако тук има някой идея....

Поздрави :)


Мариански, посочената от теб въдица я има в Германия http://www.shadland.de/.cms/Hearty_Rise ... id=froogle
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от stoev »

MapuaH написа:След като преди време с общи усилия успяхме да намерим перфектната щукарка, приятели, сега дойде ред и на джиговицата :)

Ще се ползват примамки с общо тегло в диапазона 8-30 гр. в течаща и стояща вода. Дължината, която ме интересува 2,40-2,60 м.

Целта е да е супер чувствителна, да ги "чува" нещата по дъното, а рибите направо като с магнит да ги привлича :) Трябва разбира се да става и за воблерчета, когато се наложи. Не да сменяван тоягите през половин час :)

Бюджет засега няма да казвам, върти ми се нещо в порядъка 500-700 лв, но нека да видим предложенията.

Ще съм благодарен на всеки включил се със смислени коментари и предложения. Нека стане хубава дискусия. Знам, че тук има сериозни профи "джигити", които се надявам да се изкажат !

Поздрави
Мариан
Привет Мариански,

С една перфектна джиговица в диапазона 8-30гр ми се струва невъзможно да минеш. Колкото и да е перфектна, в горния или в долния тест ще имаш съответно недостатъчна мощ на бланката да водиш тежки глави или липса на достатъчна чувствителност с леките. Нямам особен опит с речния джиг а и не знам на каква река ще ловиш, но имай предвид че при средно течение и дълбочина от 8-9 метра 30 гр не са достатъчни. Чудя се защо Митака не ти препоръча нещо на CD. Сещам се за един Сънрайз 10-30 гр. на 2,70 май беше, който той има и за мен е чудесна джигова въдица. Леджънт Елит на 9 фута 10-28 грама с който разполагаш също е много добра въдица и само няколко см. в повече и пречат по мое виждане да я нарека перфектната джиговица. Също мисля, че Зачо е прав като ти намеква, че може да се сдобиеш с въдица която не е по-добра от Леждънта който си споменал.
Не ти препоръчах нищо конкретно, но поне ти казах здравей дет се вика :D . Мой съвет е да не обръщащ особенно внимание на цена и марка. Избери си нещо, което можеш да видиш на живо и ти харесва като визия фурнитура, дизайн и т.нт. разбира се и да е подоходящо за целта. Погледни после за отзиви в нета и действай. Ето ти линк и към CD, но май не е много актуален, тъй като доста от моделите вече не се правят а са заменени с нови http://cdrods.ru/index.php
Поздрави и не забравяй да звъннеш ако минаваш на сам.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от MapuaH »

Благодаря на всички включили се по темата. Взех тоягата :) Hearty Rise Zander Force, 7-32 g. Ще я видим в боя как ще е, дано не се изложи. Много стегната стой на първо четене. В интерес на истината не е много по-далеч като строй от Леджънта, за който споменах.

Поздрави и дано има с какво да се похваля скоро.
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”