Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Ако става дума за едно такова дълго, без което никой рибар не може, значи сте на правилното място.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

До скоро не се предлагаха скъпи апарати при преподписване....не ми се спори.Има достатъчно примери,карат коли за по 10000лв а се циганят за 100лв за пръчка.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

Всеки втори дава по 4-5лв за кутия цигари,на ден а понякога и две изпушват....Една читава пръчка,струва 150лв,какво да коментираме,повече.За мен,човек,който смята,че със 60лв е задоволил нуждите си от такъм,не е запален и не уважава хобито си.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от quietriot »

pike написа:
Владимир написа:Пълно е с рибари,които държат на уше,телефони за по 700+лв а в същото време им се свиди до си купят ,читав такъм....
Със сигурност е така, НО пропускаш момента, че може би над 80% от тези рибари имат 2 годишен договор с мобилен оператор за изплащането на телефона.

Да, вече много от търговците на риболовни такъми също предлагат лизингови схеми, но се съмнявам да се ползват така масово, както тези за телефоните ;)
Първата Стела си я взех на лизинг , Румен артакса също.....1000 лв са си 1000 лв, няма значение за какво са похарчени, не виждам разлика между скъп телефон , макара , въдица или друга луксозна вещ.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Pike »

Приоритети Владо, това е ключовата дума, която пропускаш ;)

На един му е кеф скъп телефон, на друг скъпа кола, на трети обувки от змийска кожа, на четвърти въдицата и т.н.

Колкото хора, толкова и предпочитания и приоритети.

А скъпи телефони при преподписване има открай време :tup:
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Pike »

Забравих и предпочитания.

А иначе хора всякакви. Познавам хора, които имат пари та се чудят какво да ги правят, ама въдица над 100 лв не биха си взели. Има и обратната крайност, въдици за по хиляда лева, ама едва свързва двата края, има и хора, които хем пари имат, хем скъпи въдици, но примерно телефон за 200 от промоция ... хора всякакви ;)
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

Владимир написа:Всеки втори дава по 4-5лв за кутия цигари,на ден а понякога и две изпушват....Една читава пръчка,струва 150лв,какво да коментираме,повече.За мен,човек,който смята,че със 60лв е задоволил нуждите си от такъм,не е запален и не уважава хобито си.
Смешно е в 21век,да се пускат теми,кво е предимството,на скъпите такъми....Казваш приоритет,ма,как па всеки знае за предимствата на скъпите телефони,обувки,коли,красивети жени и не се задават подобни въпроси за тях....Горе си го писах,ако уважаваш хобито си,ще ловиш с нормални такъми,ако ли не,ще дадеш пари,колкото за един стек цигари и ще се правиш,че не ти е ясна разликата с хубавите такъми.Па то,един литър гориво е 2лв...,темата е изчерпана,още в деня на публикуването и,смятам,че всеки зрял човек,осъзнава,че разликите между ,хубаво и лошо са огромни.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Pike »

Владимир написа:... Казваш приоритет,ма,как па всеки знае за предимствата на скъпите телефони,обувки,коли,красивети жени и не се задават подобни въпроси за тях ...
Не се задават подобни въпроси ли :)
Тук сигурно не или много рядко, но ходи разгледай по специализираните форуми ... ама коя гума, ама кой болт, ама коя версия на OS и т.н. и т.н.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

pike написа:
Владимир написа:... Казваш приоритет,ма,как па всеки знае за предимствата на скъпите телефони,обувки,коли,красивети жени и не се задават подобни въпроси за тях ...
Не се задават подобни въпроси ли :)
Тук сигурно не или много рядко, но ходи разгледай по специализираните форуми ... ама коя гума, ама кой болт, ама коя версия на OS и т.н. и т.н.
Не съм казал,че само тук са,така,за всяко хоби има подобни изказвания,хората са го казали"кеф,цена няма"....На всеки е ясно,че качеството ,струва пари,колко е,тяхното количество,всеки си има своя преценка.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от sleepwalker »

Чакай сега, колкото и страстен рибар да си, трябва да се простираш според чергата си и да се съобразяваш с ред фактори. И най-вече - риболовът е хоби, преди всичко. Над него стоят семейството, здравето, зареденият хладилник, ако щеш и елементарното оцеляване. Всеки е наясно, че по-скъп такъм в повечето случаи означава и по-добър такъв, но не всеки може да си го купи и затова лови с каквото има. И аз искам да ловя с японски макари и въдици и най-качествените консумативи, но понеже явно не ценя и не уважавам хобито си, джиткам със изсулено сертче и едно фаворитче за цвят. Но всеки път, когато успея да откача някой час за риболов, му се наслаждавам на макс и не се замислям какво има в ръцете ми. Замислям се само като седна в къщи пред компа. И за да не ме обвини колегата с маската от предната страница, че съм мързелив, ще уточня, че съм работоспособен, бачкам на две работи и като цяло нямам време за риболов. Тука се хвърлят доста крайни квалификации, в повечето случаи безпочвени, ма карай...
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Pike »

Тя тази тема по същество приключи миналата или по-миналата страница, сега само разпъваме локуми и разменяме мъдрости от живота. В което няма нищо лошо, ама почна да бие повече за в подфорум ОФФ.

Ще се позова на максимата "Утрото е по-мъдро от вечерта" и утре ще реша дали да я почистя или разделя и преместя едната част в ОФФ-а.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

sleepwalker написа:Чакай сега, колкото и страстен рибар да си, трябва да се простираш според чергата си и да се съобразяваш с ред фактори. И най-вече - риболовът е хоби, преди всичко. Над него стоят семейството, здравето, зареденият хладилник, ако щеш и елементарното оцеляване. Всеки е наясно, че по-скъп такъм в повечето случаи означава и по-добър такъв, но не всеки може да си го купи и затова лови с каквото има. И аз искам да ловя с японски макари и въдици и най-качествените консумативи, но понеже явно не ценя и не уважавам хобито си, джиткам със изсулено сертче и едно фаворитче за цвят. Но всеки път, когато успея да откача някой час за риболов, му се наслаждавам на макс и не се замислям какво има в ръцете ми. Замислям се само като седна в къщи пред компа. И за да не ме обвини колегата с маската от предната страница, че съм мързелив, ще уточня, че съм работоспособен, бачкам на две работи и като цяло нямам време за риболов. Тука се хвърлят доста крайни квалификации, в повечето случаи безпочвени, ма карай...
А,кой каза,че Японските макари и пръчки са хубави или,най-хубави?Тук става дума за разлики от 90лв в цената,не е нужно да остава гладно семейството,заради смяната на Серт от 60лв....

Пп.Като се замисля,почти сто процента от хората,пият алкохол,пушат цигари,почти всяко домакинство ,ежемесечно плаща 25-60лв за телевизия и интернет,отделно са абонаментите с така наречените "безплатни"смартфони.....Все важни разходи,верно е,прав си,не всеки,може да си вземе читава въдица за 150лв.Опитваме се да сме европейци ама не е за нас.Аз нямам кабелна,не пия алкохол,не пуша,спестявам,само от,това 300лв месечно.Ловя със Японски спининги,купени преди години и не съжалявам за вложените пари.Да не говорим,че масово си купуваме плазми на изплащане,а 30лв месечно за такъмче ни е непосилно....
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от sleepwalker »

Не гледай само от своята си камбанария, само това ще ти кажа.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Владимир »

sleepwalker написа:Не гледай само от своята си камбанария, само това ще ти кажа.
в чуждото не гледам,казаха си мнението,много хора,аз също.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от Iso »

Всичко е суета, лъжа, измама и реклама! Удоволствието е важно защото живота е кратък. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Премиум и бюджетен спининг - разлики?

Мнение от b_lomsky »

Ето едно сравнение между две крайности. Жълтата е най-бюджетната ми - японско фибростъкло на цена 20лв.с доработките примерно 50лв. Другата е най-премиумната ми - Кроа ЛЕ платена 350евро
DSCF3963.JPG
DSCF3963.JPG (124.32 KiB) Преглеждано 2738 пъти
Пръчките са дължина 1,80, еднакви дръжки и с по 8 водача.
Скъпата е изпъната като струна и по-лека, значи по-чуствителна
DSCF3967.JPG
DSCF3967.JPG (118.09 KiB) Преглеждано 2738 пъти
Другата е мека, леко провиснала и при тръскане доста "жива", както и по-тежка и по-нечуствителна
DSCF3970.JPG
DSCF3970.JPG (121.6 KiB) Преглеждано 2738 пъти
,
обаче това
DSCF3976.JPG
DSCF3976.JPG (117.15 KiB) Преглеждано 2738 пъти
не бих си позволил с другата.
Това са обективни разлики между премиум и бюджетен спининг. Заслужава ли жълтата 50лв.? Определено да.Струва ли Кроа-то 350евро? Мисля, че не. Според мен около 200.Ако се направи сравнение между две подобни карбонови пръчки разликите ще се притъпят значително. Дочува се в постовете един вопъл, че времето за риболов е малко. Това не влияе на обективните разлики, а на субективните. Използвам и двете въдици с кеф, по-често премиума.
...
DSCF3966.JPG
DSCF3966.JPG (114.73 KiB) Преглеждано 2738 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици”