Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2533 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Ilian70 »

b_lomsky написа:Има ли някакво общо съгласие за понятията "бюджетен" и " премиум". Каква сума се има предвид, защото за различните хора това разбиране е доста плаващо. В темата напосоки бяха подхвърлени числата 100 и 500, на едно място 1000.
Според мен, за всеки е различно и съгласие никога не може да бъде постигнато, защото всеки гледа нещата от "собствената си камбанария". За жалост знаем какъв е стандарта на живот в скъпата ни татковина. Може би почти всички биха искали да имат хубав, надежден такъм, с който би било удоволствие да се лови. Причината в различията е основно във възможностите. Баба обичаше да казва "Гъзът знае две и двеста". Въпреки многозначителността на поговорката е била права всякак.
Ако се чудиш и не можеш да прецениш за себе си с какъв такъм ходиш, постигаме съгласие, че е "премиум", предвид, че само Стийз-а е 1000 лв. :D :wink:
Най-важно, според мен е да ходим за риба. Кой с каквото го кефи и може да си позволи, с това да ходи. За щастие, рибите не знаят колко ни струват такъмите и примамките, в противен случай само група хора щяха да хващат.
Поздрави и наслука! :tup:
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Pike »

Ilian70 написа:
b_lomsky написа:... Най-важно, според мен е да ходим за риба. Кой с каквото го кефи и може да си позволи, с това да ходи. За щастие, рибите не знаят колко ни струват такъмите и примамките ...
:tup: :tup: :tup:
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от b_lomsky »

quietriot написа: Не може цената да е показател, защото при различните модели и фирми е различна, за хай моделите им, затова не може да кажем че над 500 лв вече е хай клас.
Онзи зелен харди, който купи от Веско беше хай левъл , да речем. :wink:
Определението " бюджетен" винаги свързвам с цена. Много си прав като казваш, че "беше" хай левъл - от няколко години е на дъното на реката :( .
Ilian70 написа:Според мен, за всеки е различно и съгласие никога не може да бъде постигнато, защото всеки гледа нещата от "собствената си камбанария". За жалост знаем какъв е стандарта на живот в скъпата ни татковина. Може би почти всички биха искали да имат хубав, надежден такъм, с който би било удоволствие да се лови. Причината в различията е основно във възможностите. Баба обичаше да казва "Гъзът знае две и двеста". Въпреки многозначителността на поговорката е била права всякак.
Ако се чудиш и не можеш да прецениш за себе си с какъв такъм ходиш, постигаме съгласие, че е "премиум", предвид, че само Стийз-а е 1000 лв. :D :wink:
Най-важно, според мен е да ходим за риба. Кой с каквото го кефи и може да си позволи, с това да ходи. За щастие, рибите не знаят колко ни струват такъмите и примамките, в противен случай само група хора щяха да хващат.
Поздрави и наслука! :tup:
Абсолютно съм съгласен, освен това знам две и двеста :D . Ходя на риболов с всякакви такъми/включително такива, които предизвикват съжалението на околните/ и мога да извличам удоволствие от риболова с тях. Освен това имам рядката възможност всеки ден да ходя на Дунава. Не съм целял да определя къде попада моя такъм, а въпроса беше за разликите и ме провокира една конкретна марка за която не знаех. Става въпрос за Апиа, която се твърди, че попада в самия връх на японското производство. В българския магазин, където се предлага има цени от 500-600лв. и над 1000лв. Едното им е бюджетното предложение, а другото премиум - така излиза и ще схванем ли разликите!?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от quietriot »

Един приятел с когото имам удоволствието да ходя от няколко години за риби насам натам по света казва така :>>>>>" живота е прекалено кратък за да събираме цял живот такъми и всеки лев даден за такъми след определено количество е пропуснат риболов ">>>>>>и аз одавна следвам това това кредо , в спининга залитах и имах пръчки и по над 1000+ лв , в кастинга гледам такъма да не минава 300 лв и всеки свободен лев да превръщам в риболов. За съжаление тук пазара за такъми толкова се сви, че не мога да продам излишните иначе одавна да съм си разпредал половината такъм за сметка на екскурзии по света....
За Апиа и аз не бях чувал доскоро , сега съм чувал и какво от това няма да си купя защото отдавна надживях тая страст и ловя със средни по хубост такъми, сега просто искам да имам пари да ходя за риба там където ми се ходи...
Незнам дали ще усетим разликите между 600 и 1000 лв апиа .....
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от za4o75 »

quietriot написа:....
За Апиа и аз не бях чувал доскоро , сега съм чувал и какво от това няма да си купя защото отдавна надживях тая страст и ловя със средни по хубост такъми, сега просто искам да имам пари да ходя за риба там където ми се ходи...
Незнам дали ще усетим разликите между 600 и 1000 лв апиа .....
b_lomsky написа:Става въпрос за Апиа, която се твърди, че попада в самия връх на японското производство. В българския магазин, където се предлага има цени от 500-600лв. и над 1000лв. Едното им е бюджетното предложение, а другото премиум - така излиза и ще схванем ли разликите!?
Васе,няма и защо да си чувал...,та нали е млада марка!Повярвайте ми обаче,разликата между двата класа Апиа е огромна,и при всички положения бихте я усетили!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от MapuaH »

Важното е да ходим за риба :) Време да има само :)
Ако пък и риба ако има, още по-добре :)
Ако ли пък не, то тогава поне на такъма да се кефим! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

Днес,един френд,извади на воблер-13сома от едно място,такъма му е на обща стойност 100лв,като ,само плетеняка е 30лв.Ама момчето има над 300излета годишно,такъма е без значение.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Ivailo87
Мнения: 104
Регистриран на: Вто Авг 26, 2014 0:27
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Ivailo87 »

Аз като един лаик в спининга да изкажа мнение.
Първата ми спининг пръчка беше Oxygen 2.40 m / 7 - 30 g / около 30 и няколко лева. Имам доста извадени кленчета от различни реки и една щука в забраната (не съм я търсил целенасочено и си плува обратно).
Втората ми пръчка е GAD Gancho 2.13 m / 4 - 16 g / 125 лв. - да усетих неща по друг начин.
Самата бланка е по-тънка, по-лека.
По-добро усещане ако нещо удари (по-чувствителна).
Има по-добър кастинг, но тук нещата са малко по-субективни, защото дори и 10 гр. примамка да е, няма как да съпоставя двете пръчки, ако беха гре-долу в един диапазон, да можеше да стане.

Премиума е според възможностите на купувача. За мен GAD-а си беше премиум, за друг е най-ниско бюджетната която става за нещо. Различни възможности.
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
masquerade
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 24, 2016 10:51
дал Браво: 1 път
получил Браво: 28 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от masquerade »

Като си представя,че разликата между бюджетен и премиум е.....колко, 700,1000,1200 лв!И дали си струва да дадеш 1200лв за пръчка?Зависи как гледаш на парите.Ако ги възприемаш като хартии предназначени да ти доставят удоволствие,си струва.А ако ги възприемаш като нещо което контролира живота ти,не.Да,парите не достигат на повечето.Но не мога да си представя,че спининга е много важна част от живота ти,ти спестяваш и харчиш пари за всичко останало,но не можеш да си купиш хубава въдица,защото другите разходи са по-важни от това,което ти доставя удоволствие в живота.Няма работоспособен мъж,който да не може да събере 1000 лв за хобито си.Дори и в България.Има работоспособни мъже,които не могат да ги похарчат за въдица.А разликата между някакъв серт за 60 лв и японска въдица за 1000 лв е като да опънеш баба цоцолана и Моника Белучи примерно.Това което пречи на повечето колеги,включително и на автора на темата,е,че като си затвориш очите за някои работи,вършат все едно и също.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

От чисто любопитство,би ли споделил,автора на темата,колко пари му струва смарта?Възможно е и да няма,но все пак,ако има,би ли споделил ,марка и модел?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от quietriot »

Владимир написа:От чисто любопитство,би ли споделил,автора на темата,колко пари му струва смарта?Възможно е и да няма,но все пак,ако има,би ли споделил ,марка и модел?
айфон -алкатела ли ? :lol:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Д-р Флекс »

Интересен наклон зададе Владо. Като се замисля, имам няколко спинингови пръчки, които са > 500 кинта, но твърдо давам до 300 лв. макс. за смартфон, и никога повече от един номер... :D
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

Пълно е с рибари,които държат на уше,телефони за по 700+лв а в същото време им се свиди до си купят ,читав такъм....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

masquerade написа:Няма работоспособен мъж,който да не може да събере 1000 лв за хобито си.Дори и в България.
Доста крайно изказване,и далеч от истината...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4479 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Pike »

Владимир написа:Пълно е с рибари,които държат на уше,телефони за по 700+лв а в същото време им се свиди до си купят ,читав такъм....
Със сигурност е така, НО пропускаш момента, че може би над 80% от тези рибари имат 2 годишен договор с мобилен оператор за изплащането на телефона.

Да, вече много от търговците на риболовни такъми също предлагат лизингови схеми, но се съмнявам да се ползват така масово, както тези за телефоните ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”