Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1711
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2083 пъти
получил Браво: 2517 пъти

Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Ilian70 »

Имам следните въпроси към естетите, притежаващи или докосвали се до въпросната въдица:
1. Колко е долната и горна граница на теста по примамки според вас? Само да отбележа, че съм обърнал внимание на спецификацията на производителя!
2. Ако някой притежава въдичето, моля нека измери диаметъра преди макародържача и в близост до върховия водач!
3. Ако имате някакви обективни наблюдения за различия в поведението и характеристиките между споменатия модел и Blue Current 510, ще съм благодарен на информация от всякакъв характер.
4. Дали въдицата е с кух или плътен връх?

Благодаря ви за вниманието!
Поздрави и наслука на всинца ви!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Мунчо »

...
Та така де - това трябваше да е за лично съобщение, ама...
Последно промяна от Мунчо на Чет Май 26, 2016 13:32, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от quietriot »

Мунчо написа:Илиански, това изглежда естетска работа за масов костурец, попове и прочие непретенциозни твари. Надничам и аз с надежда да прочета повече, нали винаги съм отворен за нови неща и придобивки, ама ядец явно... Усещам май, че ти ще си този, който ще даде информация в един момент... :lol:
Аз така воден от чисто любопитство съвсем наскоро взех петчастния "в4" на TICT - с ясното съзнание, че "стрелям" съвсем насляпо(както обикновено), защото конкретна информация по въпроса общо взето никъде, ако изключим един откровено рекламен руски клип в интернет, на който скубят щуки като репи. Много ме привлече късата сглобка и нестандартността на конструкцията - такива модели практически няма и затова се хвърлих като куцо пиле на глист, а каквото е - такова. Като пристигна, останах със смесени чувства. От една страна изработката е безукорна(както може да се очаква от японска въдица за малко под 30к йени), независимо от петте части бланката не е груба и инертна, със съхранена динамика. Същевременно обаче ме чопли нестандартното монтиране на плътния връх(който е отделна част) - монтира се фидерно, с пъхане в долната секция, което малко ме притеснява какво ще излезе на практика - все още не съм я ползвал... Същевременно каталожния тест от 0.1 - 3 гр. е доста далеч от реалния. На тръскане усещам, че ще идем като нищо на над 1 грам до към 4, което ме ощетява в долния край на диапазона, който ме интересува. Както казах, въдицата не е груба, но определено се усеща запас от мощност... Не, че не съм доволен от покупката, просто си разсъждавам за нещата....
Та така де - това трябваше да е за лично съобщение, ама...
ма как да не го споделиш драги ми приятелю, :wink: едноделните пръчки не са популярни у нас , трябват комбита за превозът им , кефът от нерязана бланка като чувствителност ми е малко спорен, лично на мен, сигурно го има но аз като дърво не го усещам , имам и рязани и недноделни кастинг пръчки ....та Илиян ще е първият който ще сподели , прави си Ице.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1711
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2083 пъти
получил Браво: 2517 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Ilian70 »

Подготвям се полека за plunge into the deep end, като досега разбрах, че въдичката е с кух връх и изгледах някое филмче с нейно участие. Притежателите и ловят основно мебару (нещо подобно на нашите костуретки, но морски твари) и аджингу (сафрид), като няма как да се добие представа за възможностите, тъй като проводката е активна и не се доближава до представите ни за джигов риболов.
Вече имам и оферти за доставка, така, че скоро преминаваме към конкретни действия, като първо се прекръстим (с по-лявата ръка).
Ако някой колега междувременно намери нещо свързано с пръчлето, моля нека го споделя в темата!
Все се надявах да попадна на информация от руски или украински форум за модела, но засега - ядец!

Наслука, другари! :D
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Мунчо »

Значи на мен това, че въдицата е предназначена за ейдж, ейджи или ейджингу, както там се казва, ми говори, че няма да е с изразен върхов строй и колеста основа, каквито са например класическите "Финези", превърнали се в еталон за рокфишинг, а ще е един бърз и стегнат параболик - най-малко всички въдици, предназначени за тази перверзия, следват подобна динамика. От този тип имам два модела. Тайлоука Муунуокър ме кефи много - чевръст модерейт с отлична чувствителност, каквато предубедения страничен наблюдател, нямащ представа за нещата, не би очаквал. Същевременно върха е достатъчно стегнат, за да позволява свободно и комфортно манипулиране с примамките. Като цяло, мебаруто и ейджа са различни като поведение и местообитание риби и въдиците за тях не са припокриващи се напълно. Някои фирми им отделят специално внимание и ги правят на специализирани серии за всеки вид.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ilian70
Мнения: 1711
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2083 пъти
получил Браво: 2517 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Ilian70 »

Мунчо написа:...а ще е един бърз и стегнат параболик - най-малко всички въдици, предназначени за тази перверзия, следват подобна динамика...
Почти на 100% съм убеден, че точно това ще пристигне! :D
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Мунчо »

Таман попаднах на тази диаграма на кривите на отделните модели от серията, което сякаш потвърждава в някаква степен предположенията ни:

http://onlyfishing.com.ua/yamaga-blanks-blue-current-tz
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ilian70
Мнения: 1711
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2083 пъти
получил Браво: 2517 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Ilian70 »

Всички торзитки натоварени с мъртва тЯжест 250 g., под ъгъл 37°.
Пъц:
Изображение
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
empar
Мнения: 1025
Регистриран на: Пет Ное 23, 2012 20:28
Риболов: мухарлък
Местоположение: София
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от empar »

Мунчо написа:Таман попаднах на тази диаграма на кривите на отделните модели от серията, което сякаш потвърждава в някаква степен предположенията ни:

http://onlyfishing.com.ua/yamaga-blanks-blue-current-tz

А по-долу от графиката защо пише екстра-фаст?!? :shock: Гледам, че набелязания от колегата модел е на изчерпване, ако това може да е атестат за практическите му възможности. :lol:
stancom написа: Иначе и аз се бях замислил за 4x4, но след няколко посещения на Северозапада, вече сериозно се замислям за хиликоптер.
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от plamenivanov »

empar написа:
Мунчо написа:Таман попаднах на тази диаграма на кривите на отделните модели от серията, което сякаш потвърждава в някаква степен предположенията ни:

http://onlyfishing.com.ua/yamaga-blanks-blue-current-tz

А по-долу от графиката защо пише екстра-фаст?!? :shock: Гледам, че набелязания от колегата модел е на изчерпване, ако това може да е атестат за практическите му възможности. :lol:
На това видео се вижда истинската мощ на въдицата след 4:45мин.https://www.youtube.com/watch?v=IqUg8wgEBRk :shock: :shock: :shock:
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от спас »

Скоро ще напиша мнение за въдицатя, която ще използнам по-не предназначение ☺
永遠に紡績
Аватар
спас
Мнения: 613
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 17:16
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от спас »

Обещах на Илиян да кача снимка с въдицата, като я сефтосам, та хванах озори ме тази почти 50 см. може и повече американка.
20171110_162622.jpg
20171110_162622.jpg (216.12 KiB) Преглеждано 3987 пъти
永遠に紡績
Аватар
Ilian70
Мнения: 1711
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2083 пъти
получил Браво: 2517 пъти

Re: Запитване за Yamaga Blue Current 53/TZ

Мнение от Ilian70 »

спас написа:Обещах на Илиян да кача снимка с въдицата, като я сефтосам, та хванах озори ме тази почти 50 см. може и повече американка.20171110_162622.jpg
Браво, Пачо!!! :D
Много се радвам за сефтето. Все така да ти е - на кадем!
Накефил си се яко. :tup:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”