Перфектната джиговица? :)

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Д-р Флекс »

quietriot написа: Кулак.....буржоа!

Ееее, не може и двете едновременно! :D
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Д-р Флекс написа:
quietriot написа: Кулак.....буржоа!

Ееее, не може и двете едновременно! :D
едното не изклюва другото , а и той е регионално мухарско божество , така че всичко може :lol:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Димитър Тодоров »

MapuaH написа:Има ли някой поглед над :
Graphiteleader TIRO MR GOTS-832M ... Има я дори в БГ. ...
Мариане, къде у нас я видя тази въдица,че съм любопитен? От ръка или нова в някой магазин?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Димитър Тодоров написа:
MapuaH написа:Има ли някой поглед над :
Graphiteleader TIRO MR GOTS-832M ... Има я дори в БГ. ...
Мариане, къде у нас я видя тази въдица,че съм любопитен? От ръка или нова в някой магазин?
http://www.gofish.bg/search.html?phrase ... er&x=0&y=0
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Димитър Тодоров »

Благодаря! :tup:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Мунчо »

Фирмата е официален представител, та да видим какво ще излезе... И от там чакам нещо, та значи са четири...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Фирмата е официален представител, та да видим какво ще излезе... И от там чакам нещо, та значи са четири...
За момента питаш каквото искаш , дават ти цена и ако те кефи го поръчват и идва след някоя месец , както при Вукадинов да речем или Николай на Тенрю......
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от empar »

Лошото с Графитлидерите, в последните месеци идва от самата фирма. Много се бавят с производството. Изкопах земята за едно Veloce Neo - при Стефчо бяха свършили и разпитах почти всички възможни големи японски дилъри - При тях беше същото положение. Дори не се наемаха да ми дават прогнози кога може да се появи...Дано скоро влязат в релси. :shock:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

empar написа:Лошото с Графитлидерите, в последните месеци идва от самата фирма. Много се бавят с производството. Изкопах земята за едно Veloce Neo - при Стефчо бяха свършили и разпитах почти всички възможни големи японски дилъри - При тях беше същото положение. Дори не се наемаха да ми дават прогнози кога може да се появи...Дано скоро влязат в релси. :shock:
Зависи колко са поръчали братушките , само те могат да катурнат пазара така , преди време така направиха с мейджър крафт.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от Мунчо »

quietriot написа:
Мунчо написа:Фирмата е официален представител, та да видим какво ще излезе... И от там чакам нещо, та значи са четири...
За момента питаш каквото искаш , дават ти цена и ако те кефи го поръчват и идва след някоя месец , както при Вукадинов да речем или Николай на Тенрю......
Да, бе Васко - минал съм го тоя път преди време - сега чакам откровението... вече към три месеца за хай-енда на "Финеза"... :twisted: Поскъпна йената, дейба. От мъка взех два еквивалента на конкуренцията...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:
quietriot написа:
Мунчо написа:Фирмата е официален представител, та да видим какво ще излезе... И от там чакам нещо, та значи са четири...
За момента питаш каквото искаш , дават ти цена и ако те кефи го поръчват и идва след някоя месец , както при Вукадинов да речем или Николай на Тенрю......
Да, бе Васко - минал съм го тоя път преди време - сега чакам откровението... вече към три месеца за хай-енда на "Финеза"... :twisted: Поскъпна йената, дейба. От мъка взех два еквивалента на конкуренцията...
Ми, брат знаеш, живота е низ от раздост и тъга, а тъпата йена майка и мръсна да вземе да се спре че си продадох ЛТЗ -а.
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от za4o75 »

Марияне,гледам, че май ще стреляш на сляпо(не че има лошо,даже е по-интересно)!Предполагам,че предложените калмарови ямаги предложени от колегата ще вършат работа,въпреки че познат беше недоволен от засичането им в дълбочина ,може би са направени да подсичат по-меко за да задържат а не късат калмара.Относно Hearty rize ,не че са лоши ама си мисля,че е по-добре да обърнеш внимание на Варивасите,въпреки че не съм имал възможност да сравня сходни по параметри пръчки!Не съм съгласен с Ицо,че всички продукти на Графитите са добри.Напротив ,даже ми се струва че при тях има най-големи разлики между различните ценови категории по отношение на качеството и вложените материали,въпреки, че твърдят, че бланките са едни и същи и само фурнитурата и производството......!
Съществува реалната опасност да вземеш пръчка,която с нищо да не превъзхожда Леджънта ти,а дори напротив!
С оглед,че имаш въдица 10-28 ,моето предложение е apia legacy sc bull force 80mt още повече,че смяташ да ползваш и 6-7гр. глави,въпреки че аз бих препочел по-дълга въдица за риболов от брега.
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от empar »

quietriot написа: Зависи колко са поръчали братушките , само те могат да катурнат пазара така , преди време така направиха с мейджър крафт.
А смятай, че 2005та година гледаха подвижната плувка, като нещо извънземно. Рядко примитивна нация, при която всичко е на принципа "Сиромашко, па не виждало!"

Иначе по темата за калмарските сопи - Само съм тръскал такава и е много далеч от представите ми за нашия риболов на джиг(все пак и т.нар EGIing също е джигинг). Струват ми се доста бавни. :roll:
Давам един глас за TIRO-то на Graphiteleader, ако са останали при Стефчо!!!
Последно промяна от empar на Вто Апр 26, 2016 15:46, променено общо 2 пъти.
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от axel »

Мариане,послушай Зачо,мисля,че неговото мнение много правилно. :idea:
риболовът е само хоби!
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 479 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Перфектната джиговица? :)

Мнение от 1608 »

Добре...Коя е перфектаната джиговица за от брега(дължина и акция) и коя е перфектната джиговица за от лодка (дължина и акция) . В случая не говорим за "Марка" на въдицата ...ами за дължина и акция ? И имам в предвид да обхваща възможно най -голям периметър от риболов в дадена ситуация и хванати възможно най- много различни видове риба ...(спрямо дължината и акцията на въдицата ) в България?


п.п. Защото тук всеки като пита за "Перфектната джиговица"... само му се изброяват най-различни риболовни производители на въдици ,а не е ли по -добре .човека да бъде ориентиран спрямо "акция и дължина" и после сам да си реши дали да си вземе Renault или Mercedes?
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”