St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от Дълголай »

И аз да питам нещичко...
Кажете нещо повече за това пръчле. Вече се оборудвах с него и съм очарован. Оборудвах го с лувиас 3012, намотах му сънлайнче 0,8 10 либри. Пасна ми в ръката като на млада булка първата вечер. Не знам защо, но го бях просънувал. Толкова четене... и тоя авид ми се наби в главата като на дунавски комар хобота в голия врат на спинингист. Пробвах го на разрешен участък на р.Ботуня. Та даже и няколко кленчета се опитаха да се преборят с него. Без Успех. Ама някак си ме човърка от вътре. Струва ми се универсална пръчка за моя риболов. Основно клен и щука по Огоста. Рядко на Дунав, и от време на време на някой обезрибен врачански гьол. Ще тествам и раианите.
Благодаря предварително за мненията Ви.
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от MapuaH »

Много добра, универсална въдица. Чудесна за туйч. Има солиден запаст мощност. Недостатък е свикването с кастинга :) Иска си специална техника :) Иначе забиваш като колец пред теб примамките :) Никога няма да забравя как с нея държах един сом на Марица около 30- 40 мин. Накрая влакното не издържа. А и сомът легна под някакви корени, така че шанс нямах никакъв :)

Отдавна не е в арсеналът ми с пръчки, но съм се замислил да си взема по-високия клас с тези данни - Леджънд Елит.

Поздрави и със здраве да я ползваш и все хубави рибоци да вади!
Мариан
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от Дълголай »

Благодаря за добрите думи. С кастинга наистина имах проблем при първите две-три хвърляния. Но след Formax Cortx 2,28 test 1,5/14gr. с тази свикнах уникално бързо. Тя сама ми показа какво иска. Невероятна точност. И недостижими за мен до тоя момент дистанции. И всичко това с 3,5гр. Pontoon21 Hypnose. Първия тест го направих с някакво дебело влакно, и не се получи. След това прочетох че теста по влакната не бива да превишава 10 либри. Е, сложих каквото трябва и нещата се промениха коренно.
Точно за такива мнения ми беше питането. Още веднъж благодаря. Отзивите на хора които са я ползвали са ми необходими за да си създам представа какво да очаквам, как да я пазя, как да манипулирам с нея и т.н.
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от stancom »

Дълголай написа: Отзивите на хора които са я ползвали са ми необходими за да си създам представа какво да очаквам, как да я пазя, как да манипулирам с нея и т.н.
Никакво пазене :D освен от удар и настъпване, стига примамките да са и близо около теста . Иска рязък, остър кастинг. Има един съществен недостатък, вади прекалено лесно риби под килограм. Тегли сериозно напред, така че баланс извъоПще не се опитвай да постигнеш. Има един чалъм за това, след хвърляне преместваш ръката пред макарата, звучи по-трудно от колкото е на практика и лесно се свиква. Не се погажда обаче с леки примамки, около и под теста си. Претоварвал съм я без проблеми до 18 грама. На мен, за разлика от Мариан, ми е още в арсенала, ако и да я ползвам основно за щукарка. Става прилично и за джиг, стига да не очакваш индикация от върха, иначе тактилната и чувствителност е доста добра, е с подходящо влакно де :wink:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от Дълголай »

Благодаря Станко. Започвам да влизам в час. Малко по малко.
Примамките които ползвам са точно по нейните показатели. Оказа се, че тези са ми любимите. Колкото до тегленето напред, това беше първото което забелязах. Но и бях закичил 180гр. макаре. Сега с лувиаса е друга работа.Това с изместването на ръката го налучках сам. Достатъчно ми е само един пръст още да сложа отпред. Ръчичката ми е мъничка, като на петокласник главата. А и както се изразява баща ми.. И на циментов колец да ми закачиш макара, пак ще ловя риба и няма да ми тежи. За сега местенето на пръста го използвам само за бекхенда :lol: .
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от aphala »

stancom написа:Има един съществен недостатък, вади прекалено лесно риби под килограм.
Подкрепям :tup: Риби по килограм, че дори и отгоре изобщо не ги "усеща", и не са й предизвикателство. Между другото това се отнася за доста модели на Ст. Кроа със съответния строй и тест по примамки, разбира се. Внимавай със засичането и изваждането на уловена риба при риболов на кефал, тъй като ако е по-силово и заради бързата, и твърда бланка, се случва да къса устни или да изправя тройки в сюблимния момент :D Усещането е леко фрустриращо, особено ако кефала е двулитров :mrgreen: Та искам да кажа, че е хубаво аванса да е добре регулиран и да се ползва по предназначение, което с въпросната макара вярвам ще бъде удоволствие. По моему въдицата е едно много добро универсално решение. Честита придобивка.
По-здрави и много вълнуващи моменти да ти донесе.
Temperata fortuna optima.
Аватар
Дълголай
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Апр 04, 2014 8:29
Риболов: Вече само спининг баце...
Местоположение: Враца
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от Дълголай »

Благодаря за съветите и препоръките. От детски трепети и нездрави вълнения, направих няколко излета с пръчлето. На възможно най опоскания и пресиран участък на р.Ботуня под моста на Криводол. За мое учудване излязоха кленове от 150гр. до 1,5кг. На всичко отгоре и една черна мряна се вдигна от дъното от 1,5 метра дълбочина и захапа коремната тройка на едно хипнозче което чинно се полюшваше само на 20см. под повърхността. Мряната беше около 30см. Пръчката сама върши всичко. По принцип съм нежен към рибите. Може би за това нямах разкъсвания и спешни случаи за реанимация.
Благодаря ти и за пожеланията.
На слука през новия сезон.

ПП. Посочения участък на реката не попада под забраната.
Еееех, да бех римлянин, или поне малко тракиец..... Сигурно щех да се казвам Риболовит
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: St. Croix Avid/AVS76MLXF2 акция 3,5-10гр.

Мнение от sandista »

Ники, това е пръчката! Изключително чувствителна и притежаваща запас да извади всяка риба до 4-5кг.Имам и Ледженд и не бих казал,че разликат си заслужава парите.
По-скоро бих ти препоръчал да ловиш с нея на Искър и Огоста от колкото на Ботуня ;) Навярно лятото ще видиш истинската й прелест по Огоста с дебелите клендаци и крокозъбели.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”